Hatıra Yaşlının Bastonudur.....

Teknik anlamda vosvoslarla alakalı olmayan her türlü konunun paylaşıldığı alan.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
berk.gulerler
Vosdost
Vosvosumun adı: Harny

Mesaj #21 gönderen berk.gulerler » Çrş Kas 04, 2009 8:47 pm

uzun zamandır boyle bogazım dugumlenmıs sekılde bır hıkaye okumadım!cok etkılendım......

Resim
Kullanıcı avatarı
Koray34
Vosdost
Vosvosumun adı: TANKER

Mesaj #22 gönderen Koray34 » Pzt Kas 16, 2009 10:53 am

bende bazen hızlı kullandığımda sert kullandığımda aynı şeyleri hissediyorum üzülüyorum!..
IS IT LOVE?-----34 UK 428-----(TANKER)

Resim
Kullanıcı avatarı
ilkeer
Vosdost
Kan Grubu: A Rh -
Vosvosumun adı: firuze

Mesaj #23 gönderen ilkeer » Çrş Oca 20, 2010 4:16 pm

güzel hikaye teşekkürler
Muhtaç olduğun kudret,damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Gazi M.Kemâl ATATÜRK
20.10.1927
Emre12
Vosdost

Mesaj #24 gönderen Emre12 » Pzr Şub 07, 2010 11:41 pm

Nacishane bende birşey paylaşmak istedim.

ÖKSÜREN TOSBAĞA veya İHTİYAR EFSANE

Komiklik uyduracak değilim; bildiklerimi yazacağım sadece…

Fakat öyle bir durum var; bu arabalar hakkında ne yazsan ilginç, ne söylesen komik, ne yaşasan neredeyse ibretlik oluyor!

Ayrıca, bahsi geçen arabalar mı ilginç te sahibini de ilginç kılıyor; yoksa ilginç adamların ortak tercihi mi olmuş, bu tuhaf şeyler, bilmiyorum…

“Vosvosum var” diyen kimsenin, “ben sıradan biriyim” demesi; adı Temel olan ve burnu takasının burnuyla yarışan adamın: “Haçan pen Karatenuz’lu teğilum” demesine benzemez mi?

Vosvos hikâyeleri avcı hikâyelerine benzemez! Çünkü avcıların çoğu; “ben bir fil vurdum ama kalkıp kaçtı…” Veya; “baktım ki üç metrelik bir boz ayı. Bastım tetiğe, ama kurşun koymayı unutmuşum” filan gibi bağlantılarla, en heyecanlı yerinde kesilir… Anlatılan olay büyük ama el hep boştur… Vosvos hikâyelerininse hepsi gerçektir; eğer onu peşin peşin bir arkadaş, bir dost, bir adam kabul etmen kaydıyla…

…..

İsmi olmayan bir tosbağa gördünüz mü hiç?

Eğer isimsiz bir kaplumbağa gördüyseniz, bilin ki; o araba henüz, koltukta oturan şu adamın olmamıştır!

Kaç kişi bilirim; arabasına canlı gibi davranan…

Bu çok mu acayip geliyor kimilerine bilmem, ama böyledir… Başka hangi arabanın üzerine bir at gibi battaniye örter, soğuk gecelerde sahibi?.. Bütün arabaların kaloriferi yolcuyu ısıtmak için açılır ama neden kaplumbağaların kaloriferi “önce araba ısınsın” diye açılır?.. Hatta “araba” demek ayıptır, ismi söylenir; “önce Böcek ısınsın” gibi…

Durdurun yolda giden bir vosvosu da sorun bakalım sürücüsüne; bununla kaç tane acayip vaka yaşadın, diye…

Anlatır mı sorunca? Anlatmaz…

Neden?.. Çünkü bunları kime anlattıysa, kendisine “kaçırmış” gözüyle baktıklarından, böyle “sır”ları sadece vosvosçularla paylaşmayı alışkanlık haline getirmişlerdir.

Bu engeli aşmak için önce “sıkısından” bir iki tane “sır” öğrenin, ilk önce siz anlatıp kapıyı aralayın ki, konuşsun. Ağzından laf almaya bakın. Bilin ki her vosvos, esrarlı bir kapalı kutudur ki; işte sahibi de oturur içinde, bütün sırlarıyla birlikte…

Muammer ERKUL' un bir yazısından alınmıştır.
Kullanıcı avatarı
cimcimem
Vosdost
Vosvosumun adı: mor menekşe

Mesaj #25 gönderen cimcimem » Pzr Şub 07, 2010 11:51 pm

Emre12 yazdı:Nacishane bende birşey paylaşmak istedim.

ÖKSÜREN TOSBAĞA veya İHTİYAR EFSANE

Komiklik uyduracak değilim; bildiklerimi yazacağım sadece…

Fakat öyle bir durum var; bu arabalar hakkında ne yazsan ilginç, ne söylesen komik, ne yaşasan neredeyse ibretlik oluyor!

Ayrıca, bahsi geçen arabalar mı ilginç te sahibini de ilginç kılıyor; yoksa ilginç adamların ortak tercihi mi olmuş, bu tuhaf şeyler, bilmiyorum…

“Vosvosum var” diyen kimsenin, “ben sıradan biriyim” demesi; adı Temel olan ve burnu takasının burnuyla yarışan adamın: “Haçan pen Karatenuz’lu teğilum” demesine benzemez mi?

Vosvos hikâyeleri avcı hikâyelerine benzemez! Çünkü avcıların çoğu; “ben bir fil vurdum ama kalkıp kaçtı…” Veya; “baktım ki üç metrelik bir boz ayı. Bastım tetiğe, ama kurşun koymayı unutmuşum” filan gibi bağlantılarla, en heyecanlı yerinde kesilir… Anlatılan olay büyük ama el hep boştur… Vosvos hikâyelerininse hepsi gerçektir; eğer onu peşin peşin bir arkadaş, bir dost, bir adam kabul etmen kaydıyla…

…..

İsmi olmayan bir tosbağa gördünüz mü hiç?

Eğer isimsiz bir kaplumbağa gördüyseniz, bilin ki; o araba henüz, koltukta oturan şu adamın olmamıştır!

Kaç kişi bilirim; arabasına canlı gibi davranan…

Bu çok mu acayip geliyor kimilerine bilmem, ama böyledir… Başka hangi arabanın üzerine bir at gibi battaniye örter, soğuk gecelerde sahibi?.. Bütün arabaların kaloriferi yolcuyu ısıtmak için açılır ama neden kaplumbağaların kaloriferi “önce araba ısınsın” diye açılır?.. Hatta “araba” demek ayıptır, ismi söylenir; “önce Böcek ısınsın” gibi…

Durdurun yolda giden bir vosvosu da sorun bakalım sürücüsüne; bununla kaç tane acayip vaka yaşadın, diye…

Anlatır mı sorunca? Anlatmaz…

Neden?.. Çünkü bunları kime anlattıysa, kendisine “kaçırmış” gözüyle baktıklarından, böyle “sır”ları sadece vosvosçularla paylaşmayı alışkanlık haline getirmişlerdir.

Bu engeli aşmak için önce “sıkısından” bir iki tane “sır” öğrenin, ilk önce siz anlatıp kapıyı aralayın ki, konuşsun. Ağzından laf almaya bakın. Bilin ki her vosvos, esrarlı bir kapalı kutudur ki; işte sahibi de oturur içinde, bütün sırlarıyla birlikte…

Muammer ERKUL' un bir yazısından alınmıştır.
emre kardeş tamamıyla katılıyorum yazdıklarına...
....54 ZH 426 ...MOR MENEKŞE...
....1303...1974....
ankvosvos
Vosdost
Vosvosumun adı: vosvos

Mesaj #26 gönderen ankvosvos » Çrş Şub 10, 2010 11:48 am

herşeyin para olduğu bu dönemde
eskilerden bir ders veya sevgi örneği bu bir eşemi , eşin sevdiği şeyemi, eşi ile yaşadığı anıyamı . vosvos a mı
ne olursa olsun sevgi ile anilmak güzel ,sevgi ile yaşamak güzel
vos vos vos
Kafecik
Vosdost

Mesaj #27 gönderen Kafecik » Prş Haz 03, 2010 9:23 pm

Rıfkıyı zaten çok seviyorum bugünden sonra daha fazla sevecem :'(
Erzurum Serhat...Voslu Günlerle...

[img][url=http:319:211]http://img72.imageshack.us/img72/6343/adszpe.jpg[/img][/url][/img]
tolga ataman
Vosdost
Vosvosumun adı: Rüknettin

Mesaj #28 gönderen tolga ataman » Pzr Haz 27, 2010 10:59 pm

abilerim ben hazırım yatan vosvoslardan bitanesini gezdirmeye bana bitane bulun ama 1974 1600 olursa sevinirim :D ;)
büyük hayran!...
herakles
Vosdost
Vosvosumun adı: Feraye

Mesaj #29 gönderen herakles » Cmt Tem 17, 2010 7:43 pm

harika bir hikaye, duygulandım... teşekkürler...
----------------------------------------------------
Resim
06 BB 3396
Barış BULDUK
Feraye'dir kızımın adı...
gozno165
Vosdost
Vosvosumun adı: Tostos

Mesaj #30 gönderen gozno165 » Cmt Tem 17, 2010 9:26 pm

vosvosların başından geçenleri duyabilsem.. hangi insanlara ait olduğunu bulabilsem.. neler yaşadıklarını dinleyebilsem.. kendisini seven sahibini arızalandığında bile evin kapısının önüne getiren bu asil arabanın bu anılarını saatlerce dinleyebilsem..
Vosvos'lar yağ kaçırmaz ,yerini işaretler.

“Genel Konular” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir