Pnömatik Cam Suyu Sistemi

Bu bölümde üyelerimizin kendi el emeğiyle ortaya çıkarttığı çalışmalar yer almaktadır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
34alp15
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: Herbie

Pnömatik Cam Suyu Sistemi

Mesaj #1 gönderen 34alp15 » Çrş Eyl 14, 2011 11:33 am

Merhabalar sevgili vosdostlar. Benim ragtop çekme belgesinden kurtulup plakasına kavuşacak birkaç gün iiçinde. Pnömatik sistemi bir türlü çalıştıramadık. Sorun şu havayı depoya basıp konsoldan düğmeye basınca sadece hava atıyor su çıkmıyor ? acaba cam suyu deposunda sorun olabilirmi. Çalışmayınca geçici olarak motorlu depoya bağladık ve muayeneye girdik. Hiç hafif kusur çıkmadı ama 2 tane ağır kusurumuz çıktı.

1. Sağ rot başı ağrızalıymış ki ustam bakmıştı ! hemen rot başları temin edildi ve şu an monte edilmekte.

2. Direksiyon yukarı aşagı çok sallanıyormuş ki muayenede ben yoktum. Direksiyon tam monteli değildi sonradan aklıma geldi vidası tam sıkılı değildi bu hafta halledeceğiz inşsallah. Korktugum çogu problem sorun çıkarmadı ( far ayarı vs. gibi)

ama ben pnömatik sistemin çalışmasından yanayım.

Teşekkürler :gazla:

Resim
yavuzss
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Portakal

Cvp: Pnömatik Cam Suyu Sistemi

Mesaj #2 gönderen yavuzss » Çrş Eyl 14, 2011 8:10 pm

Sendeki su deposunun kapağını çıkardığında kapağın iç kısmında aşağı doğru uzanan bir parça olmalı. Bu parça kırık muhtemelen, başka birşey uydurman gerekecek kapaktaki su çıkışını su haznesinin dibine kadar uzatmak için. Son çare çıkma parçalardan sağlam bir kapak ile değiştirmen.
34alp15
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: Herbie

Cvp: Pnömatik Cam Suyu Sistemi

Mesaj #3 gönderen 34alp15 » Prş Eyl 15, 2011 9:52 am

teşekkür ederim yavuz bey deneme yanılmayla uydurabileceğim parça olmazsa çıkmaya yöneleceğim. Önce muayeneden geçiim :)
Resim

“Sen de Yapabilirsin” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir