vw limuzin.........

Bu bölümde üyelerimizin kendi el emeğiyle ortaya çıkarttığı çalışmalar yer almaktadır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
ardam8
Vosdost

vw limuzin.........

Mesaj #1 gönderen ardam8 » Cmt Oca 16, 2010 12:10 pm

Selam..

Antalya - Kaş'ta yaşıyorum..Garajımda atıl olarak bulunan 1975 model 1303 vw. 'yi kafa dengi bir kaportacı arkadaşımla limuzin yapalım diye düşünüyoruz.Açıkçası fikir anlamında desteğe ihtiyacımız var. İnternetten yaptığım araştırmalarda çok fazla bilgi edinemedim. Bu konu hakkında fikir üretebilecek veya elinde herhangi bir dökümanını paylaşmak isteyen herkesin yardımını bekliyorum. Projemiz şekillendikçe yapım aşamalarını resim ve bilgi olarak sizlerle paylaşacağız. Şimdiden herkese teşekkürler..

İlker KARACA

edarda2000@yahoo.com

Kullanıcı avatarı
Scarface
Vosdost
Vosvosumun adı: Zeuss

Mesaj #2 gönderen Scarface » Cmt Oca 16, 2010 2:04 pm

Arkadaşım kolay gelsin, ama boş işlere kolay gelmez.
Sen 75 model gibi kramayer direksiyonlu, tampondan sinyalli canım vosvosu
alıp keseceksin, biçeceksin, bitmesine bile müsaade etmeden hurdayacıya vereceksin yada en iyi hitimalle !!! mutant hale getirip, birde karşısında
yaptığın eserle övüneceksin pehh.

Benden akıl makıl yok sana.
Kullanıcı avatarı
Scarface
Vosdost
Vosvosumun adı: Zeuss

Mesaj #3 gönderen Scarface » Cmt Oca 16, 2010 2:06 pm

Bu arada o kadar atılsa o vosvos forumumuzda çok iyi niyetli genç öğrenci kardeşlerimiz var, onlardan birine uygun fiyatlı ve şartlı satıver.

Hem bu kardeşimiz sevinsin, hem vosvos kuşbaşı olmasın.
ardam8
Vosdost

Mesaj #4 gönderen ardam8 » Cmt Oca 16, 2010 2:51 pm

tanıştığımıza memnun oldum!..Bence çok erken karar veriyorsun..Aslında haklı olabilirsin. Boş bir uğraş gibi gözükse de ... en azından farklı bir çalışma olduğunu düşünüyorum. Yıllar önce örneğinin Türkiye de yapılmış olması - bunu birileri yapmışsa bende yapabilirm.. neden olmasın ?" hedefe odaklanmamı sağladı. Projeyi geliştirerek daha iyisini ve daha güzelini yapmak elbetteki amacımız. Bu sebeple forumdaki arkadaşlardan yardım istedim.
Diğer konuya gelecek olursak zaten genç arkadaşlarıma her ne kadar bu forumda olmasa da vw konusunda geçmişte epey yardımcı olmuşumdur. Laf aramızda bila bedel verdiğim dahi olmuştur.

Neyse şu an senin tabirinle "kuşbaşı olacak" vw ile birlikte biri cabrio olmak üzere toplam 4 adet vw. var. amacım bu kolleksiyonu genişletip çeşitlendirmek.

ama emin ol "kuşbaşı olmayacak"

eleştirin için teşekkür ederim.

Haa bu arada ben akıl istemedim. Bende yetrince var .. eğer elinizde döküman vs. bir şeyler var ise size de zahmet olmaz ise gönderirseniz memnun olurum.
İsmailFidan
Vosdost

Mesaj #5 gönderen İsmailFidan » Cmt Oca 16, 2010 4:33 pm

Aramıza hoşgeldiniz..
Sahibinden.comda bundan yaklaşık 5-6 ay önce görmüştüm öyle bi vosvos.önü eski nesil arabalara arkası vosvosa benzeyen degişik bişey olmuştu.Bende karşıyım aslında böyle bişey yapılmasına ama mal sahibinindir sonuçta.Bana yapın yada yapmayın demek düşmez.Eğer o vosun(tabi artık vos denilebilirse) resimlerini bulmaya çalışayım..
İsmail Fİdan
MSN: smlfdn@hotmail.com
ardam8
Vosdost

Mesaj #6 gönderen ardam8 » Cmt Oca 16, 2010 5:08 pm

Epey önce Ordu da bir tane yapıldığını hatta bu aracın İstanbula geldiğini biliyorum. Sanırım Enis Bey isminde epeyce tecrübeli bir vw severin elinde. Kendisini tanımıyorum, Ancak aracın İstanbul'da iken çekilmiş bir kaç tane renkli fotoğrafı elime geçti.Aracın duruşu gerçekten çok güzel..Ondan esinlenerek bir şeyler ortaya çıkartmaya çalışacağım
Kullanıcı avatarı
mondiaynali
Vosdost
Kan Grubu: A Rh -

Mesaj #7 gönderen mondiaynali » Cmt Oca 16, 2010 7:17 pm

Resimleri paylaşabilir misiniz elinizde olan?
1302 S 1972 - 25 AK 553
1303 1973 - 06 D 3425
1303 L 1974 - 25 NC 728

Murat AYNALI
Erzurum Atatürk Üniversitesi

murat_1303@hotmail.com

Bir Sevdadır 1303...

Resim
Kullanıcı avatarı
cemşit
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: DuRMuŞ

Mesaj #8 gönderen cemşit » Cmt Oca 16, 2010 9:58 pm

Hocam öncelikle projenize saygı duyuyorum. Tavsiye anlamında sizle paylaşmak istediğim husus , şase kısmını orjinal vosun şasesi üzerinde kesme ekleme olarak yapmak değilde tamamen yeni şase üreterek başlamanız aracın sağlığı açısından son derece önemli olacaktır diye düşünüyorum.Kupa kısmına gelince o konuda ki uygulama zevkinize kalacak , çünkü daha önce örnek görmedim hiç, Şimdiden kolay gelsin....... Ama son bir dipnot : gönül isterki tüm voslarımız orjinali ile muhafaza edilsin, gelecek nesile bu tatları olduğu gibi aktaralım......
Resim

Murat AKKAYA
0505 258 9911

muratakkaya@hotmail.it

Kimler geldi , Hayatımdan kimler geçti...

1974 1303 S 34 UT 467 Cemşit
1973 T2 B 07 CDD 25 Abbush
1973 1300 35 HCR 34 Hacer
1967 1500 06 EL 302 .....
blue-chip
Vosdost
Vosvosumun adı: blue-chip

Mesaj #9 gönderen blue-chip » Pzr Oca 17, 2010 12:59 am

http://www.ordukentgazetesi.com/author_ ... php?id=448

projeniz için ciddi şekilde emek harcamanız gerekecek. yerinizde olsam bir ordu'ya uzanır bu zavallı sembolü incelerdim. ayrıca bunu yapan usta orada ve hayatta halen. kendisine de danışma şansınız olur bu vesile ile.

bu da yabancı bir örnek:
http://www.starcarhire.co.uk/beetle_limousine.htm
---> MURAT YAVUZ <---

yapabileceğini düşünüyorsan, yapabilirsin;
yapamayacağını düşünüyorsan, haklısın!

Resim
wonali
Vosdost

Mesaj #10 gönderen wonali » Pzr Oca 17, 2010 1:08 am

Ordu'da Enis AYAR abimize ait olan limuzin vos bu idi.Şu an tamamen çürümüş vaziyette.Ordu'da Talat Usta tarafından yapılmıştı.

Resim

şimdiki durumu
Resim
Bahattin ÖZBÜTÜN
Perşembe(VONA)-ORDU
1974 1303
GSM:05056628184

“Sen de Yapabilirsin” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir