Nikelaj Tampon İsteyenler - Fotoğraflar Eklenmiştir :)

Bu bölümde üyelerimizin kendi el emeğiyle ortaya çıkarttığı çalışmalar yer almaktadır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
tolga ataman
Vosdost
Vosvosumun adı: Rüknettin

Cvp: Nikelaj Tampon İsteyenler - Fotoğraflar Eklenmiştir :)

Mesaj #31 gönderen tolga ataman » Pzt Ara 13, 2010 3:36 am

yok yaaaaaaa :D hemen sıraya girip kaplatalımtmaponları :D

büyük hayran!...
Kullanıcı avatarı
atakan77
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: Turna

Mesaj #32 gönderen atakan77 » Pzt Ara 13, 2010 9:26 pm

Güzel olmuş elinize sağlık. Acaba diyorum bunun yerine paslanmaz diye tabir edilen bükülebilecek ve şekil verilebilecek kalınlıkta sacla da kaplanabilirmi? Daha sağlam olur böylece.
Kullanıcı avatarı
cemşit
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: DuRMuŞ

Mesaj #33 gönderen cemşit » Pzt Ara 13, 2010 9:46 pm

Ellerinize sağlık, pratik ve güzel bir çözüm olmuş......
Resim

Murat AKKAYA
0505 258 9911

[email protected]

Kimler geldi , Hayatımdan kimler geçti...

1974 1303 S 34 UT 467 Cemşit
1973 T2 B 07 CDD 25 Abbush
1973 1300 35 HCR 34 Hacer
1967 1500 06 EL 302 .....
ks-41
Vosdost
Vosvosumun adı: hacı

Mesaj #34 gönderen ks-41 » Sal Ara 14, 2010 12:28 am

Resim

Uploaded with ImageShack.us
Resim

Uploaded with ImageShack.us

Arkadaşlar Gümüş Yaldız Folyo ile kapladım inşallah beğenirsiniz :)
ks-41
Vosdost

Mesaj #35 gönderen ks-41 » Sal Ara 14, 2010 12:31 am

Benim o banttan haberim yoktu , gümüş yaldız folyo aldım onunla kapladım , ön tamponda tek ek yeri arka tamponda iki ek yeri var onlarında anlaşılması çok zor, inşallah beğenirsiniz :)
ks-41
Vosdost

Mesaj #36 gönderen ks-41 » Sal Ara 14, 2010 12:43 am

Reklam malzemeleri satan bir yerden 2 metre boyunda GÜMÜŞ YALDIZ folyo alın, zaten gördüğünüzde gözleriniz parlıcak işte bu diye :)
Sonra onu tamponun üst tarafına koyun ve mümkün olduğunca düzgün bir şekilde kesin sadece üst kısmı kaplayacak şekilde...
Ön tamponda bir ek arka tamponda iki ek olcak stres yapmayın...
Sonra 3' er cm genişliğinde öm tampon 152 küsürdü galiba arka tamponda 180 küsür kısacası 3 er cm kalınlıgında ve tamponların uzunluğunu ölçerek kesin..
Püf noktası üst tarafa yapıştırdıgınız folyo biraz uzun olacak yani köşeyi dönecek bu 3 er cm lik parçalar üstteki folyonun üstüne bincek,ama üstteki folyoyu çok uzun yapmayın sonra katlanmıyor...siyah plastiğin altını ve üstünü kapladıktan sonra ( ben tamponun en altını kaplamadım ) hürbüzle yani ateşle çok ısıtmadan hızlı hızlı üzerinden geçin ki iyice yapışsın...sakın ıslak tampona yapmayın...katlanan veya yapışmayan yerleri çakmakla düzeltebilirsiniz çok abartmayın folyo yanar...biraz uğraşlı ama kesin çözüm diyebilirim bu olaya...Ben yapamayanlar veya yapmaya vakti olmayanlar için fiyat söledim vospazarda yanlış anlaşılmasın...
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #37 gönderen gürhan » Sal Ara 14, 2010 1:58 pm

ks 41 burdan bakılınca senin yaptığın işde güzel gözüküyor...ikinizinde ellerine sağlık...ama 2 ay - 3 ay sonraki durumlarınıda burdan bildirin...seninki 120 liraya mal olmuş..sonuçta uzun vadeli bir yatırımsa güzel...ama bir kaç ay sonra güneş görünce ne olacak o durum önemli...170 liraya bir takım tampon satılıyor...heves edip yaptıran arkadaşlara yazık olmasın sonra...

şunuda bir dip not olarak geçeyim...''bir şey yaptıkta yaranamıyoruz..iyilikde yapılmıyo millete yaa...'' diyede düşünmeyin sakın...bir kaç ay sonraki durumlarınıda burda paylaşın...yaz koşullarındada özelliğini yitirmeyip dayandıysa ne mutlu hepimize...gerçekten süper bir çözüm bulunmuş olur.
toprak_55
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Kaplumbabi

Mesaj #38 gönderen toprak_55 » Sal Ara 14, 2010 6:37 pm

Arkadaslar merhaba

Ben bu bant işi ile kaplamayı yapalı yaklaşık 2 ay oldu herhangi bir deformasyon olmadı. Bu işin maliyeti de yok sade 4 lira verip bir bant aldım. diger arkadasin yaptıgı kaplama bana daha guzel ve gorsel gorundu fakat 120 lira onun maliyeli 4 lira benim maliyetim. Bunlar sadece fikir keske herkeste orijinal nikelaj tampon olsa :)
Herkes zengin doğamaz, Herkes zengin olamaz, Herkes zengin ölemez...
ks-41
Vosdost

Mesaj #39 gönderen ks-41 » Sal Ara 14, 2010 11:10 pm

Gürhan abi iş temiz iş hakkaten inşallah bozulma olmaz, bozulma olmaması için reklamcıların kullandıgı folyodan kullandım ama en kalitesiden kullanamadım,yapacakların 3M markalı folyodan almalarını tavsiye ederim,maliyete gelince 3 metre folyo gidio 4 lira olmasa da biraz daha maliyetli,benim 120 lira dediğim eğer ben yaparsam 120 lira çünkü malzemeyi de ben alcam ve işçilikte var çünkü ortalama 7 saatlik bi çalışma ve dükkanı kullandıgım boyacı abiye de para veriyorum çünkü en sonda onun ıstıcısını kullanıyorum iyice yapışsın diye,olay bu yani...Reklam malzemesi oldugu için yani tabelalarda falan kullanıldıgı içinde solma falan yapcagını düşünmüyorum gürhan abi inşallahta öyle olmaz..
ks-41
Vosdost

Mesaj #40 gönderen ks-41 » Prş Oca 06, 2011 10:19 am

Arkadaşlar bi şehir içi minibüsü geldi tamponun üstüne çıktı ve folyo kalktı :( arka tamponu tekrar kaplamak zorunda kalacağım, şu ana kadar gözüken tek sıkıntısı bu gibi bu kaplama işinin,yağmurda yapamayacağım için de bekleyeceğim,kapalı bir alanda yok buralarda,bilgilendiriyim dedim,biri arkadan tamponun üstüne cıktığında tampon çizilmesi yerine folyo kalkması yaşıyormuşuz :(

“Sen de Yapabilirsin” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir