vus kapı lastiğini değiştirdim ama marka farkları var

Bu bölümde üyelerimizin kendi el emeğiyle ortaya çıkarttığı çalışmalar yer almaktadır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
mahoni38
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

vus kapı lastiğini değiştirdim ama marka farkları var

Mesaj #1 gönderen mahoni38 » Cum Şub 25, 2011 8:48 pm

Arkadaslar bir mini tecrübemi aktarayım. benim bus un kapı lastikleri eskimişti dedim değiştireyim kısın sogugu girmesin (bunu dediğimde kısta idik ocak falan) sönmez marka mıydı ne 2 adet 50 tl yerli bir kapı lastığı aldım gittim ustaya usta beni camcıya gönderdi camcıya gittim takmadan önce dedi ki bak bu kapı lastikleri kalın kapı kasar haberin olsun dedi tabi ben durur muyum usta sen tak bişi olmaz dedim kısın ortası :) yaz olsa yumusar 2 carparsın 3 carparsın ezilir kıs ortasi lastik değiştiriyorum :) derken taktık harbi kastı kapanmadı kapı kapının menteşe kısmı kalın geldi özellikle tornavida ile ite ite cokta zor taktık. sonra kapı kapanmayınca kapının mentese tarafında asağıdan yukarı kadar olan tüm lastiği kestik öyle olunca kapandı.derken kapıyı zaan zaan kapata kapata kapata boya attı mı kapının kasaya bastığı kısımda :S üstelik ailem zaten eski arabaya biraz temkinli bakıyor kapılar da cat cat kapanınca burun kırın etmeye basladılar :s derken ankaradaki bir parça satıcısında orjinal lastik var(mıs) diye duydum aradım ilk aradığımda var 40 tl dediler pahalıma geldi 25 tl almıstım ya birde orjinal deyince insan inana mıyorum malum 76 model araba metal parça olsa neyse. derken bir hafta geçti tekrar aradım 60 tl dediler (tanesine) haydii ya 40 a cok dediydim :S neyse vosvostan olmaktansa dedim 50 verip bir deneyim. derken 50 tl gönderdim kargom geldi bu gun taktım bali ile lastiği yapıstırdım elimde pıt diye soktum hiç öyle zorlanmadan girdi 10 dk hallettik sadec köse cok hafif zorladı o da 2 kapatmadan sonra alıştı simdi mi sağ kapım 2011 model araba gibi pit diye kapanıyor. 2. aldığım lastiğin markası jp group du sanirim brezilya malı ama ustunde danimarka almanya ve brezilya ülke aldarı yazıyor söylece göz gezdirdim de. dedim Almanya Buldu danimarka startı verdi brezilya üretti bu sürec etikete geçti dedim. derken neden yazdım bunu dersek bu mevsimte kapı lastiği değiştecekseniz ya orta kapının kini değiştirin ya da cok yumusak lastikleri tercih edin. ya ital lastik alın o yumusak ya da havalar sıcakken değiştirin o lastik yumusak olur o ezilir birazda kısa hazır olur. 3. alternatif te
simdi vospazar.com da bir firma var kapı lastikleri üretiyormus ya da bir onu deneyin. diğer bir fikir sakın söktüğünüz lastiği benim
gibi atmayın eğer yeni aldığınızı sevmezseniz en azından eski ile devam etme sansınız olur. ve genelde en büyük sorunu ben
menteşelerin olduğu tarafta yasadım atmamaıs olsaydım eskinin o kısmını yeninin diğer kısmını da kullana bilirdim.

saçma sapan bir kapı lastiğinden ne uzun yazı cıktı. ama bir sıfır araba almaya gittiğinde kalite ilk kapının kapanma sesinden
kendini belli ediyordu onu anlamıstım.

Başımın belası Vosbusum.
[thumbnail]http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs1389.snc4/164113_1711657743868_1010866183_31893363_539618_n.jpg[/thumbnail]
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Cvp: vus kapı lastiğini değiştirdim ama marka farkları var

Mesaj #2 gönderen gürhan » Cum Şub 25, 2011 9:06 pm

insan zamanla yaşaya yaşaya ders alıyor...boş yere söylememişler tecrübe yenilen kazıkların bileşkesidir diye...
bende bir-iki kere ucuz parça aldım...ondan sonra orjinalini aldım..yerli yada ucuz olan parça bize kaçmış oldu dolayısıyla...paramı biriktiriyorum, dişimi sıkıyorum iyisini alıyorum...bir kere alıyorum.

“Sen de Yapabilirsin” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir