Böcükmobil Restorasyonu

Bu bölümde üyelerimizin kendi el emeğiyle ortaya çıkarttığı çalışmalar yer almaktadır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
gunebakan
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: böcükmobil

Cvp: Böcükmobil Restorasyonu

Mesaj #61 gönderen gunebakan » Pzt Ara 05, 2011 4:27 pm

teşekkürler arkadaşlar :) cumartesi günü elektrik bağlantısını yaptım ve maşallah tek marşta çalıştı :)
ama daha çok eksikler var,paranın dibini sıyırdık şu anda garipleri oynuyorum resmen :/
gürhan abi haklısın parçaları yerleştirdikçe bişeylerin ortaya çıkması çok güzel bir duygu.
elektrik tesisatını bitirebilmem için iki kademe far düğmesi,silecek düğmesi,far rolesi,sinyal kolu,sinyal rolesi,4lü düğmesi lazım.

Afor
Vosdost

Mesaj #62 gönderen Afor » Cum Ara 09, 2011 11:57 pm

abi çoğu gitti azı kaldı para bitti tasası kaldı yaz bitti kış geldi falan filan uzatırsak bu araba bahara cıkar... ben garibimde elinde olanda bu evrimleşen vosa tuzunu biberini koyar yani :) ???
06 ABA 86 1999 Focus:(
Kullanıcı avatarı
suvos
Vosdost
Vosvosumun adı: totoş

Mesaj #63 gönderen suvos » Cmt Ara 10, 2011 8:50 pm

emeğine ve cesaretine sağlık kardeşim. :alkış: elektrikten anlıyorsundur inşallah ben o kısımdayım ve cortladım :sopa: göğsü sökerken numaralandırmıştım yazılarım uçmuş kaldım ortada :kehkeh: şimdi senin yanları beyaz görünce uçtum kafam çeliniyor bu kısım ruhsatta işlenmesi gerekirmi biliyormusun yoksa birde bu masraf :dumur: ama tekrar tebrik :ok:
gunebakan
Vosdost

Mesaj #64 gönderen gunebakan » Cmt Ara 10, 2011 9:05 pm

suvos yazdı:emeğine ve cesaretine sağlık kardeşim. :alkış: elektrikten anlıyorsundur inşallah ben o kısımdayım ve cortladım :sopa: göğsü sökerken numaralandırmıştım yazılarım uçmuş kaldım ortada :kehkeh: şimdi senin yanları beyaz görünce uçtum kafam çeliniyor bu kısım ruhsatta işlenmesi gerekirmi biliyormusun yoksa birde bu masraf :dumur: ama tekrar tebrik :ok:

elektrik tesisatın orjinalse elektrik projesinden çözebilirsin ama orjinal değilse o iş biraz karışık.çünkü ben eletrik tesisatını sıfırladım önceki hali çok karışıktı :sopa:

tesisatın tamamını mı söktünüz ?
gunebakan
Vosdost

Mesaj #65 gönderen gunebakan » Cmt Ara 10, 2011 9:09 pm

Afor yazdı:abi çoğu gitti azı kaldı para bitti tasası kaldı yaz bitti kış geldi falan filan uzatırsak bu araba bahara cıkar... ben garibimde elinde olanda bu evrimleşen vosa tuzunu biberini koyar yani :) ???

aynen öyle olacak galiba.ama çoğunu bitirdim ya o yeter ufak ufak para oldukça aksesuarları tamamlıycam artık.
Kullanıcı avatarı
carpe diem
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Piraye

Mesaj #66 gönderen carpe diem » Cmt Ara 10, 2011 9:26 pm

Harika bir iş çıkardın Bilal kıskanarak bakıyorum sana :ok:
---Turan DEMİRER---

Resim

Uploaded with ImageShack.us

Kimler Geldi Kimler Geçti

06 KP 384 1972 1302
06 FJA 85 1974 1303
06 NT 303 1974 1303S
06 EP 434 1967 1300

Resim
Kullanıcı avatarı
suvos
Vosdost
Vosvosumun adı: totoş

Mesaj #67 gönderen suvos » Cmt Ara 10, 2011 11:24 pm

gunebakan yazdı:
suvos yazdı:emeğine ve cesaretine sağlık kardeşim. :alkış: elektrikten anlıyorsundur inşallah ben o kısımdayım ve cortladım :sopa: göğsü sökerken numaralandırmıştım yazılarım uçmuş kaldım ortada :kehkeh: şimdi senin yanları beyaz görünce uçtum kafam çeliniyor bu kısım ruhsatta işlenmesi gerekirmi biliyormusun yoksa birde bu masraf :dumur: ama tekrar tebrik :ok:

elektrik tesisatın orjinalse elektrik projesinden çözebilirsin ama orjinal değilse o iş biraz karışık.çünkü ben eletrik tesisatını sıfırladım önceki hali çok karışıktı :sopa:

tesisatın tamamını mı söktünüz ?
yok hayır tamamı deyil göğsü çıkarırken malum anahtarların çıkması gerekiyor ben bukısımları numaralandırmıstım ama her araçla uğraşmam 1 sene gibi bir arayla oduğundan yazılar silinmiş bende tabiri caizse kumar oynamak istemedim tabiki elektrik sonuçta o oraya bu buraya olmaz,arkadan yani motordan gelenler bir kablo hariç iyi durumda idi tabi bu benim görüntü açısından fikrim sadece motor üzerinde takılı olan yerleri yeniledim.göğüs içinde gereksiz ucunu takip edip boşta kalan öyle çok kablo vardiki onları iptal ettim.inanabiliyormusunuz silecek motorunun kablolarını bile evdeki kablolardan yapmışlar olur belki ama garip geldi, şimdi anahtar,silecek,dörtlüler gibi basit yerler kaldı ama belki forumda okumuşsunuzdur altarnatörüm şarz etmiyor diye birkaç yere sordum al gel dediler altarnatörü söktüm ve VosvosTürk ustalardaki dinamocu ustaya gidince anladım göğüsle bağlantılı olduğunu dinamom çalışıyormuş,göstergemin bağlantısı km teli hariç yok yapana kadarda durucak.çalışmalar devam öğreniyorum elektrik işini amatörce tabi :)
Afor
Vosdost

Mesaj #68 gönderen Afor » Prş Ara 15, 2011 10:57 pm

carpe diem yazdı:Harika bir iş çıkardın Bilal kıskanarak bakıyorum sana :ok:

abi sende gir yazın ne olacak sanki zaten iyi durumda daha iyi olur işte :)
06 ABA 86 1999 Focus:(
mehmet toa
Vosdost
Vosvosumun adı: Horby

Mesaj #69 gönderen mehmet toa » Pzr Ara 25, 2011 1:38 pm

kücük taş motoru kullana bilirsin
Sonunda Horby aldım. Biraz hasta
ama düzelicek en yakın zmn da. Wosvoslu günler...

“Sen de Yapabilirsin” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir