İzocam Yalıtım İşlemi

Bu bölümde üyelerimizin kendi el emeğiyle ortaya çıkarttığı çalışmalar yer almaktadır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
lusha
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

Mesaj #21 gönderen lusha » Sal Şub 27, 2007 7:41 pm

teşekkür ederim sonucu merakla bekliyorum
birde http://br.geocities.com/fernandofuscadf ... iro-27.jpg bu resimde uyguladıkları bir malzeme var bunun ne olduğu hakkında bilginiz varmı?

Kullanıcı avatarı
cursedone
Vosdost

Mesaj #22 gönderen cursedone » Sal Şub 27, 2007 8:15 pm

elinize sağlık gerçekten güzel bir çalışma
Oh God, I am the American dream
With a spindle up my butt 'till it makes me scream
And I'll do anything to get ahead I lay awake nights saying "Thank you, Fred"
Oh God, oh God, I'm so fantastic. Thanks to Freddie, I'm a sexual spastic
FK
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: FK

Mesaj #23 gönderen FK » Sal Şub 27, 2007 8:18 pm

Dostum bu malzeme ziftli bir ürün. Dış kısmı aluminyum folyo altı ise zift hammaddeli membran denilen ürün. Bu ürünün bir çok çeşidi var aslında. Bende buna benzer bir ürün satıyorum ama onlar çatılara uygulanabiliyor araç içine uygulamak için kalın bir malzeme firmalarda bu üründen de bulmak mümkün. Bu ürün tamamiyle ses yalıtımı için kullanılmakta. Çatıda ve bacada kullanılanlarda su yalıtımı için tercih ediliyor. Eğer talep olursa bu ürünü araştırabilirim.
Resim

FK Hakkında Ayrıntılı Bilgi İçin:
TIKLAYINIZ

DEĞER OTO MOTOR KASTAMONU
Sanayi Sitesi 2.Sokak No:67
03662128524 - 05434418020
[email protected]
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #24 gönderen vosbik » Çrş Şub 28, 2007 12:37 am

eli,ne sağlık furkan güzel bir çalışma olmuş.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
lusha
Vosdost

Mesaj #25 gönderen lusha » Çrş Şub 28, 2007 7:09 pm

bu aluminyum folyo kaplı malzeme cam elyafından daha ince gözüküyor, uygularken daha kolay uygulanır diye düşünüyorum.
bunu uygulama konusunda bir fikriniz varmı?
FK
Moderatör
Moderatör

Mesaj #26 gönderen FK » Çrş Şub 28, 2007 10:13 pm

Bu malzemede sanırım 1cm -2 cm kalınlığında falan ve bu malzeme ısıtıcı ile ısıtılarak uygulanıyor. Zift eriyerek yapışıyor. Çok uzun ömürlü bir malzeme. Satış personeli gelince firmadan sorucam bu malzemeyi. Buraya aktarırım bilgiyi.
Resim

TIKLAYINIZ

[email protected]
lusha
Vosdost

Mesaj #27 gönderen lusha » Prş Mar 01, 2007 7:36 pm

ÇOK TEŞEKKÜRLER
dörtgözle bekliyorum.
Kullanıcı avatarı
viocyclone
Vosdost

Mesaj #28 gönderen viocyclone » Cum Mar 02, 2007 7:34 pm

Mrb dostlar bende bir yalıtım firmasında çalışıyordum. Aralık sonunda iş değiştirdim. İzocam olayını aynı şekilde bende kullandım. Tabanda bazı problemler vardı onlar yapılırken izocamları atmışlar. Evde tek plaka vardı onuda denedim emin olun ses izolasyonu gerçekten iyi nem olayı ise normal paspaslarınızdan farklı değil. Furkan dostumun dediği gibi malzeme zararsız ve genelde kullanıldığı alanlarda fazla ısı değişimine maruz kaldığında bozulabilir tabi buna aşırı nemde dahil. Diğer kaplama yapılan malzeme Türkiye de bir kaç fabrikada üretiliyor. İzmir menşeili BTM A.Ş. bu malzemenin farklı renk ve ebatlarını üretiyor. 10-15-20-30-60 cm enli olanları var ve bunlar altındaki yapışkan madde ile kolayca yapışıyor fakat eğimli alanlarda tıpkı torpido kaplaması gibi zorlayabilir. Malzemenin adı bitüself dir. verdiğim linkte malzemeyi inceleyebilirsiniz. (http://www.btmpolpan.com/urun_bituself.html) Bunun dışında btm nin birçok şehirde bayisi mevcuttur. Eğer almak isterseniz diye söylüyorum. Herkese çok slm.
lusha
Vosdost

Mesaj #29 gönderen lusha » Cum Mar 02, 2007 8:08 pm

verdiğiniz adresi inceledim. bahsettiğiniz malzeme ısı ve su yalıtımı için kullanılan bir malzeme.
bizim araştırdığımız ise ses yalıtımı için kullanılabilecek malzemeler.
eğer bunlanlarla ilgili bilginiz varsa bizi yönlendirirmisiniz?
FK
Moderatör
Moderatör

Mesaj #30 gönderen FK » Cum Mar 02, 2007 8:24 pm

Dostum bitüself dediğimiz malzeme hem ısı hemde su izolasyonu için kullanılır bütün dünyada profesyonel ses tesisatı yapılan araçlarda yalıtım malzemesi olarak bu ürün kullanılır. Yabancı bir marka var dynamat diye çoğunlukla o tercih ediliyor. Sadece ses yalıtımı için kullanılan ürünlerde mevcut. Ancak onların üzerine ekstra bir malzeme konduğunda paspas gibi ürün işlev yapamıyor. Çünkü o ürünler özel katmalar içeriyor ve uygulaması teknik ekip tarafından yapılıyor mesela canlı müzik yapan mekanlar barlar diskolar ses stüdyoları gibi. O yüzden en uygun malzeme bitüself bence.
Resim

TIKLAYINIZ

[email protected]

“Sen de Yapabilirsin” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir