Otomatik Jikle Ayarı..

Bu bölümde üyelerimizin kendi el emeğiyle ortaya çıkarttığı çalışmalar yer almaktadır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
ercantopçu
Vosdost

Mesaj #11 gönderen ercantopçu » Cum Ara 08, 2006 7:59 am

anladım, peki eğerki üst contada bir problem varsa yırtık yok ama diyelimki oradan kaçırmış ise bu contayı neden ve nasıl yapabilirim, burda bulmam mümkün değil sanırım, contacılara söylesem onlarda bir dünya para isterler küçücük contadan, ama benim korkum reistansın aşırı ısınması, bu ısı içerdeki plastiği de eritebilir, ayrıca bir sorum daha olacak, karbüratörün boğazına giren bir hortum var, bu hortumun görevi boğazı ısıtmakmı yoksa başka bir görevimi var, bir ara bu hortumu çıkartığımda buradan hava akımı çıktığını gördüm, tekrar yerine sokup kelepçeledim, karbüratörün boğazında donma olmadı ancak bir ısınmada olmadı, yaklaşık 10 dakika çalıştı araç, bunun bir nedeni varmıdır, bu hortum ne işe yarar ve nereden gelir, bu konuda da bilgilendirirseniz sevinirim

kokocanbo
Vosdost

Mesaj #12 gönderen kokocanbo » Pzt Şub 26, 2007 12:24 am

merhaba bnmde jiklemin içi dagalmısdı tamir etdim ama yine arza yapdı gitdin bnde bi hurdacıdan vosvos motorunun üstünden aldım ama eskisi ile centiklerin yerleri cok farklı neyse karburatörün centikle aynı izaya getirdim ama bi bakdımki kelebekde cok boşluk var ve kapalıyken gaz ayar vidasının ustüne cıkıyor bnde onu biraz gerdim suan biraz sıkı ama normal gözüküyor sonra aracı ısıtdım karburatör ayarı yapmak için kelebek en alta kadar indi ve ayar cekmeye başladım vos tam yerinde roletde sayıyor ama biraz calısıp pat stop ediyor sonra yap yap sıkıldım ayar tutmadı yarın bakarım dedim busumu calıstırdım ve arac sogukken rolantinde sıkır sıkır sayıyor ısınıncada rolant tam tersi biraz daha yükseliyor bide dikkat etmek lazım karbüratörü söküp temizledigimizde diyafram ve gaz kelebegini ii ce kontrol edin bnde gaz kelebeginin vidalarının ordan bnzin geliyordu her sökdüm aracda kelebege dokunmadıgım taktirde bu 3 oldu bnzin akıtıyor amam dikkat.... neyse bu kelebegin tamamen biraz sıkı biçimde kapalı olması gerekiyor dimi centikde aynı izaya getirince kelebek parmagımı koydugum gibi boş bi şekilde rahatca oynuyor ve kapalı iken birazcık boşluk var ondan sonra mekanizma kolay bi şekilde calısıyor bu jikleyi bi tostosun motorundan sökdüm acaba nası olması gerekiyor sanırım yaz kış ayarını yapamam acaba busla farklımı tostoslarınki aynı karburatöre sahip ama
merhaba
kokocanbo
Vosdost

Mesaj #13 gönderen kokocanbo » Pzt Şub 26, 2007 12:42 am

karbüratörün bnzin kacırıyor ise contana bak bi parca canta kesen yerlerden conta ama bilirsin üstünden cıkan contayı kalıbını alıp aynısını yap ama genelde ordan degilde ya diyavram bnzini pompalıyan sey ordan kacırır orda bişi yoksa kesin ve kesin dedigim gibi alt gaz kelebeginin vida yerlerinden kacırır ordan ise kelebegi cıkar ve ordaki mili al milin uclarında plastik birsey var oralara içine dısına sıvı conta sür geri tak ve sıkıca vidala ve biraz alısdır o sekilde donmasın üst kısmada güzelce conta al veya kndin kalıp alarak kes diyaframında karbüratörün üstünde gecen yere güzelce conta sür ve yerlestirim güzelce sık ama ilk önce eline alıp hazneye bnzin doldurup bi gazı pompala ve ii ce oralara bak nerden kacırıyor ok kola gelsin bn bu yüzden 4 kere karbüratörümü sökdüm bnde kelebekden sızıyordu diyaframın kolundanda damlıyordu ilkde diyafram zannetdim yenisini bile aldım bakdım yine akıtdı ama bi kontrol etdim bakdımki kelebegin ordan akıtıyor tabi ayarlarınıda yapman lazım karburatörün bnce varya hiç kafanı yorma urasma 30 ytl ye karburatör temizligi ve vacumlu ayar yapıyorlar contaları falanda içinde hemde ii yerle bu fiyata yapıyor 34pick ayarını tutdurmak tam bi sanat işi tutsa bile zengin yakıyor makinaya baglatıp yapman daha ii bnmde sıcakken motor rolantinde saymıyor gitcem yaptırcam vosla cok urasmama lazım yoksa sn kanser olursun...
merhaba
ercantopçu
Vosdost

Mesaj #14 gönderen ercantopçu » Pzt Şub 26, 2007 9:13 am

teşekkür ederim, dediğinize yakın şeyleri yaptım sorun kalmadı, şu anda gayet iyi, 31 pict karbüratör var aracımda ve ayar sorunu neredeyse hiç yok, 34 pict karbüratör alıp takmaya korkuyorum, zaten LPG taktırmayı düşünüyorum, herhalde LPG taktırırsam küçük-büyük sorunu hiç yaşamam
uguro
Vosdost
Vosvosumun adı: 1303 S NAZ

Mesaj #15 gönderen uguro » Pzt Şub 26, 2007 9:23 am

BEN MURAT ABİNİN ANLATIMINA GÖRE JİGLE AYARINI YAPMIŞTIM...

AMA BU KONU DA EL YATKINLIĞIMIZ YOK MUŞ ONU GÖRDÜM...

YAYI ÇOK GERMİŞİM. JİGLE BİR TÜRLÜ BIRAKMIYORDU... SAĞ OLSUN USTADAN BİRAZ AZAR DA İŞİTTİM... AMA DÜZELTTİ... ŞİMDİ SÜPER...
KÖTÜ VOSVOS YOKTUR...

"""VOSVOSUNA BAKAMAYAN""" KÖTÜ VOSVOSCU VARDIR.

Resim
FK
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: FK

Mesaj #16 gönderen FK » Pzt Şub 26, 2007 6:08 pm

Ellerine sağlık abi anlatımın çok güzel
Resim

FK Hakkında Ayrıntılı Bilgi İçin:
TIKLAYINIZ

DEĞER OTO MOTOR KASTAMONU
Sanayi Sitesi 2.Sokak No:67
03662128524 - 05434418020
[email protected]
xenophanes
Vosdost

Mesaj #17 gönderen xenophanes » Pzr Şub 03, 2008 8:50 pm

anlatılan gibi aynı şekilde jigle ayarını yaptım ve sorun çözüldü teşekkür ederim
Kullanıcı avatarı
Nodeth
Vosdost

Mesaj #18 gönderen Nodeth » Sal Haz 03, 2008 6:30 pm

paylaşım ve bilgi için çok teşekkürler
Hiçbirşey Ölmedikçe gömülmez Ben daha ölmedim
oldpoet
Vosdost

Mesaj #19 gönderen oldpoet » Cum Tem 04, 2008 6:19 pm

Yrarlı Bir bilgi Teşekkürler :alkış:
kuzu
şamkuteytsa
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: Haspağa

Cvp: Otomatik Jikle Ayarı..

Mesaj #20 gönderen şamkuteytsa » Cmt Ara 17, 2011 2:12 pm

benim aracımda jigle varmı, kurulu mu ne, (araba gazlı) otomatik mi değil mi hiç bilmiyorum. gazla çalışıyor araba marşa bastıımda sabahları, araba stop edecek gibi oluyor, şarj ışığı yanıyor. gaza dokununca düzeliyor. 2 3 dk gaza basıp bekliyorum. öle düzeliyor. yararlı bir şey jigle. keşke çalışsa ya da olsa :D bu soruların cevaplarını nasıl anlarım?
"...olursanız belki Haspağa'yı bile görebilirsiniz..."

“Sen de Yapabilirsin” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir