variant' a yaptığım birtakım çalışmalar

Bu bölümde üyelerimizin kendi el emeğiyle ortaya çıkarttığı çalışmalar yer almaktadır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
mirty
Vosdost
Vosvosumun adı: dede

variant' a yaptığım birtakım çalışmalar

Mesaj #1 gönderen mirty » Sal Oca 25, 2011 9:57 pm

geç olsun güç olmasın düsturusuyla toplama çalışmalarına yavaşda olsa devam ettiğim canım arabam type3'üm nam-ı diğer variant yada passat'ın birtakım çalışmalarını burada paylaşmak istedim. Açıkcası aracın durumu çok iyi değil fakat bu bakımsızlıkla bile bugüne kadar iyi bile gelmiş, aslında yer sıkıntım olmasa komple söküp toplamayı her detayını kendim yapmayı istiyorum ama bu duruma hem yer hem de öğrenci olmamdan dolayı maddi durumum pek el vermiyor neyse ki yeni mezun oldum. Lafı çok uzatmadan sitede gördüklerimi el verdiğince uygulmaya başlaım öncelikle, bütün döşemeleri ve koltukları söktüm zira tabanı paslanmaya çoktan başlamış çürümeye doğru gitmekte;
vosvos ve garaj:
Resim

antipas ile boyanmış ve çürüyen yerler çelik macunu ile doldurulduktan sonra tabi parayı bulana kadar şimdilik geçici çözümler:
Resim

antipastan sonra boyanırken burada gözüken turkuaz rengi arabanın orjinal rengi fakat kara şimşek sevdasına ne yazık ki siyaha boyatılmış:
Resim

kapı içleri yani pandizotlarda çürümeye başlamış ve hatta kopup sallanıyorlardı onlarıda fiberden el emeği göz nuru deneme yanılmayla yaptım:
Resim

arabayla uğraşırken ev ahalinden biri çaktırmadan beni çekmiş:
Resim

şimdi de motor bölümünde açtığım davlumbaz konusunu nasıl çözdüğümü göstericem ileride birgün başka bi variant sahibine umarım yardımcı olur, görmüş olduğunuz şasi boşluğuna motordan lastik bir parça bağlanıyo ve motor havayı kanallardan dolaştırarak buradan çekiyo bende bu parça eksik olduğu için hararet yapıyodu:
Resim

bende yapı marketten aldığım yaklaşık yarım cm kalınlığındaki kauçuk paspası keserek biçerek vede ölçerek buraya uygulamaya çalıştım aksi gibi motordan çıkan kısımla şasi kısmı aynı boyutta değil dolayısıyla iki parçalı çember halinde kesmek zorunda kaldım kullandığım malzeme ise 300 derece kadar dayanıklı silikon kırmızı gözüken:
Resim

parçayı araya yerleştirmem nerdeyse iki saatimi aldı az kalsın pes edicektim ama oldu yerleştirirken ufak tefek açılmalar oldu oraları da silikonla tekrar destekleyerek kapattım ama değdi gerçekten artık hararet sorunum kalmadı, bide çekişi arttı sanki ya da ben kendimi kandırıyoeum :)
Resim

buda yatık motorun resmi:
Resim

vosbik
Administrator
Administrator

Cvp: variant' a yaptığım birtakım çalışmalar

Mesaj #2 gönderen vosbik » Sal Oca 25, 2011 10:31 pm

slm.güzel çalışmalar bunlar.çürükler ve paslar temizlenmesede en azından mevcut bulunanları durdurmak adına güzel uygulamalar.hem bu şekilde çalışarak aranızdaki bağda artıyor.lastik çözümü ise güzel.eğer yaz sıcaklarında vb silikonda açma vb yapmıyorsa paröanın orjinalini bulana kadar iyi bir çözüm olabilir.kolay gelsin.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
mirty
Vosdost

Mesaj #3 gönderen mirty » Sal Oca 25, 2011 10:41 pm

zaten idareten yapılan çalışmalar hepsi iş bulursam ozaman profesyonelce toplamaya, sizinde yardımlarınızla başlıycam bakalım.
atax_can
Vosdost
Kan Grubu: B Rh +

Mesaj #4 gönderen atax_can » Çrş Oca 26, 2011 10:16 am

sevgili vosdostum emeğine yüreğine sağlık,kolay gelsin.
...ATACAN...
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #5 gönderen gürhan » Çrş Oca 26, 2011 10:35 am

kolay gelsin...isteyince her şey oluyor merak etme...vosvosun bulunduğu yer garaj değilmi..yani sana ait değilmi...eğer öyleyse çok şanslısın...başladığın işi istediğin kadar uzatabilirsin...canın sıkıldığı zaman bırakabilir, şevk geldiğinde tekrar başlayabilrsin.

fiber çok eğlenceli ve kullanışlı bir malzemedir...paslı ve çürük kısımları temizleyip fiberden yapabilirsin...sağlamda olur...uzun vade idare eder seni.

havalandırma kanalı için yaptığın parçayı konik olarak kesseydin tek parça olarak yapabilirdin..daha sağlıklı olurdu diye düşünüyorum.

takibindeyiz...kolay gelsin.
mirty
Vosdost

Mesaj #6 gönderen mirty » Çrş Oca 26, 2011 7:13 pm

garaj var ama evde annemler de var :) yani garaja çekmeme pek müsade etmiyolar hem geçiş için az yer kalıyo hem de yağ damlatıyo maalesef. ilk başta konik olarak düşündüm ama uygulama esnasında çok yamulup büzüldü dolayısıyla vazgeçtim. sırada stop lambalarını led' e çeviricem her nekadar orjinalini bozmak istemesem de trfikte hiç gözükmüyorum en kolay çözüm olarak led'i deniycem..
Kullanıcı avatarı
hsynprlk
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: ZÜHTÜ

Mesaj #7 gönderen hsynprlk » Çrş Oca 26, 2011 8:17 pm

GERÇEKTEN 10 ÜZERİNDEN 10 VALLA YAW.. :alkış:
EMEĞİNE SAĞLIK GERÇEKTEN COK GÜZEL ÇALIŞMALAR BUNLAR KEŞKE BENİMDE GARAJ GİBİ Bİ İMKANIM OLSADA HER BİRŞEYİYLE BEN UĞRAŞŞAM LOTİSİN COK ŞANSLISIN BU YÜZDEN TEKRAR KOLAY GELSİN... :ok:
mirty
Vosdost

Mesaj #8 gönderen mirty » Prş Oca 27, 2011 8:58 pm

teşekkürler, boş vaktinizde gelin beraber yapalım uğraşalım :)
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #9 gönderen gürhan » Prş Oca 27, 2011 10:09 pm

hsynprlk yazdı:GERÇEKTEN 10 ÜZERİNDEN 10 VALLA YAW.. :alkış:
EMEĞİNE SAĞLIK GERÇEKTEN COK GÜZEL ÇALIŞMALAR BUNLAR KEŞKE BENİMDE GARAJ GİBİ Bİ İMKANIM OLSADA HER BİRŞEYİYLE BEN UĞRAŞŞAM LOTİSİN COK ŞANSLISIN BU YÜZDEN TEKRAR KOLAY GELSİN... :ok:

hüseyin yanlış anlama da...internet ortamında büyük harf kullanmak öfke ve bağırmak anlamına gelir...mesajlarımızı küçük harfle yazalım...teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
cemşit
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: DuRMuŞ

Mesaj #10 gönderen cemşit » Prş Oca 27, 2011 10:50 pm

Kardeşim ellerine sağlık , keşke imkanlarımız olsada kendi vosumuzu kendimiz toplayabilsek.... Başlangıç için güzel işler çıkarmışsın, paylaşım için teşekkürler..... Gelişmeleri takip ediyoruz....
Resim

Murat AKKAYA
0505 258 9911

[email protected]

Kimler geldi , Hayatımdan kimler geçti...

1974 1303 S 34 UT 467 Cemşit
1973 T2 B 07 CDD 25 Abbush
1973 1300 35 HCR 34 Hacer
1967 1500 06 EL 302 .....

“Sen de Yapabilirsin” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: LuckyS ve 1 misafir