Voslar için özel dizayn karavan

Teknik anlamda vosvoslarla alakalı olmayan her türlü konunun paylaşıldığı alan.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
Scarface
Vosdost
Vosvosumun adı: Zeuss

Mesaj #41 gönderen Scarface » Prş Nis 30, 2009 4:31 pm

4) Teorik olarak 2 yetişkinin yatabileceği ve mutfak ünitesini de içeren bir tasarım gerekli standartlarda hayata geçebiliyor.

Evet standart olarak ihtiyaç karşılayacak bir karavan yeterli olur, en azından benim için.
Prototip hazırlananıda görelim, benden ok.

34 TS 001

[IMG:100:75]http://i43.tinypic.com/6pakvm.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
carpe diem
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Piraye

Mesaj #42 gönderen carpe diem » Prş Nis 30, 2009 8:27 pm

İşte bu güzel haber. Merakla bekleyeceğiz o zaman gelişmeleri :)
---Turan DEMİRER---

Resim

Uploaded with ImageShack.us

Kimler Geldi Kimler Geçti

06 KP 384 1972 1302
06 FJA 85 1974 1303
06 NT 303 1974 1303S
06 EP 434 1967 1300

Resim
Kullanıcı avatarı
carpe diem
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Piraye

Mesaj #43 gönderen carpe diem » Cum May 01, 2009 11:43 am

Güncel
---Turan DEMİRER---

Resim

Uploaded with ImageShack.us

Kimler Geldi Kimler Geçti

06 KP 384 1972 1302
06 FJA 85 1974 1303
06 NT 303 1974 1303S
06 EP 434 1967 1300

Resim
blue-chip
Vosdost
Vosvosumun adı: blue-chip

Mesaj #44 gönderen blue-chip » Cmt May 02, 2009 11:36 am

http://www.basoglucaravan.com.tr/indexx ... &id=59&l=1

bir de böyle bir seçenek var. damla şekli itibarı ile vintage beetle karavanlarını andırıyor.

mesela şunu:
http://www.vwtoy.com/schucoblkbugvertteardrop.jpg

dış boyasını kahverengi ağaç deseni+krem köşebentlerle destekleyereke şu anda çok popüler olan vw maketlerindeki karavana benzetilebilir. ağırlığı da çok az. voslarımızı hiç yormaz hem de...
---> MURAT YAVUZ <---

yapabileceğini düşünüyorsan, yapabilirsin;
yapamayacağını düşünüyorsan, haklısın!

Resim
_BARAN_
Vosdost
Vosvosumun adı: MAZAR

Mesaj #45 gönderen _BARAN_ » Cmt May 02, 2009 12:02 pm

YE784 yazdı:ÇOK İYİ HABERLERİM VAR

Can Karavan'a attığım mesajın cevabı geldi. Az önce şirketin başında bulunan Onur Bey beni aradı. Kendisi şirket kurucusu Ahmet Bey'in yeğeni. Uzun bir görüşme yaptık. Özetle şu konuları konuştuk:

1) Bu proje bu hali ile hayata geçebiliyor, hiç bir teknik sorun yok.
2) Karavan 750 kg'ın altında olduğu müddetçe, 2000cc gibi bir sınırlama yok. Vosvoslarımız ile resmi bir şekilde çekebiliyoruz.
3) Karavan'ı 750 kg'ın altında tutmak için aslında temelde 2 konuda karar vermemiz gerekiyor:
a. kaç kişilik yatak kapasitesi isteyeceğiz? 2 yetişkin yeterli olacak mıdır?
b. duş-tuvalet ünitesini seyyar sistemle çözme konusunda sıkıntımız olur mu? konakladığımız yerde karavanın bir köşesine basitçe kurulacak
bir sistemden bahsediyoruz. yani içeride olmayacak.
4) Teorik olarak 2 yetişkinin yatabileceği ve mutfak ünitesini de içeren bir tasarım gerekli standartlarda hayata geçebiliyor.
5) En temel sorunumuz, tavanımızda konuşlanacak çeki sistemi. Burada da firmanın endişesi, araçlarımızda yılların verdiği metal yorgunluğu. Aparatı ne şekilde monte edebileceği konusunda bir düşünecekler, doğrudan raylara monte bir sistem sağlıklı olmayabilir.

Bunların haricinde, bana yeni hazırldıkları bir prototipten bahsetti. Özetle, bizim T2 Westfalia modelinden esinlenilmiş bir çekme karavan hazırlamışlar. Yukarıdaki standartların hepsini karşılıyormuş. Normal arkadan çeki demiri ile kullanılan bir model. Bana tasarımlarını gönderecek, ben de buradan paylaşacağım. Hazır bir prototip olduğu için maliyetleri daha makul olabilecek sanki.

Sonuç olarak videoda gördüğümüz tasarımı hayata geçirmek mümkün, kanuni bir sorun da yok, maliyet çalışması yapılıyor. Ayrıca hazır westfalia replika prototipi de bir görelim, belki severiz ve hiç deneysel çalışmalara girmemize gerek kalmaz.

Son durumumuz budur, bizi izlemeye devam edin...

KONU İLE İLGİLİ GELİŞMELERİ BEKLİYORUZ ARAŞTIRMAN İÇİNDE AYRICA TŞKLER KISA ZAMANDA ÇEKİ DEMİRLERİMİZİ TAKIP KARAVANLARIMIZI ALALIM DERİM BEN
ResimResim
_BARAN_
Vosdost
Vosvosumun adı: MAZAR

Mesaj #46 gönderen _BARAN_ » Cmt May 02, 2009 12:04 pm

BAŞOĞLU KARAVAN ÇOK ESKİ BİR FİRMADIR VE BU İŞİN DUAYENİDİR KENDİLERİ VE SATTIKLARI ÜRÜNÜN ARKASINDADIRLAR
ResimResim
herakles
Vosdost
Vosvosumun adı: Feraye

Mesaj #47 gönderen herakles » Cmt May 02, 2009 12:18 pm

heyecanla bekliorus, gerçi bir iki kişi için vosun üzerinde kurulan çadırlar yeterli olur sanırım, onlar ilgimi çekiyor benim...
----------------------------------------------------
Resim
06 BB 3396
Barış BULDUK
Feraye'dir kızımın adı...
blue-chip
Vosdost
Vosvosumun adı: blue-chip

Mesaj #48 gönderen blue-chip » Cmt May 02, 2009 12:18 pm

bu da maliyet...

http://satis.praktiker.com.tr/Store/pro ... tChange=0#

belli bir rakamda arkadaş toplanıp üretici firmaya doğrudan başvurmamız halinde, konfigürasyonda yapılacak bazı revizyonlar ile de (mesela daha standart jant, çadırsız ...vs) fiyatı bir hayli aşağı çekebileceğimizi düşünüyorum.
---> MURAT YAVUZ <---

yapabileceğini düşünüyorsan, yapabilirsin;
yapamayacağını düşünüyorsan, haklısın!

Resim
herakles
Vosdost

Mesaj #49 gönderen herakles » Cmt May 02, 2009 12:23 pm

http://www.basoglucaravan.com.tr/indexx ... &id=59&l=1

bir de böyle bir seçenek var. damla şekli itibarı ile vintage beetle karavanlarını andırıyor.

mesela şunu:
http://www.vwtoy.com/schucoblkbugvertteardrop.jpg

dış boyasını kahverengi ağaç deseni+krem köşebentlerle destekleyereke şu anda çok popüler olan vw maketlerindeki karavana benzetilebilir. ağırlığı da çok az. voslarımızı hiç yormaz hem de...

Bu karavanın aynısından İstanbul'da turuncu bir bus var onun sahibinde var... Aramızda mutlaka tanıyanlar vardır, meşhur bir vosvoscu ama hatırlayamadım şimdi, Ankara'ya geldiğinde görmüştüm, vos yarısından karavan yapma fikri daha görsel geliyor bana...
Resim
06 BB 3396
Barış BULDUK
herakles
Vosdost

Mesaj #50 gönderen herakles » Cmt May 02, 2009 12:25 pm

benim karavandan beklentim bu karavanın sunduğundan daha fazla onun için pek cazip gelmedi bana, hatta bizim westfalialarda karavan olarak çok tatmin etmiyor, kamyonet arkasına yapılan büyük karavanlar ancak beni paklar :)
Resim
06 BB 3396
Barış BULDUK

“Genel Konular” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir