revizyon yardım

Bu bölümde üyelerimizin kendi el emeğiyle ortaya çıkarttığı çalışmalar yer almaktadır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
barist
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: La amada

revizyon yardım

Mesaj #1 gönderen barist » Pzt Eki 31, 2016 7:37 pm

Merhabalar;
Yeni aldığım 1303 ü uzun yıllar kullanmayı düşündüğüm için revizyon ettirmeyi düşünüyorum.
İlk olarak sağ sol taban sacı- iç ve dış marşbiyeller- kapı,cam ve taban lastiklerini aldım.
İlerleyen günlerde diğer parçalarını da almaya başlayacağım.
Tecrübeli arkadaşlara sorum olacak. Ön bagaj amortisörü aldım.(bagaj kendi kendine açık durmuyor) Bu amortisör ön kaputun neresinde bulunuyor?
İkinci sorum. Parçaları aldığım kişi, kupayı ayırmadan iç marşbiyelleri taktır. Kupayı şaseden daha sonra ayırsınlar dedi. Doğru mudur?
Aracı, 25-30 kişinin çalıştığı bir servis toplayacak.(elektrik-kaporta boya-mekanik gibi tüm birimleri olan) Fakat daha önce vosvos toplamamışlar.
Tavsiye ve fikirleri olan arkadaşların önerilerini bekliyorum. Teşekkürler...

Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: TUHSİ

Re: revizyon yardım

Mesaj #2 gönderen gürhan » Pzr Kas 27, 2016 11:14 pm

Hayırlı olsun...Güle güle kullanın inşallah...Parçaları yavaş yavaş alıp biriktirmek, toplama aşamasında rahatlatıcı bir durum.
Vosvoslarda bagaj amortisörü yoktur. Daha doğrusu bizim bildiğimiz tarzda bir amortisör yoktur. Bagaj kollarının diplerinde yaylı bir mekanizma vardır. çıkmacılarda sağlamını bulabilirsiniz. Amortisör ile de boş yere uğraşmamış olursunuz. Kupa şasi ayrılmadan denilen işlemleri yapmak angaryadır. Kupanın içine bir kaç tane destek demiri kaynaklanır, ayrılırken esnemesin diye. İşlemler daha sağlıklı bir şekilde yapılır.
Son olarak vosvos toplamamış bir yere vosvos toplatmak sağlıklı olmaz. Diğer araçlara benzemez. Normal servisler at yenisini al şeklinde çalışır. Ama vosvos toplarken biraz vosvosun dilinden anlamak, hangi parçanın eksik kısmının nasıl olduğunu bilmek gerekir.
Kolay gelsin.
barist
Vosdost
Vosvosumun adı: La amada

Re: revizyon yardım

Mesaj #3 gönderen barist » Pzt Kas 28, 2016 1:26 pm

Teşekkürler... Araç, şu an kupa ve taban ayrılmış şekilde. Kupayı tekerlekli sehpaya almışlar. Kupa esnemesin diye birkaç noktada destek boruları kaynatılmış. İç marşbiyeller yerlerine takılmış. Kupadaki çürük noktalar kesilerek parça kaynatılmış. Boyaya hazırlık aşamasında. Zaten arka çamurluklar, taban saçları ve iç dış marşbiyelleri yeni alınmıştı. Ön çamurluklar ve ön kaputta yeni alınacak. Koltuklar kaplanmak üzere döşemecide. Motor çalışıyor olmasına rağmen (aracı aldığım gün getirirken kısa süreli 120-125 km/h hızları görmüştü) kontrol ve durumunu öğrenmek için, İstanbul da ki bir ustaya götürülecek. Elektrik tesisatı daha önce İst.a gönderilmişti. Ayrıca stop,sinyal, sinyal kolu, iç lamba, tüm fitiller, çıtalar, takozlar, lastik akşam, rot başları, fitiller, krom menteşeler, kaput aralama parçası, Roller pedal, tüm tel ve kabloları, distribütör, kapı döşemeleri, arka pandizot, taban kaplama seti, motor izolasyon ve daha yazamadığım birçok parçası alındı. Alınacak.
Aracın toplanma aşamasında ki fotolarını göndermek istiyorum. Fakat başaramadım. Forumu iyi bilenler yardımcı olursa sevinirim.

“Sen de Yapabilirsin” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir