tuhsi'nin marathon jantları

Bu bölümde üyelerimizin kendi el emeğiyle ortaya çıkarttığı çalışmalar yer almaktadır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

tuhsi'nin marathon jantları

Mesaj #1 gönderen gürhan » Prş Kas 11, 2010 11:32 pm

arkadaşlar tuhsinin boyadığım jantlarını taktım..üstündeki maraton jantlarıda bakıma aldım..geniş olarak ayrıntılı anlatmayacağım...önemli değişiklik jantları orjinal renk ve şekline göre boyadım..göbek kısımlarını siyaha boyadım...orjinal göbeklerini bulamadığım için (yabancı bir sitede pahalı fiyatlarda), elimdeki göbekleri kısaltıp orjinale yaklaştırmaya çalıştım. bugün esenyurta kadar gittim internette mengels jant satan bir dükkana..lastik center diye..göbek filan yok orda..mengels bile yok artık..

her neyse..eski göbekler çok uzun idiler...eskiden 100 lük dodge kamyonetler vardı..4 teker çekişlilerde ön aks çok uzun olurdu janttan dışarı taşardı..bana hep onu hatırletıyordu jant göbeklerim.

Resim

jantların temizlenme işlemlerinin ardından önce önce ortalarını siyaha boyadım..ardından, maskeleyip akçalı jant boyası ile iki kat boyadım...lastik kısmı sökmedim...lastiğe vazelin sürdüm...böylece boya olsada yıkayınca uğraşmadan temizlendi.
Resim

sonra yan taşlama makinasına taktığım kesme taşı ile kestim.
Resim
Resim

ardından jantın içinden janta tutunabilmesi için tekrar ölçü alarak bıçağın keseceği yere kadar çizdim..ve yarım santim ara ile kesme taşı ile kestim.
Resim

ardından pense ile yaptığım tırnakları dışarı çevirdim...çapak filan elimizi kesmesin diye hafif bir eğe yaptım..
Resim

işte yeni kısa göbekli, orjinal renkli marathon jantlarım...şubattan sonra tekrar balans yapılıp takılacaklar tuhsiye.
Resim
En son gürhan tarafından Sal Oca 11, 2011 5:10 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #2 gönderen vosbik » Cum Kas 12, 2010 12:33 am

slm.Gürhan abi kendine yine yapacak iş çıkarmışsın çokta güzel yapmışsın eline sağlık.benim voslarda beğendim jantlardan birisidir.göbek problemi yüzünden bulsamda almayı pek düşünmemiştim.temiz bir takım bulursam bende alabilirim.bu arada bu jantlar 1302 lerin opsiyonel ya da özel seri jantları.1303 lerde opsiyon olarak bile bulunmuyor ama bence 1303 lerede çok yakışıyor.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
dionysos06
Vosdost
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: BiRiCiK

Mesaj #3 gönderen dionysos06 » Cum Kas 12, 2010 12:59 am

Tebrikler Gürhan abi... Harikalar yaratmışsın ;) Ellerin dert görmesin...
Doğruların kaderidir yalnızlık... Kargalar sürüyle kartallar yalnız uçar...

İletişim: [email protected]
semih can inanır
Vosdost
Vosvosumun adı: sakine

Mesaj #4 gönderen semih can inanır » Cum Kas 12, 2010 1:38 am

gürhan abi jantları neyle boyuyorsun? ben de zımpara boya işine başlamayı düşünüyorum da..
[img=left]http://img405.imageshack.us/img405/1584/img0987b.jpg[/img]
1968 VW-1500
[email protected]
Kullanıcı avatarı
orko
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: müjqan' dı...

Mesaj #5 gönderen orko » Cum Kas 12, 2010 9:26 am

süper bir iş çıkmış ortaya. elinize sağlık..!
stresss...
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör

Mesaj #6 gönderen gürhan » Cum Kas 12, 2010 10:17 am

semih can inanır yazdı:gürhan abi jantları neyle boyuyorsun? ben de zımpara boya işine başlamayı düşünüyorum da..

semih iç tarafları akçalı siyah ile...gri metalik kısmı yine akçalı jant boyası ile kodu 702...
Kullanıcı avatarı
yunusbatmaz
Vosdost
Vosvosumun adı: SEVİMSİZ

Mesaj #7 gönderen yunusbatmaz » Cum Kas 12, 2010 10:27 am

Çok iyi çalışma Gürhan abi tebrik ediyorum olması gerektiği gib olmuş jantlar çok iyi...
ResimResim
Kullanıcı avatarı
orko
Moderatör
Moderatör

Mesaj #8 gönderen orko » Cum Kas 12, 2010 10:55 am

jantlar vosvos üzerindeyken daha fazla resim istiyoruz :)
stresss...
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör

Mesaj #9 gönderen gürhan » Cum Kas 12, 2010 11:47 am

orko yazdı:jantlar vosvos üzerindeyken daha fazla resim istiyoruz :)

orko bugün krom kaplama gibi olan bijonlardan alacağım...ancak şubattan sonra takmayı düşünüyorum...siyah zeminde ışık ışıl bijonlar çok seksi olacağına eminim...ama bir kaç ay bekleyeceğiz .. :ağla:
Kullanıcı avatarı
orko
Moderatör
Moderatör

Mesaj #10 gönderen orko » Cum Kas 12, 2010 12:36 pm

bekleriz biz abicim. yeter ki vosvosa yakışsın, verimli olsun, geç olsun ama güç olmasın. güle güle kullan...
stresss...

“Sen de Yapabilirsin” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir