Motor kayışını kendin değiştir :) (resimli)

Bu bölümde üyelerimizin kendi el emeğiyle ortaya çıkarttığı çalışmalar yer almaktadır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
yavuzss
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Portakal

Cvp: V kayışı

Mesaj #21 gönderen yavuzss » Pzr Kas 30, 2008 12:58 am

oktayerdir yazdı:Size bir şey sorucam arkadaşın dereceli kasnağından benim arabamda da var
1-.Bu V kayışın numarası var mı ?
2-Bu dereceli kasnağın çevresi orjinal kasnağa göre daha küçük.Alternatörün devir sayısında değişmeğe sebep olur mu ? ve bu değişiklik devir saatinde devir sayısında bir fazlalaşmağa sebep olur mu?

Oktay bey, kayışın numarasını bilmiyorum ama kayış sıkıldığında kasnağa güzelce oturmalı, ortası veya dışı değil tamamı oturmalı.

Dereceli kasnağınızın da çapı standart krank kasnağından küçük. Buna power puley diyorlar. Basit makina kanunu çeviren çark küçüldükçe çevrilen kasnağın hızı da yavaşlar. Yani şarj ve soğutmanız standart krank kasnağına göre kötü. Ancak davlumbazın içinde sıkışan havanın fana, dolayısıyla dinamoya verdiği direnç daha az olacak yani motorun dinamodan kaynaklanan güç kaybı azalacak, motorun çekişi biraz daha yüksek olacak.

Kullanıcı avatarı
kırpık
Vosdost
Vosvosumun adı: Kırpık

Mesaj #22 gönderen kırpık » Pzt Ara 01, 2008 12:53 am

yavuz abi ben olayı tam anlayamadım sonuçta önemli olan esnekte 15mm yi tutturmak değilmi hani bu kısmını anladımda kalanında error verdi beyin :S zahmet olmassa biraz daha kapsamlı açıklayabilirmisiniz ?
Resim
yavuzss
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Portakal

Mesaj #23 gönderen yavuzss » Pzt Ara 01, 2008 9:17 am

Farklı model kayış ile aynı gergiyi verebilirsin ama kayış tam oturmaz kasnak yuvasına. Hatta sıkıldığında kasnağın iki ucu göbekten birbirine dokunmadan kayış üzerinden bile sıkılabilir ki iyi bir durum değil.
Kullanıcı avatarı
kırpık
Vosdost
Vosvosumun adı: Kırpık

Mesaj #24 gönderen kırpık » Sal Ara 02, 2008 5:51 pm

tamam yavuz abi şimdi marş bastı sağolasın ;)
Resim
maya
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: şanslı

Cvp: Motor kayışını kendin değiştir :) (resimli)

Mesaj #25 gönderen maya » Pzt Haz 04, 2012 8:55 pm

benim de vosvosumun kayış değişim zamanı gelmiş. ölçüsünü nasıl bileceğim. vosvosum 67 model 1500...

funda gitmiş, ben geldim :) vosvosumu da satmaya niyetim yok. karbüratörünü dahi temizledim :)

sanayide değiştirtmeye de korkuyorum. inşaat ustaları 1, tamirciler 2 :ağla: yanlış anlaşılmasın ön yargılı olduğumu düşünebilirsiniz de, az çekmedim ön yargılarım oluşuncaya kadar...
En son maya tarafından Pzt Haz 04, 2012 8:56 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
gülşen
izustun
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Semoş

Mesaj #26 gönderen izustun » Sal Haz 05, 2012 11:30 pm

kayış değişimi çok kolay bir olay.kendin yapamıyorsanda ustanın başında dur yapar.her ne kadar usta usta olmasa bile hata yapılamayacak kadar basit bir iş nerdeyse.1-2 dk ancak sürer zaten
Resim

(o\_!_/o)
Kullanıcı avatarı
ilkeer
Vosdost
Kan Grubu: A Rh -
Vosvosumun adı: firuze

Mesaj #27 gönderen ilkeer » Çrş Haz 06, 2012 10:49 pm

paylaşım için teşekkürler
Muhtaç olduğun kudret,damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Gazi M.Kemâl ATATÜRK
20.10.1927

“Sen de Yapabilirsin” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir