Basic ve Super Beetle

Bu bölümde üyelerimizin kendi el emeğiyle ortaya çıkarttığı çalışmalar yer almaktadır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Tosbağa
Vosdost

Basic ve Super Beetle

Mesaj #1 gönderen Tosbağa » Cum Oca 13, 2006 2:28 pm

Arkadaşlar merhaba. Bileniniz vardır belki ama ben yeni fark ettim, öğrendim.

Biraz önce elimdeki broşürlere falan bakıyordum da 73 ve 74 modellerde daha doğrusu 74'ün model kataloğunda şunu gördüm.

Hani Super Beetle diyoruz ya bombe camlara aslında o bir modelmiş.

Şöyle ki; 73 ve 74 modellerde(belki öncesinde de vardır) Basic Beetle ve Super Beetle diye iki farklı model var. Genel olarak çoğu özellikleri aynı farkı ise; Basic biraz daha hafif ve hızlanması 1-1.5sn kadar daha hızlı. Ve 73 model Basic de tamponlar krom değil siyah, ön cam arka cam yan arka camların fitillerinde krom olayı yok. 74 model Basic de farklı olarak görebildiğim tamponlar krom olmuş.

Tabi bunlar benim görebildiklerim. :? Asıl olay ise Basic die bir model olduğunu öğrenmem. :shock: Hea bu arada unutmadan Basic modellerin renk ve koltuk döşeme seçenekleri farklı, Super modellerin ki farklı...

Yaav bunca zaman nasıl fark edemedim bunu bende bilmiyorum... :?:

Saf Alman Cemile... :D

Resim
Tosbağa
Vosdost

Mesaj #2 gönderen Tosbağa » Cum Oca 13, 2006 2:42 pm

Bişi daha akıma geldi bunu da size soriyim. Şase kodlarına baktığımda ikiye ayırmışlar. Type 1 ve Super Beetle die. Şimdi diycem ki 73-74'ler Super Beetle başlığı altında olmalı, evet öyle de yani Super Beetle başlığı altında mevcut 73-74 modeller. Ama yine Super Beetle başlığı altında 71 modeller de var.

İşin daha ilginç gelen kısmı ise benim için Type1 başlığı altında geçen modellerde yine 73-74 modelleri hatta 77 modele kadar olanları görebiliyoruz.

Super Beetle lar ise 79'a kadar gidiyor...

Peki bu Type1 74 model ile Super Beetle 74 arasındaki fark ne? :yımırta

Resim
swiss
Vosdost

Mesaj #3 gönderen swiss » Cum Oca 13, 2006 3:43 pm

basic... ucuz bi modelidir donanıma daha azdır maliyetten kaçınılmış bu modeli daha çok almanyadaki arabaya daha az para ayırabilen insanlar için üretlimiş tabiikide amerika içinde geçerli bu modelin barı aksaamları eski tipteki gibidir daha basittir yaani...

super... da maliyetten kaçınılmamış alabileceiin en üst ve en full modelidir tabi arksaam olarakta en gelimişidir yanlış hatırlamıyosam bu model enjeksiyonludur ve LPG li modelide mevcut...
135/165SR-15 tires on PORSCHE wheels...
Tosbağa
Vosdost

Mesaj #4 gönderen Tosbağa » Cum Oca 13, 2006 3:55 pm

Yok yaav o kadar abartı değil motorlar aynı hiç bir fark yok. Hepsi karb. lı model...

Farkı dışındaki bazı ufak tefek aksesuarlar. Mesela bişi daha var. Super die geçen modelin lastik yanağında ince beyaz bir şerit var.

Ayrıca koltuklar da pilot koltuk. Ama onun haricinde ikisinde de bir sürü opsiyonel yön var. Torpido kapağı gibi jant seçeneği gibi, vites topuzu gibi...

Tabi bunlarda daha üst model olan L, LS, Big gibi modellerde değişkenlik göstererek standart bulunmaktadır. Ve bildiğim kadarıyla LS en üst versiyondur ekipman olarak...

Resim
swiss
Vosdost

Mesaj #5 gönderen swiss » Cum Oca 13, 2006 4:00 pm

abicim okadar çok modeli arki bende karıştırıyom yaaawwhh... :)

saaten 85e kadar almanyada üretildi sondada mexikoda ve brazilyada 2002ye kadar vosvoslar üretildi model aynı oluyodu ama seneden seneye sadece donanım farkı oluyodu bazende model ismi deişiyodu özel bi model olunca okadar... ben 2005 modelini bile gördüm 15 adet üretildi sıfırdan açık mavi renginde ama eskileri gibi diiller maaleseff :(
Tosbağa
Vosdost

Mesaj #6 gönderen Tosbağa » Cum Oca 13, 2006 4:06 pm

Sanırım dediğin model bu swiss 2003 model Last Edition die geçiyor...

Dediğin gibi eskiler gibi olmasada yine de çok güzeller...

Resim
Tosbağa
Vosdost

Mesaj #7 gönderen Tosbağa » Cum Oca 13, 2006 4:08 pm

Fotoyu yükleyemedik sanırım bir öncekinde.

Resim

Resim
Tosbağa
Vosdost

Mesaj #8 gönderen Tosbağa » Cum Oca 13, 2006 4:09 pm

Aha bu da iç kısmı. Özellikle içine bayılıyorum yaa... :halay:

Resim

Resim
swiss
Vosdost

Mesaj #9 gönderen swiss » Cum Oca 13, 2006 4:11 pm

he yaşaa aynen bunlar... ama almanyadan bir dernek kendine 15 tane daha yaptırmış 2005te...
Tosbağa
Vosdost

Mesaj #10 gönderen Tosbağa » Cum Oca 13, 2006 4:12 pm

Birde bunun krem rengi var o kadar...

Ayrıca burda bir tane 97 model var onlara göre çok daha iyiler. Meksika yapımı imiş burdaki. Burdakinde bir tane krom parça bulamazsınız... Yani 97 modelde...

Resim

“Sen de Yapabilirsin” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir