Torpido Işıklandırması

Bu bölümde üyelerimizin kendi el emeğiyle ortaya çıkarttığı çalışmalar yer almaktadır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
yunusbatmaz
Vosdost
Vosvosumun adı: SEVİMSİZ

Torpido Işıklandırması

Mesaj #1 gönderen yunusbatmaz » Pzr Eyl 05, 2010 12:23 pm

Hemen hemen 1 ay önce yapmış olduğum bir çalışma...Belki yapmak isteyen olur örnek teşkil etsin, belkide yapanlar vardır kirlileri görelim :D

Geceleri torpidoyu açtığımda hep el yoklaması ile birşeyler bulmaktan sıkılmıştım..Sevimsizi restore etmeden önce de düşünmüştüm bu işi..Uygulaması ancak nasip oldu..Aks kesmeden önce hazırlamıştım o akşam takıp deneyecektim nasip olmadı..Vosu bugün hayırlısıyla eve getirdim..Hastaydım 2 gündür gidip alamamıştım..Uzun lafın kısası işte yaptığım torpido ışıklandırması...

Malzemeler: 4 Adet geniş açılı mantar led ve bir adet 30 ohm luk ufak bir direnç..Gelgitlerde ledlere yük binmesin diye.

Yapılışı:
Öncelikle torpidomu söküp eve götürdüm ve ledleri en iyi 4 farklı yerden torpido derinliğine açılı olarak yollarsam iyi oldu dedim ve plastik eritici ile led yuvalarını açtım..Fakat led yuvaları ledler takıldığında sırıtmasın diye bir ledi feda edip kalıp olarak kullandım..Yuvaları açınca plastiğe şekil vermek için kullandım ve tam bir yuva gibi oldular..Çıkıntılarıda ayarladıktan sonra..Ledler yanmayınca orda varlıkları bile belli olmaz oldu...

İşte sonuç:

-------------------------------------------------------------------------------------------------
Ledler sönükken..
[img:800:600]http://img340.imageshack.us/img340/999/p1120888i.jpg[/img]

-------------------------------------------------------------------------------------------------
Ledler yanıyorken :)
[img:800:600]http://img153.imageshack.us/img153/4562/p1120889.jpg[/img]
[img:800:600]http://img46.imageshack.us/img46/5899/p1120936n.jpg[/img]

ResimResim
şibumi
Vosdost

Mesaj #2 gönderen şibumi » Pzr Eyl 05, 2010 1:03 pm

sen bu işi biliyosun yunus :ok: bu arada sizin oralarda gösü metal olan yani seninkine benzer vos varmı almak istiyorumda :)
İnsanlığın çoğunluğu için etkili olabileceğimiz yeri seçmişsek, hiçbir yük bizi kamburlaştıramaz. Çünkü artık o herkes adına ödenen bir bedeldir; artık tadına vardığımız şey yoksul, kısıtlı, bencilce bir sevinç değildir, mutluluğumuz milyonlara aittir.
Kullanıcı avatarı
yunusbatmaz
Vosdost

Mesaj #3 gönderen yunusbatmaz » Pzr Eyl 05, 2010 1:07 pm

Var fakat çok az...Ya da yaşlı kesimlerde var..Onlarıda yollarda görmek çok zor..Düz cam olarak da Yaşlılarda pre var...Late model yok kimsede :s Bombe cam ise sürüyle..
ResimResim
kardanadam
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: Joker

Mesaj #4 gönderen kardanadam » Pzr Eyl 05, 2010 3:39 pm

bu da güzel iş..aydınlatmada çığır açmış olarak gördüm seni :) ellerine sağlık..
Resim

Tayfun Emiroğlu (Joker)

54 TN 867 (VW 1200-1979)
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #5 gönderen vosbik » Pzr Eyl 05, 2010 5:20 pm

slm.güzel çalışma.bu arada ledleri parklara mı bağladın?yoksa araya küçük bir anahtar koyup torpido açılınca mı yanıyor?
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
Kullanıcı avatarı
yunusbatmaz
Vosdost

Mesaj #6 gönderen yunusbatmaz » Pzr Eyl 05, 2010 5:22 pm

Araya anahtar koyacaktım torpido açılınca yansın diye fakat gündüzleri yanması birşey ifade etmediği ve gözü de sürekli açmadığımız için tek kademeli tuşa bağladım.
ResimResim
şibumi
Vosdost

Mesaj #7 gönderen şibumi » Pzr Eyl 05, 2010 5:43 pm

valla gösü metal olsun yeter 69-70-71 fark etmez bakarsan sevinirim :ok:
İnsanlığın çoğunluğu için etkili olabileceğimiz yeri seçmişsek, hiçbir yük bizi kamburlaştıramaz. Çünkü artık o herkes adına ödenen bir bedeldir; artık tadına vardığımız şey yoksul, kısıtlı, bencilce bir sevinç değildir, mutluluğumuz milyonlara aittir.
VOGEN
Vosdost
Vosvosumun adı: CABBAR

Mesaj #8 gönderen VOGEN » Pzr Eyl 05, 2010 7:53 pm

ellerine sağlık güzel iş
MİTHAT AYDIN
Kullanıcı avatarı
orko
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: müjqan' dı...

Mesaj #9 gönderen orko » Pzt Eyl 06, 2010 7:49 am

bu gidişle senin araba ledler ile ışıldayacak... kolay gelsin.
stresss...

“Sen de Yapabilirsin” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir