LPG Montaj'da değişik bir teknik..

Bu bölümde yakıt ile ilgili sıkıntılar , voosumuzu daha ekonomik şekilde kullanmanın yolları, alternatif yakıt sistemleri yer alacaktır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
deoper
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh -
Vosvosumun adı: BöcükMobil

Mesaj #11 gönderen deoper » Cmt Ara 26, 2009 11:53 am

ben zaten yaz şartlarında da kullandım dilamon kardeşim, araba çalışır çalışmaz gaza çok yüklenmezseniz bi 5dk boyunca hiç sorun yaşamazsınız, çünkü ne kadar gaz verirseniz o kadar soğur regulator, aldığı ısıdan çok, ısı vermiş olur buz gibi olur. O yuzden çalıştırın sonra 1-2km sakin sakin az gazla gidin sonra naparsanız yapın sorun değil.

Kışın da regulator ısındıktan sonra hava çok soğuk ve ruzgarlıysa 90ın ustune çıkmayın, soğukta motor zaten adam gibi ısınmadığı için lpg regulatorunun altında buz sarkıtları oluşabiliyor, dun başıma geldi ordan biliyorum :)

Resim
Kullanıcı avatarı
cnberg
Vosdost
Vosvosumun adı: öneri bekliyor

Mesaj #12 gönderen cnberg » Çrş Oca 06, 2010 7:29 pm

bende önümüzdeki hafta can ustaya lpg taktırmayı dusunuyorum aynı methotla dolum agzını birde farın içine koyabiliyor benim bildiğim
müzik & vos kusursuz ikili
deoper
Vosdost

Mesaj #13 gönderen deoper » Prş Oca 07, 2010 10:19 am

bronz rekli vosvosu olan emre'nin selamını söylemeyi unutmayın :D
Can usta dolum agzını normalde motor kabinin içinde bir yere koyar. Birçok vosvosçunun da dolum agzı orda. Arabanızı deldirmekten çekinmiyorsanız ön bagajın içine çamurlugun bombesinin ustune taktırın dolum agzını..
Resim
Kullanıcı avatarı
cnberg
Vosdost

Mesaj #14 gönderen cnberg » Prş Oca 07, 2010 7:11 pm

hmm ancak can usta pek tavsiye etmiyorum dedi arabanın altında boydan boya boru gitmesini
deoper
Vosdost

Mesaj #15 gönderen deoper » Prş Oca 07, 2010 7:57 pm

sen bilirsin dostum.. bu sana bir tavsiye.. O gaz borusu patlasa bile bişe olmazki.. dolum borusu sadece o.

Sen vanayı arkaya koydurdugunda o dolum agzı alev gibi ısınacak. Sonra bir benzinciden lpg almak istediginde bin nasihat işiteceksin elin pompacısından..

naz yapacak.. abi buraya gaz basılırmı.. alev gibi burası.. motorun dibinde dolum vanasımı olur.. alev alırsa naparız abii.. git baska yerde doldur abi.. olmaz böle abii.. abii bu vana buraya konurmu niye koydun buraya..

bunlar benim duydugum seyler.. duyduktan sonra yeter ulan dedim bin nasihatla bin ısrarla lpg alır olduk benzincilerden sonra rica ettim ve öne aldırdım.

karar senin.. bazı kişiler hiç böle nasihatlar işitmemiş. bunu can ustaya soyledigimde o da şaşırdı alla alla bugune kadar hiç sorun yasamadık walla dedi.
doğrudur benzinciden benzinciye pompacıdan pompacıya değişiyor. ben 5 kere lpg almayı denedim 5indede sinir stress le karşılaştım. canıma tak etti..
Resim
Kullanıcı avatarı
cnberg
Vosdost

Mesaj #16 gönderen cnberg » Prş Oca 07, 2010 8:07 pm

çok iyi oldu sizle karşılaştıgımız tam olarak nereye aldınız cam suyunun oraya mı?
deoper
Vosdost

Mesaj #17 gönderen deoper » Prş Oca 07, 2010 8:16 pm

bagajı açtığınızda sağ tarafınızda kalan bombeli alan yok mu çamurlugun çıkıntısı.. yatta onun hafif ustunde hidrolik kutusu vardır.. onun oraya.. yani çamurluk alttan delindi vana oturtuldu.. dolayısı ile gaz alırken önce bagajı açmak gerekiyor. Pompaya yanaştığınızda pompacılar surekli size devam et devam et diye bagırıyorlar.. bunu hep yapacaklar :) vana arkada zannediyorlar cunku ve sende mal gibi ön tarafın pompaya yakın durmuşsun farzediyorlar idiot muamelesi yapıyorlar belli bir sure :)

alışacaksın :)
hangi semtte oturuyorsun ?
Resim
Kullanıcı avatarı
cnberg
Vosdost

Mesaj #18 gönderen cnberg » Cum Oca 08, 2010 8:24 am

:)çok iyi ya güldüm sabah sabah çengelköydeyim ben siz?
deoper
Vosdost

Mesaj #19 gönderen deoper » Cum Oca 08, 2010 10:21 am

Küçükyalı/Bostancı da oturuyorum ben de :)
Resim
Kullanıcı avatarı
cnberg
Vosdost

Mesaj #20 gönderen cnberg » Pzr Oca 10, 2010 6:24 pm

:)peki bu dolum agzının depoya çok uzak olması sorun yaratmıyoru mu?

“Yakıt + Performans + Tasarruf” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir