VosVos Seti

Bu bölümde üyelerimizin kendi el emeğiyle ortaya çıkarttığı çalışmalar yer almaktadır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
geceyazankedi
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh -
Vosvosumun adı: Ce-Ku

VosVos Seti

Mesaj #1 gönderen geceyazankedi » Pzr Nis 03, 2011 11:56 pm

Arkadaşlar araçlarımız eski de olsa dostluğumuz ilk kez tanışıyor olsak dahi yıllardır tanıyormuşçasına eskidir. Yolda kalan bir vosvos'a ilk duran araç hayatından vosvos geçmiş biridir. Ancak hepimiz bu araçlara birer uzman olarak başlamıyoruz, kimimiz yıllarını veriyor ve keyfini sürüyor kimisinin de hevesi kursağında kalıp arkasına bakmadan satıyor aracını. Hatta bir dönem hurdaya ayırarak ciddi bir kıyım da gerçekleşti.

İşte tüm bunlara biraz olsun engel olabilmek ve özellikle büyük şehirde oturmayan ya da şehrinde vosvos ustası, parçası, anlayanı bulunmayan kullanıcılara destek olabilmek dostluğu her yere ulaştırabilmek adına bir fikrim var.

Her Vosvos forumunda mutlaka vardır, uzun yolda aracın olmazsa olmazları listesi ve yabancıların "know how?" dedikleri "nasıl yapılır" başlıkları. İşte ben bu ikisini biraraya getirelim diyorum. Bir alet çantası oluşturalım, tedarikçiler vardır mutlaka aramızda, tam bir uzun yol donanımı bulunsun içinde gaz teli fren teli bobin... ne lazımsa artık. Ayrıca yanında da bir vosvos arıza ve tamir kitapçığı. Basit bir dille sorunu belirlemeyi, sorunu çözmeyi gösteren bir kitapçık. Bir zamanlar AVD'nin bu tip bir çalışması var gibiydi ama rafa kalktı zaten bu denli geniş kapsamlı da değildi.

Ne dersiniz ? Yapılabilir mi ? Bu set Gittigidiyor olsun, Sahibinden.com olsun, vospazar olsun her yerden rahatlıkla satılabilir. Alan arkadaşlar da hemen voslarına küsmeden ama yol ortasında da kalmadan daha bir güvenle araçlarına binebilir. Daha fazla öneri olursa bekliyorum. En iyi dileklerim VosDostlarla olsun :)

Vos Vos diye nicesine sarıldım...

vosdost.blogspot.com

www.geceyazankedi.com

www.facebook.com/her.gune.yeni.vos
yavuzss
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Portakal

Cvp: VosVos Seti

Mesaj #2 gönderen yavuzss » Pzt Nis 04, 2011 1:08 am

Tel uzunlukları modelden modele yıldan yıla değişiyor, tek tip çanta yapma şansı yok. Bazı kullanıcılar temel aletler haricindekileri kullanacak kadar teknik bilgiye sahip olmayabilir, çantayı alırken kullanmayacağı şeye para vermesi de işine gelmez. Liste oluşturulup işine gelen istediği şeyi tedarik edip kişiye özel çantasını oluşturabilir. Belki bu şekilde seçmeli paket işi olabilir.
geceyazankedi
Vosdost

Mesaj #3 gönderen geceyazankedi » Pzt Nis 04, 2011 1:12 am

Doğru, bunu düşünememiştim o halde modellere uygun seçmeli çanta yapabilecek arkadaşları ikan etmek gerekecek bu satış için. Ayrıca satışta havale ya da eft değil güvenli olan kanallar olan Gittigidiyor ya da sahibinden.com tercih edilmeli bence. Kitapçık işinde bir problem yoktur bu anlamda sanırım. Ama parçalar cidden önemli birçok insan kendi şehrinde bu parçaları imkansız bulamıyor.

vosdost.blogspot.com

www.geceyazankedi.com

mustafaakin
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: ayşe

Mesaj #4 gönderen mustafaakin » Pzt Nis 04, 2011 12:28 pm

arzu oto şöyle bişey yapmış ama bakım için tabiki http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... 623&ref=nf . kitap olayı mantıklı ama malesef yapılamadı bugüne kadar bir adet olsa rahatlıkla çogaltırız ama ses seda olmuyor olanlarda yavuzs un çok değerli çalışmaları var en azından onların çıktıları alınabilir.
Resim
geceyazankedi
Vosdost

Mesaj #5 gönderen geceyazankedi » Pzt Nis 04, 2011 6:53 pm

Merhaba facebook sayfasında erişim izni olmadığım gözüküyor acaba pakette neler olduğunu söyleyebilir misiniz ? Bahsettiğiniz çalışmaların bir kaçını biliyorum ama bakımdan öte acil durum desteği manasında olsa güzel olur.

vosdost.blogspot.com

www.geceyazankedi.com

gunebakan
Vosdost
Vosvosumun adı: böcükmobil

Mesaj #6 gönderen gunebakan » Pzt Nis 04, 2011 9:17 pm

güzel bir düşünce ama tamir ve bakım konusunda birçok kitap mevcut (tabi ingilizce) ve yavuz un yazıları ve bilgisi de çok faydalı bir kaynak :) ama bilgilenmek vosvosunu kendi elinden geldiğince tamir ve bakımını yapmak isteyen vosvosçuların daha fazla bilgilendirici ve eğitici etkinlikler yapması gerekiyor.benim de bir vosvos tv düşüncem vardı.türkiyede ki bütün vosvos haberlerinin olacağı bir alan.
geceyazankedi
Vosdost

Mesaj #7 gönderen geceyazankedi » Pzt Nis 04, 2011 9:21 pm

Kapalı devre yayın yapılabilir aslında elimizde hem çok fazla görsel var hem de uzman TV benzeri bir yapı var. Bu yapı da kullanılarak elimizde ki vosvosları da başrol oyuncusu yaparak çözülebilecek bir iş. Ama şu set giriş aşamasında basit gibi göründü bana. Arkadaşın verdiği linki tam göremedim ama şunu buldum http://www.arzuoto.com/page_show.php?catID=39 bu tip birşey geneli karşılar gibi görünüyor ancak parçaları tam tanımıyoru m:)

vosdost.blogspot.com

www.geceyazankedi.com

gunebakan
Vosdost
Vosvosumun adı: böcükmobil

Mesaj #8 gönderen gunebakan » Pzt Nis 04, 2011 10:09 pm

bu çok basit bir set ama bunları aldıktan sonra kullanmayı bilmedikten,takmayı bilmedikten sonra bir anlam ifade etmiyor.ayrıca bir de merak lazım bu iş için,çoğu vosvosçu uğraşmaktan değil ustaya danışmaktan yana.
geceyazankedi
Vosdost

Mesaj #9 gönderen geceyazankedi » Pzt Nis 04, 2011 10:13 pm

Ya doğru haklısınız da herkesin bilmesi gerekiyor bence yol ortasında kaldığınızda basit çözümler yaratılabiliyorsa aslında öğrenilebilir bunlar.

vosdost.blogspot.com

www.geceyazankedi.com

karakral
Vosdost

Mesaj #10 gönderen karakral » Prş Nis 07, 2011 2:56 pm

vosvos tamir bakımla ilgili elinizde bi kıtapcık varsa eger ben cevırısını ve duzenlemesını yapabılırımm.... içindeki resımlerii taratıp cozunurluklerını arttırarak yenı ama turkce bir kıtapcık olusturabılırım....

“Sen de Yapabilirsin” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir