İzocam Yalıtım İşlemi

Bu bölümde üyelerimizin kendi el emeğiyle ortaya çıkarttığı çalışmalar yer almaktadır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
viocyclone
Vosdost

Mesaj #31 gönderen viocyclone » Cum Mar 02, 2007 9:25 pm

Aslında uygulaması çok zor bişey değil elinizde sağlam bir maket bıçağı varsa kolaylıkla kesip biçebilirsiniz. Yapışma olayını şöyle açıklayım : malzeme çatı oluğu baca dipleri vs. yerlere yapışıp uzun süre yazın güneş kışın buzlanmaya maruz kalmasına rağmen bir bozulma yaşamıyor. Furkan dostuma katılıyorum bu konuda en iyisi bitüself bence. Bu arada şöyle bişey eklemek istiyorum. Kapı içi kaplamalar olmadığı zaman hiç arabanızı kullandınızmı bilmiyorum içeride aşırı bir uğultu oluşuyor. Bitüselfide aynı şekilde düşünün. panellere yapıştırdığınızda ses ve titreşimde hissedilir bir azalma olacaktır. Aynı zamanda araçlarınızın halılarını hiç söktünüzmü bilmiyorum ama vites kolunun bağlı olduğu şaft tüneli dediğimiz tümsek varya işte onunda üstü aynı bitüselfin kaplamasız haline benzer bitümlü malzeme ile kaplıdır titreşim ve sesi kesbilmek için. Bitümlü malzemeler : Kalın bir zift düşünün bu zift henüz akışkan halde iken içine keçe yada cam tülü emdirilir. Maksat çekme ve esnemeye mukavemet katmak için. Herkeslere çok slm.

lusha
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

Mesaj #32 gönderen lusha » Cum Mar 02, 2007 9:34 pm

başınızı ağrıttım ama bir sorum daha olacak:
bu malzeme ince bir malzeme anladığım kadarıyla, peki bu malzemeyi ulguladıktan sonra camelyafınıda uygulasak dahada faydası olurmu
( birde cam elyafını uygulayınca kabarıklık olmaz mı)?
FK
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: FK

Mesaj #33 gönderen FK » Cum Mar 02, 2007 9:51 pm

Dostum bu malzemenin üstüne cam elyav uygulamanın bi anlamı yok çünkü bitüselfin içinde cam elyaf karışımı var. Kaldıki iyi ayrı yalıtım malzemesi üstüste kullanılmaz. Birbiriyle çatışık malzemeler özellikle. Gerek yok böyle bi uygulamaya. Cam elyafta evet biraz kabarıklık olacaktır ama zamanla oturur eğer tabana uygulanmışsa.
Resim

FK Hakkında Ayrıntılı Bilgi İçin:
TIKLAYINIZ

DEĞER OTO MOTOR KASTAMONU
Sanayi Sitesi 2.Sokak No:67
03662128524 - 05434418020
[email protected]
lusha
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

Mesaj #34 gönderen lusha » Cum Mar 02, 2007 9:57 pm

ÇOK TEŞEKKÜRLER :)
bu yaz komple boyatıyorum benimkini o zaman içini bu maddeyle komple kaplamaya karar verdim.
Kullanıcı avatarı
H A V U Ç
Vosdost

Mesaj #35 gönderen H A V U Ç » Cmt Mar 03, 2007 9:49 pm

mükemmel bir konu..

Furkancım teşekkür ederim.Böyle bir forum açtığın için we bizimle bilgilerini paylaştığın için.

Konuya Teknik olarak katılan viocyclone de teşekkür ederim..
kokocanbo
Vosdost

Mesaj #36 gönderen kokocanbo » Cmt Mar 03, 2007 10:15 pm

cam yününü yutmadıgınız sürece bişi olmaz bide bi yerinize deymesin cok fena kasındırır ısı konusunda cok ii bnde kot kurutma makinalarına izocam kullanıyorum tavsiye ederim ama ıslanınca cok kötü oluyor ve bide vosumuzu terlete bilir buda çürümeye yol acar ama maliyeti ucuz ve cok işe yarıycak sistem vos hem ses gecirmez hemde ısındımı içi soba gibi olur miss bnm tavsiyem catı kaplama izo camları var yine aynı ama iki tarafı alemiyum folyo kaplı tabana döşedigimizdede hem ezilme olmaz hemde gerekirse cıkarırsak bi tamir işinde temiz olur ve yalıtımı daha ii nalbur gibi yerlerde buluna bilir ama ses derseniz bnce kalebodur gibi içinde alemilyum takviyeli ses gecirmez malzemeler var ve her sıfır araçda kapılarda ısıtılarak kaplanır music tesisatı yapan yerlere sorarsanız bulursunuz bn eski pasaat ımın bagajını kaplatmısdım basıncdan bagaj patlamasın die sanırım baya bişi 2004 yılında 60ytl tutdu bi sora bilirsiniz
buda farklı bi sistem tabi cam yünü hava almazsa acayip bişi oluo ve pis oluo yanlarda iyide tabanda ıslanırsa eger cok kötü
merhaba
FK
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: FK

Mesaj #37 gönderen FK » Cmt Mar 03, 2007 11:21 pm

İzocam maalesef kaşındırır eğer elinizin üstüne değerse eğer uzun süre neme maruz kalırsa zamanla deforme olur ama aracınızın altından su girmiyorsa hiç bir sorun olmaz. Vosvosun içi çok yüksek derecelere çıkmayacağı için terletme ve çürüme yapması mümkün değil.Ses ve özellikle ısı yalıtımında üstüne tanımam doğrusu folyo kaplı olan malzeme bahsettiğimiz bitüself denilen üründür izocamında benzer bir ürünü var ama aracın tabanında bi faydası olmaz direk ısı alan yerlerde faydası olur onun.
Resim

FK Hakkında Ayrıntılı Bilgi İçin:
TIKLAYINIZ

DEĞER OTO MOTOR KASTAMONU
Sanayi Sitesi 2.Sokak No:67
03662128524 - 05434418020
[email protected]
Kullanıcı avatarı
SaDBurak
Vosdost
Vosvosumun adı: Hıdır-dır-dır-dır (ablamın)

Mesaj #38 gönderen SaDBurak » Pzr Mar 04, 2007 1:18 am

[font=Comic Sans MS]
refika yazdı:Güzel bir çalışma!
Eline sağlık Furkan!
[/font]
[font=Comic Sans MS]Duyuru : Her türlü teknik puan bağışlarınız kabul edilir.[/font]
kokocanbo
Vosdost

Mesaj #39 gönderen kokocanbo » Pzt Mar 05, 2007 5:40 pm

bassetdigim cam yünü yani izocam ın dıs kaplamaları folyo yine aynı mazeme walla nedim cikolata arasında karamel gibi bişi:) bn onu tavsiye ederim terleme tabi cok cıcak olursa ve cam yünü nemli ise yapar ıslanmamasında fayda var walla 7 ay önce aldıgım busumun her yeri onla kaplıydı yanlarda sadece cam altları cürümüş içden cünkü nemi emiyor izocamlar alt taban orta bölmedeki taban saçının canına okumus parca ekleyip tamir olamıycak sekilde bide onu yapıstırmıslar basınclı suyla bile yıkatdım az bu çuk gitdi ama sac delik deşik tabi suyu yemiş hep bnm tavsiyem bitüself diill ondanda var ama onun izocam olanı bauhouse da var arastırırsanız plaka plaka bn aldım ve ondan kaplıycam fiyatını hatırlamıom ama ucuz bişidi alalı baya oldu çünkü
merhaba
oBuRiks
Vosdost

Mesaj #40 gönderen oBuRiks » Pzt Mar 05, 2007 11:22 pm

çok güzel olmuş eline sağlık..
ahH cAnıM beNim,beN aKDenizLiyİm!

“Sen de Yapabilirsin” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir