vw limuzin.........

Bu bölümde üyelerimizin kendi el emeğiyle ortaya çıkarttığı çalışmalar yer almaktadır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
ardam8
Vosdost

Mesaj #41 gönderen ardam8 » Cum Oca 22, 2010 3:16 pm

hunter yazdı:arkaya cift sıra koltuk mu koyacağız

O tam netleşmedi kafamda...Şu an için aklıma gelenler;

Açıkçası eski koltuğu ve ön tarafa müzik sistemi +lcd yanlarına da 2 adet tekli baza ( üzeri minder alt tarafı kutu şeklinde) olabilir.
karşılıklı 2 adet 2 koltuk olabilir ortaya portatif masa
2 koltuk ve karşısınız mini buzdolabi + oturma grubu olabilir....
seçenekler çok fazla
ileri ki aşamalarda onu da göreceğiz. Bu arada döşeme işi için görüşmelere daha başlamadım.İlk önce araç ortaya çıksın ondan sonra gerisini hallederiz sanırım.

Kullanıcı avatarı
mondiaynali
Vosdost
Kan Grubu: A Rh -

Mesaj #42 gönderen mondiaynali » Cum Oca 22, 2010 8:45 pm

Bence oda gibi yap abi çevir kenarları Urfa sofrası gibi :) Bide içinde uyumak için yer kalsa iyi olur etkinliklerde falan evinde gibi hissedersin kendini :)
1302 S 1972 - 25 AK 553
1303 1973 - 06 D 3425
1303 L 1974 - 25 NC 728

Murat AYNALI
Erzurum Atatürk Üniversitesi

[email protected]

Bir Sevdadır 1303...

Resim
Kullanıcı avatarı
atakan77
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: Turna

Mesaj #43 gönderen atakan77 » Cmt Oca 23, 2010 2:12 am

Sanırım motor hacmi ile ilgili bir açıklama yapmadınız. yaptıysanız gözümden kaçtı Orjinalinden daha fazla ağırlaşan ve hantallaşan vosvosunuzun motoru için farklı bir çözümünüz var mı? sürtünmesi ve ağırlığı artan vosvosunuzun motorunun oldukça zorlanacağını düşünüyorum.
Çabanızı takdir ediyorum, kolaylıklar diliyorum.
ardam8
Vosdost

Mesaj #44 gönderen ardam8 » Cmt Oca 23, 2010 9:35 am

atakan77 yazdı:Sanırım motor hacmi ile ilgili bir açıklama yapmadınız. yaptıysanız gözümden kaçtı Orjinalinden daha fazla ağırlaşan ve hantallaşan vosvosunuzun motoru için farklı bir çözümünüz var mı? sürtünmesi ve ağırlığı artan vosvosunuzun motorunun oldukça zorlanacağını düşünüyorum.
Çabanızı takdir ediyorum, kolaylıklar diliyorum.

Motor standart 1600cc.
Ağırlık dediğimiz konu max.150 kg civarında extra yük.
Hantallaşma konusunda ise hak veriyorum.
Bu konuda deneme sürüşü yapmadan herhangi birşey söylemek istemiyorum. Zira yanlış olur.
Sonuç itibarı ile yüksek süratlerde kullanılmayacağını düşündüğümden fazla bir sıkıntı yaratmayacağı inancındayım.
Ama ihtiyaç hasıl olursa motorda da modifikasyon düşünebilirim.
ardam8
Vosdost

vw-limuzin Bölüm-4

Mesaj #45 gönderen ardam8 » Cmt Oca 23, 2010 10:35 am

Havalar bir enteresan oldu. Sabah sağnak halde yağan yağmurdan dolayı dükkandan dışarı çıkmadım.Zaten sonra da çıkmak istemedim.Öğleden sonra hava açtı.

Bu sabah ise heryer günlük güneşlik.Kışı yaşıyor muyuz yaşamıyor muyuz anlamadım gitti.

Metin Usta sağolsun kendine fırsat yarattıkça ve parçalar peyder pey geldikçe bir şeyleri ortaya çıkartmaya çalışıyor.

Sipariş etmiş olduğum komple tavan sacı da gelmiş
Artık işi iyice yoluna koymaya başladık.
Tavan sacı monte edildikten sonra diğer parçalar da yerini bulmaya başlıyor.
Tabi ki monte edilen sacın formunu alabilmesi için çekiçlenmesi gerekiyor.
Bunu da parçaları yerine oturttuktan sonra yapacağız. Ondan sonra aracın formu ortaya çıkacak, kendini göstermeye başlayacak.

Özel olarak hazırlanan maşpiyeller de akşama burada olur sanırım. Maşpiyel boyunu 2.82 cm olarak tespit ettik ve ona göre sipariş ettik.
Bakalım takılınca nasıl olacak ?

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
blue-chip
Vosdost
Vosvosumun adı: blue-chip

Mesaj #46 gönderen blue-chip » Pzr Oca 24, 2010 12:57 am

arka tarafa büyükçe bir sunroof veya ragtop benzeri bir uygulama da projeye eklenebilir bu aşamada. twingo'da kullanılan ragtop uydurulabilir gibi form itibarı ile.
---> MURAT YAVUZ <---

yapabileceğini düşünüyorsan, yapabilirsin;
yapamayacağını düşünüyorsan, haklısın!

Resim
ardam8
Vosdost

Mesaj #47 gönderen ardam8 » Pzt Oca 25, 2010 9:37 am

blue-chip yazdı:arka tarafa büyükçe bir sunroof veya ragtop benzeri bir uygulama da projeye eklenebilir bu aşamada. twingo'da kullanılan ragtop uydurulabilir gibi form itibarı ile.

Onu düşünmedik geğil. Hatta projemize dahil ettik gibi.Zaten alttaki resime dikkatli bakıldığında bu da görülüyor.
Bulunduğum yerde allah için bir tane twingo yok.Baştan sağma yapmamamak için Metin Usta bir örnek görmek istiyor.
Fethiye'ye gidip geldikçe twingo bakıyoruz.Boya aşamasına kadar vaktimiz var daha. Hem belli mi olur belki çıkma twingo tavan buluruz da onu komple monte ederiz.

Resim
pneumonia
2007 Modifiyeli Vosvos Ödülü
2007 Modifiyeli Vosvos Ödülü
Vosvosumun adı: bugxster

Mesaj #48 gönderen pneumonia » Pzt Oca 25, 2010 10:04 am

çok güzel oluyor, kolay gelsin
ardam8
Vosdost

vw - limuzin Bölüm - 5

Mesaj #49 gönderen ardam8 » Pzt Oca 25, 2010 3:18 pm

Maspiyeller geldi. Aracın sağ maspiyelini taktıktan sonra hafta sonu mola verdik.Birkaç gün de kendi işlerimizle meşgul olduktan sonra tekrar çalışmaya başlayacağız. malum okullarda tatil olunca biraz da çocukların gönlünü yapmak gerekir.
Aracın hatları biraz daha belirginleşti. Maşpiyel takıldıktan sonraki görünüş için fikirlerinizi bekliyorum.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
Scarface
Vosdost
Vosvosumun adı: Zeuss

Mesaj #50 gönderen Scarface » Pzt Oca 25, 2010 5:04 pm

Kardeş, bu limuzini dar sokaklarda, virajlarda nasıl sağa sola döndürmeyi düşünüyosun?

“Sen de Yapabilirsin” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir