domino taşı misali temizlik...

Bu bölümde üyelerimizin kendi el emeğiyle ortaya çıkarttığı çalışmalar yer almaktadır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

domino taşı misali temizlik...

Mesaj #1 gönderen gürhan » Prş Mar 18, 2010 9:11 am

Merhaba arkadaşlar…geçen hafta cumadan beri yoğun ve yorgun günler geçirmekteyim…hamdolsun sağlığımızda bir şey yok…bizim tuhsi hanımla ilgileniyoruz kaç günden beri…bu hafta öğlenciyim..sabah erken kalk…öğlene kadar çalış..işe git..gece 11 de gel..sabah yine çalışmaya devam et…halen bitmedi..kolay kolayda bitecek gibi değil…ama rahatsız olduğumda söylenemez…

Cuma günleri malumunuz izinliyim…geçen hafta cuma hava yağışlı gibiydi..soğuk ve kasvetli bir hava vardı…yıkama işi ile uğraşmak olmaz…ama yapacak bir şeyde yok…indim tuhsinin yanına…paspasları elektrik süpürgesiyle çekeyim dedim..çıkardım eve…güzelce çektim…hatta (gülmeyin) iç kısmın şeklini aldığı için eğimli gözüküyorlardı..bol buharla ütüledim..mikropları kırmak için yani..başka bir şey değil…sonra indim alttaki lastik paspasları çıkardım…orjin vw seri noludur dikkatinizi çekerim…banyoda bir güzel yıkadım…kuruttum..lastik parlatıcı sürdüm..sonra bir Cuma molası…
Resim
Resim
Resim

Kesmedi indim ön bagaj kartonlarını aldım getirdim…36 senenin kartonlara verdiği hasarı tamir edeyim dedim…bally ve eczaneden aldığım kendinden yapışkanlı bez flasterle (10 cm enli) işe giriştim…birde spray siyah boya…yırtıklara alttan ve üstten baly sürüp üstünede flasteri çekince canavar gibi oldu…kurumasını bekleyip, siyah spray boya ilede iki kat geçtim...bomba gibi oldu…resimlerini çektim aralara ekleyeceğim…
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Şimdi baly sürüp bekleme esnasında boş boş durmak olmuyor…haliyle bir şey yapmak lazım…indim aşağı tekrar…koltuklar kirlimi ne??.battı balık yan gider anasını satayım…en fazla hanımdan fırça yiyeceğiz…ne yapalım…çıkarırsın koltukları , taşırsın 3.kata…halı şampuanı ile bir giriştim…ardından vnylex kısımlara deri parlatıcı sürdüm…kollarım koptu resmen…ama döşeme işide bitmiş oldu…saat gece 12 ye geliyordu yattım…
Resim
Ertesi gün erkenden kalktım…yeni vardiyam öğleden sonra başlıyor….başladık bi kere…yaklaşık 20 gün önce bir radyo- cd player aldım …artık radyo dinlemek istiyorum huzurlu bir şekilde…orijinal radyo zırt pırt kanal karıştırdığı için mecbur kaldım…servisine telefon etmiştim 40 lira istedi monte etmek için…iyi para…üstündeki hoparlörlere ek olarak eski arabaya aldığım fakat takmadığım hoparlörleride eklemeye karar verdim…eskileri ortaya aldım..eskilerin yerine yenilerini taktım…göze hoş gözüküyorlar..fazla hoş görünüyorlar gerçi…üstlerine bir şekil yapacağım sanırım dışardan gözükmesin diye…cumartesi ve Pazar hoparlör işi ile uğraştım..orjin radyoyu söktüm, eski hoparlör kablolarının hepsini çıkardım…dashboard da sadece + - ve anten kablosunu bıraktım..yeni kabloların soketlerini hazırladım…sadece tuhsi ye takması kaldı..

Pazartesi günü yine erkenden kalktım, kapı ve arkadaki pandizotları söktüm, cam krikolarını yağladım…onlarıda eve çıkardım deri sütü ile silip parlattım…dün ise içerde sökülecek başka ne kaldıysa (torpido hariç-cesaret edemedim) söktüm..emniyet kemerleri, kilitleri, kapıaltı havalandırma ızgaraları, koltuk ayar kolları vite topuzu, döşemeler…şu anda içi tamamen çıplak durumda…taban halılarını attım makineye süper oldu pırıl pırıl..
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Söktüğüm bütün parçaların temizliğini bizzat kendim yapıyorum…çıkardığım her şeyi vidasına kadar temizliyorum…

Bu gün yine erkenden kalktım…indim başka neyi sökebilirim diye bakınırken, tabandaki sacların bazı yerlerinin boyalarının döküldüğünü ve paslanmaya başladığını gördüm…yok..yok..onları sökmedim…aldım tel fırça ve zımpara kağıdını…elimin ulaştığı heryeri fırçaladım ve zımparaladım…tabanda sıkıntı yok ..ama sağ tarafta bir yerde çürüme tespit ettim…şu aşamada tadilat ile ilgili bir şey yapamam…o bölgeyi yaklaşık 10 cmlik bir yer, çelik macun ile kapatacağım…yarın elektrik süpürgesi ile içerisini güzelce çekip, yağ sökücü ile tabanı yağdan ve kirden arındıracağım….ardından tabanı astar boya ile fırça ile boyayacağım…kuruyunca akçalı siyah ile boyamayı düşünüyorum…

Bu hafta sonuda anamdan emdiğim süt burnumdan gelecek sanırım…ama başlayınca bitirmeden bırakmak istemedim…umarım hafta sonu hava güzel olur…yorulduğuma değecek diye düşünüyorum…sanırım ancak önümüzdeki hafta tuhsi yi tekrar gezilebilecek pozisyona sokabileceğim…
http://picasaweb.google.com.tr/gurhanma ... lTemizlik#

evt arkadaşlar bugün 27.mart 2010 itibari ile çıkan temizlenmiş parçaları yerlerine takmaya başladım...koltukların ileri geri hareketini kilitleyen mekanizmayı bir saatte taktım..yayın ne şekilde yerleştirildiğini unutmuşum...yavuzun resim albümüne girdim..ordaki yayı yanlış yere takıyormuşum..deliğe sokmaya uğraşıyorum, meğer deliğe girmeyecekmiş...her neyse...resimleri aşağıdaki linkten görebilirsiniz...şurasını şöyle yap dediğiniz bir yer varsa söyleyin şimdiden düzelteyim..devamı yarına artık...
En son gürhan tarafından Çrş Ara 01, 2010 6:48 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 4 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
cemşit
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: DuRMuŞ

Mesaj #2 gönderen cemşit » Prş Mar 18, 2010 9:21 am

Gürhan abi yazdıklarını okurken sanki izliyormuş gibi hissettim güzel bir anlatın olmuş, ellerine sağlık.... Kolay gelsin abi , bu arada resimlerle paylaşımlarınıda bekliyoruz....... Güzel paylaşım....
Resim

Murat AKKAYA
0505 258 9911

[email protected]

Kimler geldi , Hayatımdan kimler geçti...

1974 1303 S 34 UT 467 Cemşit
1973 T2 B 07 CDD 25 Abbush
1973 1300 35 HCR 34 Hacer
1967 1500 06 EL 302 .....
Kullanıcı avatarı
mutlu_vw
Vosdost
Vosvosumun adı: YANLIZ GEORGE

Mesaj #3 gönderen mutlu_vw » Prş Mar 18, 2010 10:44 am

abi elin kolun dert gormesin buyuk bi azim vallaa
msn : [email protected]
YANLIZ GEORGE
cesa06
Vosdost
Vosvosumun adı: en sonunda oldu=) KöFTE

Mesaj #4 gönderen cesa06 » Prş Mar 18, 2010 10:59 am

Abi ömrünü yemiş valla :)
WosvOS dan ya yol yakınken dönmeli yada ölene kadar.... BİNMELİ
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #5 gönderen vosbik » Prş Mar 18, 2010 3:07 pm

kolay gelsin.elinden iş gelen ve vakti olan her voscunun oyuncağıdır vos.zaten birazda bu yüzdens evmiyor muyuz onları.lego gibi söküp takıp oynamaksonrada iş bitince kurum kurum direksiyona kurulup fiyakalı bir şekilde bir tur atmıyor muyuz? :)
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
ykpcan
Vosdost

Mesaj #6 gönderen ykpcan » Cum Mar 19, 2010 5:13 pm

fotoları merakla bekliyoruz bu kadar güzel anlatımın ardından :)
hayat vosvosla geçirdiğin güzel dakikalardan ibaret :D
yavuzss
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Portakal

Mesaj #7 gönderen yavuzss » Cum Mar 19, 2010 9:08 pm

Ben de kasım aralık aylarında bu şekilde kapsamlı bir temizliğe girişmiştim. Fabrikanın taktığı halılar belki 38 yıl sonra ilk defa sökülmüştür, günlerce yıkamama rağmen halıdan çamur çıktığını hatırlıyorum :) Hala kapı döşemelerini temizleyemedim, bu bölge dışında epey temizlemiştim ne var ne yok :)

http://picasaweb.google.com/yavuzss/Vos ... lTemizlik#
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #8 gönderen gürhan » Cmt Mar 20, 2010 12:26 am

evet arkadaşlar, şimdilik parça temizliği ile ilgili resimleri gönderiyorum..tuhsi nin iç bakımı ile ilgili fotolarıda bilahare vereceğim..

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
En son gürhan tarafından Çrş Mar 09, 2011 11:43 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
carpe diem
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Piraye

Mesaj #9 gönderen carpe diem » Pzr Mar 21, 2010 4:46 pm

Gürhan abi harikasın gerçekten :alkış: :alkış: Pırıl pırıl olmuşlar. Tuhsi'nin çok hoşuna gitmiştir bu durum. Çok kıskandım şu havalar biraz düzelsin bende tabana bir el atıyım diyorum :)
---Turan DEMİRER---

Resim

Uploaded with ImageShack.us

Kimler Geldi Kimler Geçti

06 KP 384 1972 1302
06 FJA 85 1974 1303
06 NT 303 1974 1303S
06 EP 434 1967 1300

Resim
vustang_muscle
Vosdost
Vosvosumun adı: TAZ

Mesaj #10 gönderen vustang_muscle » Pzr Mar 21, 2010 11:34 pm

abı hersey super ellerıne saglık bı tek cadence spreye ısınamadım ortamda :)
oha vardır sabanı kırdırır oha vardır tum tarlayı surdurur ;)

irtibat msn:[email protected] tel: 0507 809 23 61

“Sen de Yapabilirsin” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir