Böcükmobil Restorasyonu

Bu bölümde üyelerimizin kendi el emeğiyle ortaya çıkarttığı çalışmalar yer almaktadır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
gunebakan
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: böcükmobil

Böcükmobil Restorasyonu

Mesaj #1 gönderen gunebakan » Sal Ağu 02, 2011 12:45 pm

Merhaba arkadaşlar,
uzun zamandır beklediğim an geldi.Böcükü garaja çektim ve üstündeki bütün parçaları yavaş yavaş güzelce not ederek sökmeye başladım.
Camları çamurlukları döşemeleri kabloları derken tüm parçalarını sökeceğin ve sadece kaporta kalacak.kaportayı güzelce temizleyip bir kaç yerde çürük var onları yapacağım.Daha sonra motoru da indirip elden geçireceğim.

malesef ki kupa şase ayırma olayına giremeyeceğim çünkü maddi imkanım yok ama elimden geldiğince el attığım yerleri temizleyeceğim.

yakında fotoğrafları atacağım ve sorularımı size ileteceğim.

öncelik sorum kapılarla ilgili.kapıları menteşelerdeki vidalardan sökemedim.vidaların hepsi kaynamış ve şase kısmındaki menteşenin bağlı olduğu yer oynuyor,kapıları nasıl sökebilirim?

herkese iyi ramazanlar...

vosvosserdar
Vosdost

Cvp: Böcükmobil Restorasyonu

Mesaj #2 gönderen vosvosserdar » Sal Ağu 02, 2011 3:27 pm

hayırlı olsun .bende de menteşe de sıkıntısı vardı.yalama olmuştu ve yerinden çıkmıyordu.kaportacıda kaynak ile bir vida kaynatıldı da öğle çıkardık.alet edevat olmadan sanırım çok zor olur.bence kapılar şimdilik kalsın biraz daha uğraşınca mesela bir çamurluğu da sökemezsin hepsini birden bir usta yardımıyla halledersin .toptan hesaplı olur.

bir de nottan ziyade fotograf çekerseniz bence daha iyi olur.ben sökmeden önce hep foto çekiyom.
vosvosta her türlü yardıma hazırım.msn ve telefonla ulaşabilirsiniz.

ResimResim
Kullanıcı avatarı
efemm006
Vosdost
Vosvosumun adı: VosbiCan

Mesaj #3 gönderen efemm006 » Çrş Ağu 03, 2011 8:52 am

Hadi bakalım hayırlısı olsun.Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız zaten mekan belli :D
Erdi Hasırcı
gunebakan
Vosdost

Mesaj #4 gönderen gunebakan » Prş Ağu 04, 2011 11:40 pm

teşekkürler arkadaşlar.
böcükün şu anki durumunun fotoğrafları:
fotoğraflarla birlikte sormak istediklerimi de ekliyorum.yardımlarınızı esirgemeyin:)

akünün ordaki camın kenarı çürümüş durumda.temizleyince tekrar çürür mü yoksa başka bir çözüm mü bulunmalı ?
Resim
taban sacında sadece burada delik var.geri kalan yerler biraz paslı olsada sağlam.
Resim
Resim

bu cihaz nedir bilen var mı ? üzerinde vw yazıyor ve bi ucu aküden geliyor diğer ucu şarj dinamosuna gidiyor.sanki direnç gibi bir şey ama ne işe yarar ?
Resim

Resim
Resim
marşpiyeller beklediğimden de temiz ve sağlam.
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
geçen sene attığım tüm boyalar bu hale gelmiş.acaba pasta cila yapmadığım için mi ?
Resim
gunebakan
Vosdost

Mesaj #5 gönderen gunebakan » Prş Ağu 04, 2011 11:42 pm

ve eklemek istediğim bir soru daha.yarın boyayı ve macunu sökeceğim.bunu nasıl yapmalıyım?
tamamen sağlam olan kısımlar da dahil macunu kazıyayım mı yoksa sağlam yerleri bırakayım mı ?

bir de macunu sökmek için ne kullanmalıyım? hürmüzle sac yamulur diyenler var.
VOGEN
Vosdost
Vosvosumun adı: CABBAR

Mesaj #6 gönderen VOGEN » Cum Ağu 05, 2011 12:54 am

bence bilek gücü ile zımparala saca kadar in ama bu iş adamı çok yorar kolay gelsin bence herşey içine sinene kadar çalış yarım bir şekilde toplamaktan vazgeçme bir kere bu kadar ağır bir toplama işi olur sonra rahat edersin kolay gelsin

bence boyayı ateş tutarak falan sakın çıkarmaya kalkışma hem saca zarar verir hem sonuçta kimyasal bir madde boya ateşte alev bile alır
MİTHAT AYDIN
uqur91
Vosdost
Vosvosumun adı: SU

Mesaj #7 gönderen uqur91 » Cum Ağu 05, 2011 3:02 am

gunebakan yazdı:ve eklemek istediğim bir soru daha.yarın boyayı ve macunu sökeceğim.bunu nasıl yapmalıyım?
tamamen sağlam olan kısımlar da dahil macunu kazıyayım mı yoksa sağlam yerleri bırakayım mı ?

bir de macunu sökmek için ne kullanmalıyım? hürmüzle sac yamulur diyenler var.

Merhaba hocam. Bizim bmc kamyonetimiz vardı. Babamla kasasını zımparalayıp boyamıştık. Ben daha 10-12 yaşlarındaydım :) Çürük yerleri sert fırçayla sürterek temizleyip zımparayla saca inmiştik. Tek ihtiyacın olan biraz kol kası ve gölge bir yer. :)

Kolay gelsin. Umarım istediğin hale getirirsin vosvosunu. :ok:
Resim
şibumi
Vosdost

Mesaj #8 gönderen şibumi » Cum Ağu 05, 2011 11:22 am

Bilal cesaretinden dolayı tebrikler :ok: iyice kafayı kırdın ya hayırlısı bakalım :) valla kolay gelsin cok zor ve zahmetli bi işe kalkışmışsın birde alet edavat tam olmayınca zulum valla bu işler. yapabileceğim bir iş olursa ya da yardım edeceğim bir iş gelirim yardıma pazar günleri araman yeterli,sana kolaylıklar diliyorum..
İnsanlığın çoğunluğu için etkili olabileceğimiz yeri seçmişsek, hiçbir yük bizi kamburlaştıramaz. Çünkü artık o herkes adına ödenen bir bedeldir; artık tadına vardığımız şey yoksul, kısıtlı, bencilce bir sevinç değildir, mutluluğumuz milyonlara aittir.
Kullanıcı avatarı
memleketim64
Vosdost

Mesaj #9 gönderen memleketim64 » Cum Ağu 05, 2011 2:30 pm

kolay gelsin Allah yardimcin olsun bitince cok daha severek binecek sin
foto lar icin teskürler .
gunebakan
Vosdost

Mesaj #10 gönderen gunebakan » Cum Ağu 05, 2011 10:33 pm

şibumi yazdı:Bilal cesaretinden dolayı tebrikler :ok: iyice kafayı kırdın ya hayırlısı bakalım :) valla kolay gelsin cok zor ve zahmetli bi işe kalkışmışsın birde alet edavat tam olmayınca zulum valla bu işler. yapabileceğim bir iş olursa ya da yardım edeceğim bir iş gelirim yardıma pazar günleri araman yeterli,sana kolaylıklar diliyorum..

sağol ilhan abi :) bindik bi alamete gidiyoruz kıyamete hesabı başladık bakalım bi işe. ben aradım seni ulaşamadım.geçen de yazdın geç görmüştüm.

memleketim64 yazdı:kolay gelsin Allah yardimcin olsun bitince cok daha severek binecek sin
foto lar icin teskürler .

teşekkürler..

“Sen de Yapabilirsin” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir