Tavan döşemesi yapımı ve takılması adım adım fotoğraflarla

Bu bölümde üyelerimizin kendi el emeğiyle ortaya çıkarttığı çalışmalar yer almaktadır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
subutay2006
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: PORTAKAL

Cvp: Tavan döşemesi yapımı ve takılması adım adım fotoğraflar

Mesaj #11 gönderen subutay2006 » Sal Haz 07, 2011 10:09 am

İnşallah bundan daha güzel olur İlker güle güle gezin Eceyle

It's not a car, ıt's a VW

1973 1303 PORTAKAL
Murat KOCABAŞ
Kullanıcı avatarı
subutay2006
Vosdost

Mesaj #12 gönderen subutay2006 » Sal Haz 07, 2011 10:10 am

gunebakan yazdı:mekan lazım mekan olsa vosvosa takla bile attırırız :)

Az kaldı Bilal bi mekan ayarlarız sen kaynak ve boya konusunda biraz ihtisas yap :)

1973 1303 PORTAKAL
Murat KOCABAŞ
reklilker
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Ece

Mesaj #13 gönderen reklilker » Sal Haz 07, 2011 10:43 am

subutay2006 yazdı:İnşallah bundan daha güzel olur İlker güle güle gezin Eceyle

Teşekkürler... :)
[highlight=#ffff40]New Life![/highlight]

Resim
mahoni38
Vosdost

Mesaj #14 gönderen mahoni38 » Cmt Haz 11, 2011 9:58 pm

Ben yaptım. Kendi tavan döşememi kendim yaptım öyle resimdeki gibi profesyonel olmadı :) kolay ya dikebilecek biri olsun yeter.
benim aracım minibus.gittim döşemeciden telli tavan için deri aldım (hafif oluyo normal döşemelik deriden) (5 mt aldım fazla fazla olsun diye 50 tl tuttu)
kendi telleri taşımıyor artık cağşamış. gittim 5mm (ki ben 5 mmb uldum ondan 5 mm aldım üstündeki 3 mm falan ama siz 5 mm alın 5 iidir)
her 40 cm de bi 4 cm likbir bez parçasını ıkıiye katlayip diktir. (Annem ile anneanneden kalan dikiş makinesi ile )
Sonra gittim camcı camları söktürdüm 40 tl mi ne verdim
sonra bi arkadasımı da aldım. önce telleri kızağına geçirdim fazla olanları kısalttım Arkaya doğru gerdirdim sonra balıyı kenarlara sürdüm biraz kurud cektim gerdirdim yapıştırdım sonra diğer tarafı cektim yapıştırdım. (mali masrafı olarak fırca vs dahil 30 tl falan harcadım)
Sonra camlar takıldı
Sonuç? Kötü oldu :P neden kaydırmışım bir ara bollaştı bir yer sonra falan bi de söyle yaparken durup arada sırada düz mü oldu vs baksaydım perfect olurdu.

derken toplam maliyetim 50 kumas 30 bali 40 cam söktürme den 120 Tl oldu bana 250 tl yaparız demişti en ucuz söyleyen. değdi mi? aradaki farka belkideğmez yoruldum ettim ama bus um bitane benim elimle yaptığım birsey ona olan sevgimi artırıyor 400 TL de mal olsa da kendinizn yaptığı sey bambaşka ilkinde kötü oluyo ama sonrakine öğreniyorsunuz. benim kötü olmasındaki en büyük etkenler
1-GEcenin 23 ünde dikmiş olmamız
2- kısıtlı zamanda baskasının işyerinde takmaktan dolayı aceleci olmam
3-Elim yatkın değil ben bilgisayar programcısıyım ne anlarm balıden vidadan sökmekten ama hallettim gibi. smdi ii :) kısaca korkmayın yaparsınız. en fazla 2 mt deriden biraz da baliden olursunuz baktınız olmuyo camları sökük hali ilegötürün döşemeciye yapar verir. 2 mt deri de en fazla 20 30 tl tutar bali de tutsun tutsun 20 tl 50 tl yi tosbanın neresine vermioz ki? (ankarada bulur musun bilmem de gelirsen kayseriye yaparız yani)
Başımın belası Vosbusum.
[thumbnail]http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs1389.snc4/164113_1711657743868_1010866183_31893363_539618_n.jpg[/thumbnail]
Kullanıcı avatarı
subutay2006
Vosdost

Mesaj #15 gönderen subutay2006 » Cmt Haz 11, 2011 11:05 pm

Eline sağlık kardeşim çok haklısın kötü de olsa sonuçta bunu ben yapıtm diyeeceksin güle güle eskit kazasız belasız bin.

1973 1303 PORTAKAL
Murat KOCABAŞ
kryqtonite
Vosdost

Mesaj #16 gönderen kryqtonite » Pzt Haz 13, 2011 7:51 pm

paylaşım için teşekkurler:D
Resim

“Sen de Yapabilirsin” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi