vw limuzin.........

Bu bölümde üyelerimizin kendi el emeğiyle ortaya çıkarttığı çalışmalar yer almaktadır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
mondiaynali
Vosdost
Kan Grubu: A Rh -

Mesaj #11 gönderen mondiaynali » Pzr Oca 17, 2010 1:31 am

Bu vosvosun bu duruma gelmesi gerçekten de içler acısı bir durum keşke değerini bilecek insanlara satılsaydı da yaşasaydı o da...

1302 S 1972 - 25 AK 553
1303 1973 - 06 D 3425
1303 L 1974 - 25 NC 728

Murat AYNALI
Erzurum Atatürk Üniversitesi

[email protected]

Bir Sevdadır 1303...

Resim
ardam8
Vosdost

Mesaj #12 gönderen ardam8 » Pzr Oca 17, 2010 12:47 pm

mondiaynali yazdı:Bu vosvosun bu duruma gelmesi gerçekten de içler acısı bir durum keşke değerini bilecek insanlara satılsaydı da
yaşasaydı o da...

Arkadaşlar değişikliklere niye böyle tavır almaya çalışıyorsunuz anlamış değilim.( Fikirlerinize saygı duyduğumu özellikle belirtmek isterim.) Yanlız bu tip serzenişte bulunan arkadaşlar sanırım kendi voslarının veya arkadaşlarının vosları dışında başka model vw yok diye düşündükleri için bu tip fikirler onlara korkutucu geliyor sanırım.Halbuki biraz ama birazcık araştırma yetenekleri olsa bu tip araçların vw fabrikasından orjinal olarak çıktığı bilgisine sahip olacaklardı. Herneyse bilmeyenler için söyleyeyim " amerikaya ihraç edilen versiyonlarında mevcut... Bu arada 71 ve 73 modellerde 5 kapılı versiyon olarak bu modeller mevcuttur.

Enis Bey'in vosu için üzüldüm. Bende ki resimlerde daha diri duruyor .. ama araç İstanbul plakalı ( 34 LE 219) sanırım bu farklı bir araç....

Beyaz olan İstanbul'da bulunan... Siyah olan Amerika da olan... Diğeri de Ameriakn versiyonları için verilmiş bir gazete ilanı

Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
mondiaynali
Vosdost
Kan Grubu: A Rh -

Mesaj #13 gönderen mondiaynali » Pzr Oca 17, 2010 2:09 pm

Ben içler acısı derken keşke limuzin yapılmasaydı anlamında demedim bence de güzel bir proje keşke o haldeyken değerini bilecek birine satılsaydı güzel bir şekilde günümüze kadar gelseydi vosvos çeşitleri olsaydı anlamında söylemek istedim yanlış anlamayın değişik vosvoslar görmek herkesi heyecanlandıracaktır bundan eminim projenizi destekliyorum ben emin olun tamamladığınızda çok populer bir şekilde gündemde olacaksınız...
1302 S 1972 - 25 AK 553
1303 1973 - 06 D 3425
1303 L 1974 - 25 NC 728

Murat AYNALI
Erzurum Atatürk Üniversitesi

[email protected]

Bir Sevdadır 1303...

Resim
ardam8
Vosdost

Mesaj #14 gönderen ardam8 » Pzr Oca 17, 2010 2:27 pm

mondiaynali yazdı:Ben içler acısı derken keşke limuzin yapılmasaydı anlamında demedim bence de güzel bir proje keşke o haldeyken değerini bilecek birine satılsaydı güzel bir şekilde günümüze kadar gelseydi vosvos çeşitleri olsaydı anlamında söylemek istedim yanlış anlamayın değişik vosvoslar görmek herkesi heyecanlandıracaktır bundan eminim projenizi destekliyorum ben emin olun tamamladığınızda çok populer bir şekilde gündemde olacaksınız...

yanlış anlaşılma.... özür....
elde bilgi belge döküman var ise bekliyorum. teşekkürler......
Kullanıcı avatarı
hunter
Vosdost
Vosvosumun adı: cino

Mesaj #15 gönderen hunter » Pzt Oca 18, 2010 6:14 pm

arkadaşım öncelikle projeni destekliyorum şimdi yanlış anlamazsan birkaç sorum olacak...
1)yapıldığında bu aracı tüv-türkten nasıl geçireceksin
2)yapabilecek sanaatkar bir usta varmı
3)maddiyat konusunda ne kadar cıkabilir bi fikrin varmı
4)orjinal haliylemi yoksa modifikasyonlamı uzatacaksın
5)iki vosu biçiptemi yoksa araya sac koyarakmı uzatılabilir
aslında bende böyle bişey düşündüm ama bu sorular aklıma takıldı daha nice sorular var ama ilk etapta aklıma bunlar geldi
blue-chip
Vosdost
Vosvosumun adı: blue-chip

Mesaj #16 gönderen blue-chip » Pzt Oca 18, 2010 10:38 pm

bu arada siyah renkli olan resmen cenaze arabası gibi duruyormuş :P
---> MURAT YAVUZ <---

yapabileceğini düşünüyorsan, yapabilirsin;
yapamayacağını düşünüyorsan, haklısın!

Resim
ardam8
Vosdost

Mesaj #17 gönderen ardam8 » Sal Oca 19, 2010 10:30 am

hunter yazdı:arkadaşım öncelikle projeni destekliyorum şimdi yanlış anlamazsan birkaç sorum olacak...
1)yapıldığında bu aracı tüv-türkten nasıl geçireceksin
2)yapabilecek sanaatkar bir usta varmı
3)maddiyat konusunda ne kadar cıkabilir bi fikrin varmı
4)orjinal haliylemi yoksa modifikasyonlamı uzatacaksın
5)iki vosu biçiptemi yoksa araya sac koyarakmı uzatılabilir
aslında bende böyle bişey düşündüm ama bu sorular aklıma takıldı daha nice sorular var ama ilk etapta aklıma bunlar geldi

1.Biraz karmaşık ama imkansız değil.(Araç tadilat projesi + Karayollarına uygunluk belgesi )
2.İyi bir zanaatkar arkadaşım var ( Metin Usta) Daha önce uzun yıllar kartal sanayi de amerikanlar ile uğraşmış. Yani zamane kaportacıları gibi değil eli çekiç tutanlardan.
3.Anormal rakamlara çıkacağını düşünmüyorum. Dün ölçüleri alıp sacları bastırttım.Komple bütün ihtiyacımız olan saclar (1.2 mm) yaklaşık
330 tl tuttu. 5 kg karpit 10 mt. tel. Kaporta boyadan ziyade iç döşemesi düşündürüyor.Bulunduğum bölgede işinin ehli döşemeci bulamıyorum-geçmişte aşağı yukarı hepsi ile iş yaptım.ama bir türlü içime sinmiyor. Bu konuda tavsiyelerinizi bekliyorum.
4.İki vostan ziyade araya sac koyup uzatma yönünde tercihimizi kullandık.

Bir kaç gün içinde ilk resimleri koyabileceğim sanırım. O zaman daha net anlaşılabilecek...........
ardam8
Vosdost

Mesaj #18 gönderen ardam8 » Sal Oca 19, 2010 10:32 am

blue-chip yazdı:bu arada siyah renkli olan resmen cenaze arabası gibi duruyormuş :P

aslında dediğin doğru.. ilk önceleri bende öyle düşünmüştüm.. ta ki üzerindeki ragtop u farkedinceye kadar.
muhtemelen makam arabası olarak kullanılmış.........
ardam8
Vosdost

Mesaj #19 gönderen ardam8 » Sal Oca 19, 2010 11:43 am

wonali yazdı:Ordu'da Enis AYAR abimize ait olan limuzin vos bu idi.Şu an tamamen çürümüş vaziyette.Ordu'da Talat Usta tarafından yapılmıştı.

Resim

şimdiki durumu
Resim

Bahattin Bey; Ordu'da Enis Bey'e ulaştım ve kendisi ile görüşerek başlangıç için gerekli bilgileri aldım. Hayırlısı ile başlıyoruz.
ardam8
Vosdost

Mesaj #20 gönderen ardam8 » Sal Oca 19, 2010 12:01 pm

19 Ocak 2010..................

Bir hayalimi daha gerçekleşmek üzere çalışmalara başladık.
Hep farklı çalışmalara imza atmaya çalışan biri olarak bir farklılık daha yapacağımız bu çalışmadan yüzümüzün akıyla çıkma temennisi ile…….

Başlangıç için gerekli bilgi ,belge, dökümanları topladıktan sonra kısa bir fikir alışverişi yaptıktan sonra artık daha fazla beklemenin manasız olduğunu düşünerek çalışmaya başladık. Ellerindeki bilgi ve belgeleri gönderen arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Halen gelmeye devam ediyor.Bunları ayrıca arşivleyeceğim. Başkasının da işine yarayabilir. Bu sebeple bilgisayarının kıyısında - köşesinde göze çarpmış her türlü döküman kabulümdür. ( [email protected] adresine gönderebilirseniz memnun olurum. )
Resim

Metin Usta'nın reklamını yapmaz isek alınır sonra... Ustalığı bir yana dostum olan Metin gerçekten özveri ile çalışan ve yaptığı işten keyif alan kendi deyimi ile " arabalarla oynamaktan zevk alan" işinin ehli.. İstanbul'da Kartal Sanayisinde epey çalıştıktan sonra ailece Kalkan'a yerleşen bir nevi emeklilik hayatı yaşayan bir arkadaşımız... Neyse dükkanın ve kendisinin reklamını yeterince taptım sanırım şimdi çalışma zamanı......
Resim
Sağdaki Metin Usta, soldaki de motor ustamız Veysel Usta....
.Resim
Bugün itibarı ile 2 parçadan oluşan vw miz var
Resim
Resim
URL=http://img684.imageshack.us/i/66266890.jpg/]Resim[/URL]

“Sen de Yapabilirsin” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir