Kapı döşemelerinizin ömrünü uzatın :)

Bu bölümde üyelerimizin kendi el emeğiyle ortaya çıkarttığı çalışmalar yer almaktadır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
mericdurna
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Abbas

Kapı döşemelerinizin ömrünü uzatın :)

Mesaj #1 gönderen mericdurna » Prş Haz 27, 2013 4:06 pm

Geçenlerde kapı döşemesini sökmüştüm Abbas'ın. Döşemenin arkasında kapıya yapışık olarak durması gereken naylonun olmadığını fark ettim. Yıkatınca falan da ıslanıyordu zaten kapı döşemeleri. Bugün gidip önce 2 metre naylon aldım, ses izolasyonu için de süngerimsi birşey (ne olduğunu ben de tam bilmiyorum :) ) aldım, biraz da derby yapıştırmak için :) kapı döşemesini söktükten sonra naylonu üzerine koyup iki kat olacak şekilde ayarladım ve kestim. ardından ses için aldığım zımbırtıyı uygun boyutta kesip yapıştırdım naylona, sonra ikinci katı üzerine yapıştırdım. süngerin de ıslanmasını önlemiş oldum bu şekilde. daha sonra kapı kolu ve cam kolu deliklerini açıp kapıya yapıştırdım. üstüne de döşemeyi taktım. böylece döşemelerimin ıslanıp çürümesini önlemiş oldum. yaklaşık iki saatte bitti işim :) sizlere de tavsiye ederim :)

Yolcudur Abbas, bağlasan durmaz :)
Kullanıcı avatarı
atakan77
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: Turna

Cvp: Kapı döşemelerinizin ömrünü uzatın :)

Mesaj #2 gönderen atakan77 » Prş Haz 27, 2013 9:17 pm

Elinize sağlık. Dekorasyonda kullanılan rulo şeklinde satılan , çeşitli desenlerde olan yapışkanlı folyolardan da alıp kapı içlerine pandizotların altına yapıştırabilirsiniz. Kendinden yapışkanlı olduğu için yapıştırıcı ile uğraşmanıza gerek yok. ;)

Resim
capture
Kullanıcı avatarı
mericdurna
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Abbas

Cvp: Kapı döşemelerinizin ömrünü uzatın :)

Mesaj #3 gönderen mericdurna » Prş Haz 27, 2013 10:27 pm

güzel fikirmiş :) bunlar bozulup yenileyeceğimde bunu uygularım :)
Yolcudur Abbas, bağlasan durmaz :)

“Sen de Yapabilirsin” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir