Arka koltuk altı kalorifer klapeleri hakkında yardım.

Bu bölümde üyelerimizin kendi el emeğiyle ortaya çıkarttığı çalışmalar yer almaktadır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
yoldaş
Vosdost

Arka koltuk altı kalorifer klapeleri hakkında yardım.

Mesaj #1 gönderen yoldaş » Prş Kas 18, 2010 11:55 am

Merhaba arkadaşlar. Kendi uğraşlarımla çalışır hale getirdiğim kalorifer sistemim bu seferde fazla çalışmakta ve arabanın içini fazla ısıtmakta :)

Arka koltuk altındaki klapeler yerinden çıkmış ve doğal olarak içeri gelen sıcak havayı kesemiyorum. Bunların montaj şekli nasıldır, bilgi verebilir misiniz ?

[IMG:3872:2592]http://img87.imageshack.us/img87/7169/dsc0430k.jpg[/img]

En önemlisi, kabiliyetinizi koruyabilmeniz, dünyanin neresinde olursa olsun her haksizligi kendinize karşı yapılmış gibi hissetme kabiliyetinizi...
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #2 gönderen gürhan » Prş Kas 18, 2010 4:44 pm

sanırım o kapağın borunun ağız kısmına takılmasını sağlayan (klapenin ortasından geçen çubuk) demir kırılmış yada yerinden ayrılmış..borunun ağız kısmında ortadan geçen ince bir demir varmı? var ise kapakta olması gereken demir orda kalmış demektir. kırılmışmı çıkmışmı onu sen bakarak anlayacaksın...sıfırı varmıdır bilmiyorum..

sisteme dikkatli bakınca çalışma prensibini anlayabilirsin..telin kol ile itilip çekilmesiyle kapakta ileri geri oynayarak açılıyor yada kapanıyor.
dionysos06
Vosdost
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: BiRiCiK

Mesaj #3 gönderen dionysos06 » Prş Kas 18, 2010 9:42 pm

Keşke benim kaloriferde ısıtsaydı lazım diildi hiç kapamazdım :):) Birde yavuzss nickli arkadaşımızın mesajını ve foto albümünü araştırabilirsen o yanlış anımsamıyorsam detaylı göstermişti...
Doğruların kaderidir yalnızlık... Kargalar sürüyle kartallar yalnız uçar...

İletişim: [email protected]
vosvosserdar
Vosdost

Mesaj #4 gönderen vosvosserdar » Prş Kas 18, 2010 11:22 pm

yapmaya çalıştığın sistem ısının koltuk altından mı yoksa ön tarafa ayak altından çıkan yere gitmesine yarayan bir düzenektir.koltukta otururken el freninin solundaki kolla idare edilir.

eger çok sıcak oluyorsa el freninin sağındaki kol ile açıp kapatarak ısıyı ayarlayabilirsin.
vosvosta her türlü yardıma hazırım.msn ve telefonla ulaşabilirsiniz.

ResimResim
yoldaş
Vosdost

Mesaj #5 gönderen yoldaş » Cum Kas 19, 2010 4:03 pm

Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. Sorunu çözersem detaylı şekilde burda anlatırım.
voslu günler:)
En önemlisi, kabiliyetinizi koruyabilmeniz, dünyanin neresinde olursa olsun her haksizligi kendinize karşı yapılmış gibi hissetme kabiliyetinizi...
Kullanıcı avatarı
orko
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: müjqan' dı...

Mesaj #6 gönderen orko » Pzt Kas 22, 2010 11:29 am

el freni yanındaki kollar arızalı muhtemelen.
stresss...
yoldaş
Vosdost

Mesaj #7 gönderen yoldaş » Pzt Kas 22, 2010 6:12 pm

Yok hocam el freni yanındaki kol sağlam. Fotoğrafta gösterilen kapaklar o kolun hareket ettirdiği kapaklar ve onlar yerinden çıkmış, muhtemelen kırılmış. Kaloriferi komple kapatınca da ön cama hava çıkmıyor. O yüzden bunları nasıl takabiliriz diye sormuştum.

Bu arada içeride nasıl piştiğimin resmini sunuyorum :D

[IMG:1600:1200]http://img35.imageshack.us/img35/3452/fotoraf0100h.jpg[/img]

Şoför koltuğunun arkasında unuttuğum poşetin 20 km gittikten sonraki hali :D
ceco_88
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Jelibon

Cvp: Arka koltuk altı kalorifer klapeleri hakkında yardım.

Mesaj #8 gönderen ceco_88 » Sal Kas 30, 2010 11:25 am

Klapeyi 'L' seklındekı telden ayır sonra klape nın takıldıgı bır sılındırık boru wardır etrafında donme hareketı yaptıgı kalorifer borusunun yanı o delıklerın orda karsından baktıgın zaman goruceksın..Klapenın agzı acık klıpslı olan kısmını oraya takıcaksın elınle basıt bır ıtmeyle takılır zor bırsey degıl ondan sonra el frenın solundakı koldan hareketlerıne bak calısıyormu dıe calısıyorsa sorun yok calısmıyorsa sorun el frenın ordakı telın gectıgı yerde olablır yada tellerde.. Onun dısında on camdan sıcak hava gelmıyor demıssın on camdan sıcak hava gelebılmesı ıcın bagajdakı sag da ve soldakı boruları kontrol et yerındemı dıe dıger bır kontrolu sofor ve yolcu tarafındakı yan halıları alttn kaldırıp ordakı kare seklındekı delıkten bakabılırsın yerındeyse ve sanslıysan borularında curume delık fln yoksa sıcak hava gelıcektır..Ondan once tabıkı arka klapelerını takman lazım yoksa arkada basınc kaybı olacak on camlaara kadar ulasamıyacaktır...Şimdiden kolay gelsın ;)
Cemil Özyeşilova / JeliboN
[img=left]http://img706.imageshack.us/img706/2658/img0012qld.jpg[/img]
mustafaakin
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: ayşe

Mesaj #9 gönderen mustafaakin » Cum Mar 25, 2011 9:04 am

aynı sorun bendede vardı çözümünün arka klapelerde olduğunu biliyordum birinin teli çıkmış diğerinin de o turuncu çerçeveli metalik aksamının olmadığını farkettim. şimdi aklımdaki soru o parçanın hangi metalden olduğu ve turuncu malzemenin ne olduğu sonrasında bugu sorununu çözmeye bir adım daha yaklaşmış olacağım
Resim
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #10 gönderen gürhan » Cum Mar 25, 2011 9:11 am

antisempatik yazdı:aynı sorun bendede vardı çözümünün arka klapelerde olduğunu biliyordum birinin teli çıkmış diğerinin de o turuncu çerçeveli metalik aksamının olmadığını farkettim. şimdi aklımdaki soru o parçanın hangi metalden olduğu ve turuncu malzemenin ne olduğu sonrasında bugu sorununu çözmeye bir adım daha yaklaşmış olacağım

metal parça sac...turuncu olan kısımda ısıya dayanıklı lastik bir parça...

“Sen de Yapabilirsin” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir