CALISMAYAN BENZIN GOSTERGESININ ONARIMI...

Bu bölümde üyelerimizin kendi el emeğiyle ortaya çıkarttığı çalışmalar yer almaktadır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
ekaraman600
Vosdost

Mesaj #31 gönderen ekaraman600 » Pzt Eyl 10, 2007 6:45 am

cok tesekkurler eskı bılgılerı kurcalarken denk geldı cok ısıme yaradı ellerıne saglık

secowin
Vosdost

Mesaj #32 gönderen secowin » Cmt Ağu 30, 2008 7:44 pm

beyler hoşgeldim sitenize biraz araştırdım ama bana çözüm olacak bişey bulamadım öncelikle benim göstergem çalışıyo ama yanlış bi bakıyom yarım depo bi full bi dipte çeyrek gösteriyo derken yolda kalıyorum şamandırayı söktüm (aracım 70 model 1300 dür) komple dağıttım şamandıra tellere az basıyodu teller aşınmış biraz ama sağlam gibi şamandıranın tele değe çubuğunu biraz tele doğru eğdim güzelce wd40 ladım temizledim geri taktım ama sorun çözülmedi. sorun şamadıradamıdır termik yada elktrik gibi bişedenmi bana yardımcı olursanız sevinirim boşa bütün tesisatı dağıtmak istemiyorum
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #33 gönderen vosbik » Cmt Ağu 30, 2008 9:06 pm

slm.benzin göstergesinin 3 tane ana parçası var.bunlar şamandıra termik ve göstergedir.şamandıra sorunsuzsa termik ve göstergeden kaynaklı bir sorun var.ama büyük ihtimalle termikte sıkıntı var.birde tesisatı genel hatlarıyla kontrol etmekte yarar var.oksitlenme vb durumlarından ötürü tam temas etmeme durumu olabilri ve bu da göstergenin sürekli farklı değerler göstermesind etekili olabilir.kolay gelsin.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
yavuzss
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Portakal

Mesaj #34 gönderen yavuzss » Cmt Ağu 30, 2008 11:45 pm

Bu konuda detaylı bir yazı hazırlamıştım. Eski açtığım konuları incelersen güzel dökümanlar var, eminim yardımcı olur.
hunterakon
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: Maviş

Cvp: CALISMAYAN BENZIN GOSTERGESININ ONARIMI...

Mesaj #35 gönderen hunterakon » Cmt Eyl 10, 2011 7:02 pm

arkadaşlar yeni aldığım vosvosumunda şöle benzer bir sorunu var benzin alıyorum gösterge yükseliyor hatta aracı kullanıyorum gösterge iniyor ama benzin bitik halde son çizgiye gelmeden benzin bitti gösteriyor kontağı kapatınca en dibe kadar gidiyor(boşa doğru) bu işlerden anlarım ama daha önce hiç vosvos unkine bakmadım şamandıra acaba yukardamı kalıyor yada kablolardamı bir sıkıntı var yardımcı olmanız mümkünmü?
aracım 1303 s 74 model
En son hunterakon tarafından Cmt Eyl 10, 2011 7:03 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
yavuzss
Moderatör
Moderatör

Cvp: Cvp: CALISMAYAN BENZIN GOSTERGESININ ONARIMI...

Mesaj #36 gönderen yavuzss » Cmt Eyl 10, 2011 9:17 pm

hunterakon yazdı:benzin bitik halde son çizgiye gelmeden benzin bitti gösteriyor

Emin olamadım ama sanırım depodaki benzin tamamen bitince ibre tam boş göstermiyor kızmızı alanda bir yerde duruyor. Durum bu ise şamandıranın askıda kalma olasılığı düşük de olsa var, ancak şamandırayı söküp el ile en aşağı pozisyona aldığın halde yine sorun düzelmiyorsa göstergenin kalibrasyonu gerekir. Biraz uzmanlık gerektiren ince bir iş, deneme yanılma yöntemine gidersen eski günlerini arama riskin var.
hunterakon
Vosdost
Vosvosumun adı: Maviş

Mesaj #37 gönderen hunterakon » Pzr Eyl 11, 2011 6:14 am

elindeki bulgurdanda olmadan bence fazla dokanma diyorsun:D bencede çok mantıklı en azından bozuk saat gibi 2 kez doğruyu gösteriyor :D bir kontak kapalı iken birde yeni benzin alırken:D teşşekürler olmaz ise bir ara elektrikçi bir usta buldum şaşmazda herşeyinden anlıyor hem elektrikçi hemde mekanikçi baktırırım anlar o
Resim
estrapper
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

Mesaj #38 gönderen estrapper » Pzt Eki 24, 2011 5:42 pm

Arkadaşlar bende 72 model t2a var.Aynı şekilde benim göstergemde çalışmıyor tamir edebilirim fakat arabanın altına yatmama rağmen ve motorun aralarından bakmama rağmen bu termik ve şamandıraya ulaşamadım bir türlü.İlle motorun inmesimi gerekir veya başka bir şekilde ulaşılabilirmi bu parçalara konuyla ilgisi olan arkadaşım varsa yardım rica ediyorum..
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #39 gönderen gürhan » Pzt Eki 24, 2011 10:14 pm

estrapper yazdı:Arkadaşlar bende 72 model t2a var.Aynı şekilde benim göstergemde çalışmıyor tamir edebilirim fakat arabanın altına yatmama rağmen ve motorun aralarından bakmama rağmen bu termik ve şamandıraya ulaşamadım bir türlü.İlle motorun inmesimi gerekir veya başka bir şekilde ulaşılabilirmi bu parçalara konuyla ilgisi olan arkadaşım varsa yardım rica ediyorum..

motorun altına, üstüne, neresine yatarsanız yatın bulamazsınız
termik göstergenin içinde, şamandırada deponun içinde...olur böyle şeyler sıkıntı yok.. :)
yavuzss
Moderatör
Moderatör

Mesaj #40 gönderen yavuzss » Sal Eki 25, 2011 11:18 am

T2'lerin benzin deposu motorun arkasında, motoru indirmeden şamandıraya ulaşma şansı yok gibi. Bu iş için kaportasını keseni bile görmüştüm.

“Sen de Yapabilirsin” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir