matron eloktronik ateşleme hakkında bilgisi olan var mı?

Teknik anlamda vosvoslarla alakalı olmayan her türlü konunun paylaşıldığı alan.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
ismiil
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: ' EGE ' yeni vos 'portakal'

matron eloktronik ateşleme hakkında bilgisi olan var mı?

Mesaj #1 gönderen ismiil » Sal Mar 23, 2010 8:03 pm

[IMG:480:360]http://img155.imageshack.us/img155/9965/ateleme.jpg[/img]

arkadaşlar internette gezerken gördüm matron eloktronik ateşleme cihazını bilgisi yada kullanan var mı bu cihazı ben almayı düşünüyorum. satan kişi ile iletişim kurdum ve bana şu şekilde bir ileti yolladı;
Merhaba,
Site de gördüğünüz Matron Elektronik Ateşleme cihazı kendi aracınızda herhangi bir parça sökülmeden indiksiyon bobininizin üzerine kelepçelerle takılarak oto elektrikçilerine rahatlıkla taktırabilirisiniz.
Cihaz içinde gelecek bağlantı şemasına bakarak bağlantılar yapılarak aracınız artık elektronik ateşlemeye geçmiştir.Bu cihazın iki tipi mevcuttur.Bir anahtarlı modeli ve anahtarsız model olamk üzere ikitipi mevcuttur.Anahtarlı modelin avantajı akşamları park halinde iken anahtar ortaya alınarak hırsızlığa karşı korumaludır.Araç çalışmaz.Diğer konuma alınarak cihaz devreye girerek istereski klasik ateşleme ile ister Matron ateşleme cihazı ile aracınızı güvenli olarak ateşlemli olarak kullanabilirsiniz.Bu arada hem yakıt tasarrufu hemde parça tasasarrufu sağlanacaktır.

Not:7 yıldır almanyadan bu cihazı alan Samsundan Kenan bey bu cihazları kullanan bir kişidir.Memnunuiyeti ile ilgili bilgiyi kendisinden sorabilirisiniz.

Kenan beyin cep No'su 05435921732

Daha fazla bilgi için Cep numaramdan ulaşabilirisiniz.

Gsm 05322525918

iyi akşamlar,
Murat

link de bu
http://www.sahibinden.com/matron_elekkt ... isplayitem

desteğinizi bekliyorum.

vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #2 gönderen vosbik » Sal Mar 23, 2010 8:23 pm

slm.kullanmadan fikir edinmek imkansız.elektronik ateşleme voslar için oldukça iyi.ancak bu marka nasıl çalışır randımanlı olur mu bunu denemeden bilemezsiniz.ya da vosvosta deneyen birilerine sormak zorundasınız.bence ödeyeceğiniz fiyatı biraz arttırın ve orjinal elektronik ateşleme sistemi bulmaya çalışın.(orjinalden kastım vw firmasının ürettiği ve t3 minibüslerin 2000 cc hava soğutmalı motorlarında kullanılan sistemin elektornik ateşlemesi.)orjinal olan sistemi sorunsuz olarak vosunuzda kullanabilrisiniz.unutmadan orjinal sistemde distribütörünüzüde değiştrimeniz gerekli.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
Kullanıcı avatarı
ismiil
Vosdost

Mesaj #3 gönderen ismiil » Çrş Mar 24, 2010 7:12 pm

fakat her türlü araçta sağlıklı bir şekilde kullanıldığından bahsediliyor ve eloktronik disbrütöre 250 tl deniyor bu ürün sadece 75 tl o yüzden tercih edilebilir diye düşündüm.
İsmail ŞAHİN
Hac ve Umre Sorumlusu
Bakanlıklar/ANKARA
Telefon: +90 (312) 419 44 04
Fax : +90 (312) 419 44 06
[email protected]
Uygar Turizm
Uygar Hac ve Umre
İnterRail Bileti
Yurtdışı Eğitim
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #4 gönderen vosbik » Çrş Mar 24, 2010 8:44 pm

tercih tabiki sizin.ancak platinin üzerinden yükü almkatan başka bir farkı yok emin olabilirsiniz.çünkü distribütöre dokunmuyor sadece elektronik bir devreyle platinin yükünü alıyor hepsi bu.internette araştırırsanız bu şekilde yapılabilecek elektronik devrelerde mevcut.15-20 tl'ye malzemelerini mal edip eğer elektronik bilginiz ve beceriniz varsa kendiniz bile montaj yapabilirsiniz.ya da bir tanıdığınıza yaptırıp kullnabilirsiniz.hemen hemen aynı işi görecektir.tabiki tercih sizin.kolay gelsin.
Resim

Kullanıcı avatarı
ismiil
Vosdost

Mesaj #5 gönderen ismiil » Çrş Mar 24, 2010 10:29 pm

sizin tecrübeniz benim için önemli tabi ki orjinali en iyisi öyleyse araştırıp t3 ün bobinini alıp takacağım. teşekkürler...
İsmail ŞAHİN
Hac ve Umre Sorumlusu
Bakanlıklar/ANKARA
[email protected]
Uygar Turizm
Uygar Hac ve Umre
İnterRail Bileti
Yurtdışı Eğitim
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #6 gönderen vosbik » Çrş Mar 24, 2010 11:49 pm

slm.bir yanlışlık olmasın.t3'ün bobini değil.elektronik ateşlemesi.distribütör ve elektronik ateşleme beyini bir arada olan bir sistem bu.isterseniz elektronik ateşlemeye uygun bobinde kullanabilirsiniz.kuşkusuz daha iyi olkur ancak şart değil.mevcut bobininizide kullanabilirsiniz.bu arada unutmadan bu parçaları büyük bir ihtimalle çıkma olarak bulabileceksiniz.bu yüzden muayyer alırsanız sorun olmaz.ya da aldığınız hurdacıya bağlatın vosunuza ve çalıştığından emin olarak alın.kolay gelsin.
Resim

Kullanıcı avatarı
ismiil
Vosdost

Mesaj #7 gönderen ismiil » Prş Mar 25, 2010 3:42 pm

sağol arkadaşım fakat matron satan arkadaş ürünü ne güveniyor ve ben göndereyim beğenmezsen iade et diyor denemeyi düşünüyorum yarın nasip olursa takayım sonra verileri sizinle paylaşayım.

fakat takmadan önce ki ölçümü nasıl yapacağım. aradaki farkı çözme alternatifleriniz nedir. göz kararı yada tepkime yanıltıcı olabilir.
İsmail ŞAHİN
Hac ve Umre Sorumlusu
Bakanlıklar/ANKARA
[email protected]
Uygar Turizm
Uygar Hac ve Umre
İnterRail Bileti
Yurtdışı Eğitim
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #8 gönderen vosbik » Prş Mar 25, 2010 4:26 pm

slm.şöyle ölçebilirsiniz.deponuzu boğazdan benzini görene kadar fulleyin.100 km şehir içinde yol alın.sonra aynı şekilde aynı benzinlikten ve mümkünse aynı pompadan tekrar fulleyin.kaç litre aldığını not edin.

daha sonra bahsedilen elektronik ateşleme kitini takın ve bu şekilde aynı işlemleri tekrarlayın.aradaki litre farkı işlevselliğini ortraya koyar.unutmadan vosun çekişi ve motorun çalışmasında da bir rahatlama olacaktır.vos daha akıcı gider ve motorun gaza tepkisi daha iyileşir.

unutmadan ölçümleri yaparken aynı şekilde vosu kullanmaya özen gösterin.kolay gelsin.
Resim

Kullanıcı avatarı
ismiil
Vosdost

Mesaj #9 gönderen ismiil » Prş Mar 25, 2010 5:00 pm

depo fullememek mi?
ay sonunda hem de?
imkansız?
fakat depoyu boşaltarak bu dediğinizi yapsam nasıl olur?
çünkü ben hep öyle yapıyorum.
İsmail ŞAHİN
Hac ve Umre Sorumlusu
Bakanlıklar/ANKARA
[email protected]
Uygar Turizm
Uygar Hac ve Umre
İnterRail Bileti
Yurtdışı Eğitim
sevenreis
Vosdost
Vosvosumun adı: yaşamtarzı

Mesaj #10 gönderen sevenreis » Prş Mar 25, 2010 10:52 pm

elektronik ateşleme taktırmıştım ama ilk üye olduğum zamanlar sitedede okumuştum elektronik ateşlemenin sorunlar çıkardığını ve sonunda benim başımada geldi ve arıza yaptı neyseki orjinali elimdeydi ve tekrar orjinali takıp sorunu giderdim ama araştırmaya devam edecem çünki sık sık platin yakmayayım diye matron elektronik kullanan arkadaş varsa daha geniş bilgi rica edecem mümkünse platinin yükünümü azaltıyo pek anlayamadım yoksa distribütördemi değişiyo iyi seyirler vosunuzla şimdiden teşekkürler

“Genel Konular” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir