lütfen yardım benzin göstergem hep full gösteriyor

Konuyla ilgili her detayı ve sorunlarınızı bu bölümde paylaşabilirsiniz
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
tolga ataman
Vosdost
Vosvosumun adı: Rüknettin

lütfen yardım benzin göstergem hep full gösteriyor

Mesaj #1 gönderen tolga ataman » Cmt Tem 31, 2010 1:39 am

baslıktada yazdıgım gibi benzin göstergem hep full gösteriyor kontagı açınca yavas yavas yükseliyor full oluyor kapatınca 0 a iniyor acaba sorun nerdedir lütfen yardım ....

büyük hayran!...
Kullanıcı avatarı
orko
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: müjqan' dı...

Mesaj #2 gönderen orko » Cmt Tem 31, 2010 7:25 am

muhtemelen termik bozulmuştur. yine de daha detaylıca bilen arkadaşlar yardım edecektir size...
stresss...
gunebakan
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: böcükmobil

Mesaj #3 gönderen gunebakan » Cmt Tem 31, 2010 9:57 am

şamandıra bozulmuş veya sabit kalmış olabilir.benzin deposunun üstünden şamandırayı söküp avometreyle direncini ölçebilirsiniz.hareket ettirdiğinizde direnç değeri değişmeli.yanlışım varsa affola.
yavuzss
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Portakal

Mesaj #4 gönderen yavuzss » Cmt Tem 31, 2010 2:48 pm

Direnç ölçen bir cihazla benzin deposu şamandırasının üzerindeki kabloları çıkartıp şamandıranın fişleri üzerinden direnç ölçün. Tek fiş varsa her hangi bir metal yüzey ile şamandıra fişi arasındaki direnci ölçün. Ölçümden sonra kabloları aynı şekilde karıştırmadan geri takın. Sarı kablo plastik izolesi olan şamandıra fişine bağlanır, kahverengi ise metale kaynaklı olan fişe. Ters takıldığında full gösterir gösterge.

Direnç değeri ve depodaki tahmini benzin seviyesini söylerseniz yorum yapabilirim. Termik veya şamandıra arızası olabilir kablolarda kısa devre veya yanlış bağlama sorunu yoksa.
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #5 gönderen gürhan » Cmt Tem 31, 2010 9:58 pm

sevgili tolga...sorun sende...vosvosunda bir şey yok..keşke hepimizin derdi bu olsa...depon hep full gösteriyor, bundan daha güzel ne olabilir..kontağı açıyorsun ve ibre full...

benim tuhsi'yi full yaptığım halde hiç ibreyi full görmedim...fullediğim zamanlar bile 3/4 gösteriyor ya ben ne yapayım??

şaka bir yana bizim bir askerimiz vardı ''depon hep dolu olsun'' diye dua ederdi...böyle oluyor demekki...
tolga ataman
Vosdost

Mesaj #6 gönderen tolga ataman » Cmt Tem 31, 2010 11:28 pm

valla bana çok dua aetmişler sonrada epey bi beddua ettiler heralde bugünde hiçbişey yapmadıgım halde sabah kontagı açtıgımda depo bos gösteriyodu :S dirençleri ölçtürüp yazcam buraya yavuz abi
büyük hayran!...
tolga ataman
Vosdost

Mesaj #7 gönderen tolga ataman » Pzr Ağu 01, 2010 9:58 pm

lütfen yardımm
büyük hayran!...
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör

Mesaj #8 gönderen gürhan » Pzr Ağu 01, 2010 10:22 pm

tolga ataman yazdı:lütfen yardımm

tolga'cığım yavuz un dediği şeyleri yaptınmı? hadi onları yapmadın yavuz depondaki yakıtın durumu hakkında bilgi sormuş..ona baktınmı...onunlada ilgili ses seda yok...kusura bakmada; daha nasıl yardım bekliyorsun anlamadım...
VOGEN
Vosdost
Vosvosumun adı: CABBAR

Mesaj #9 gönderen VOGEN » Pzr Ağu 01, 2010 10:41 pm

gürhan abi kızma yaw adama
sabır abi sabır
bir dövmediğin kaldı ama sen işi biliyorsun dayak cennetten çıkma ya lafla döve döve yazdığı mesajı takip etmeyi öğretiyorsun :)
MİTHAT AYDIN
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör

Mesaj #10 gönderen gürhan » Pzr Ağu 01, 2010 10:48 pm

yok ya mithat ne haddimize...ama bir şeyler sorupta cevapla ilgilenilmeyince insan ister istemez rahatsız oluyor...bu sefer nasıl olsa boşa konuşacağım diye ilgili arkadaşları önemsemiyoruz bazen...

“Göstergeler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir