Arka koltuk altı kalorifer klapeleri hakkında yardım.

Bu bölümde üyelerimizin kendi el emeğiyle ortaya çıkarttığı çalışmalar yer almaktadır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
yavuzss
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Portakal

Cvp: Arka koltuk altı kalorifer klapeleri hakkında yardım.

Mesaj #11 gönderen yavuzss » Cum Mar 25, 2011 10:49 am

Konu biraz eskimiş. Serdar doğru bir teşhis yapmış. Fazla ısınıyorsa arka klapeleri değil kalorifer kazanlarını kapatmak veya kısmak mantıklı olur. Arka klapeler sadece sıcağın arkadan çıkmasını engelliyor, kapı altı ve camdan yine sıcak hava çıkmaya devam ediyor kazandan ayarlanmazsa. Ancak arka klapeleri eski sağlığına kavuşturmak zor değil. https://picasaweb.google.com/yavuzss/Vo ... KapakKlar#

mustafaakin
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: ayşe

Mesaj #12 gönderen mustafaakin » Cum Mar 25, 2011 12:45 pm

gürhan yazdı:
antisempatik yazdı:aynı sorun bendede vardı çözümünün arka klapelerde olduğunu biliyordum birinin teli çıkmış diğerinin de o turuncu çerçeveli metalik aksamının olmadığını farkettim. şimdi aklımdaki soru o parçanın hangi metalden olduğu ve turuncu malzemenin ne olduğu sonrasında bugu sorununu çözmeye bir adım daha yaklaşmış olacağım

metal parça sac...turuncu olan kısımda ısıya dayanıklı lastik bir parça...

bunu bulmak zor olur diye düşünüyorum. sac kısmı yapabilirim ama o yüksek ısıya dayanıklı malzeme yerine ne kullanacağım bulmak lazım :)
Resim
yavuzss
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Portakal

Mesaj #13 gönderen yavuzss » Cum Mar 25, 2011 10:13 pm

Uğraşmaya değmez, vosvos hurdası satan kişiler var, irtibata geç mutlaka vardır birisinde.

“Sen de Yapabilirsin” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir