VOS ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN KONULAR

Bu bölümde vosvosla ilgili her türlü teknik soru sorup cevabını bulabilirsiniz.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
medrat
Vosdost

Mesaj #41 gönderen medrat » Çrş Kas 11, 2009 3:40 pm

Teşekkür ederim...

puzzleman09
Vosdost

Mesaj #42 gönderen puzzleman09 » Cum Ara 25, 2009 5:14 pm

tesekkurler cok yararli bilgiler benim gibi yeni olanlar icin
Your plan is for rice crops a year, is for ten years of tree planting, for a hundred years to educate the people
hani
Vosdost
Vosvosumun adı: echo

Mesaj #43 gönderen hani » Prş Şub 18, 2010 7:00 pm

herkese selamlar ben de aranızda yeniyim arkadaşlar benim de ufak bir sorum olsa yardımcı olurmusunuz ? ben ALANYA da yasamaktayım dün bir vosvos gördüm 63 model kırmızı biraz yıpranmış ortalama 1 senedir yatıyormuş motoruna garanti veriyor kaporta biraz çürükler var sorun degil ama bu aracı borcu var.. sahıbını demesine göre 350-400 ama 2 ay önce bakmış ve 1,000 tl fiyat istiyor sizce ne yapmalıyım şimdiden teşekkürler.
aliemre
Vosdost

Mesaj #44 gönderen aliemre » Çrş May 12, 2010 10:12 pm

merhaba arkadaslar...bende istanbulda ogrenciyim calistim harcliklar falan yillardir bir birikim yaptim vosvos almak gibi bir hayalim var ama motordan falan pek anlamiyorum bir tane hayallerimdeki gibi vosvos buldum bakmaya gitmek istiyorum ama neye dikkat etmem gerek bilmiyorum bide vosvos cabrio hani daha dikkatli bakmak lazim sanirim...yardimci olacak biri varsa cok iyi olur araba beylikduzunde sanirim o taraflarda yakinlarda gosterebilecegim vosvos ustasi var mi acaba?
metner
Vosdost
Vosvosumun adı: bug

Mesaj #45 gönderen metner » Pzt May 17, 2010 5:17 pm

selam;

bu dikkat edilmesi gereken hususlar vosvosbuslar icin de gecerlimidir? ayrica dikkat edilmesi gereken seyler neler olabilir bus alirken?
Kullanıcı avatarı
sancos
Vosdost

Mesaj #46 gönderen sancos » Cmt Ağu 28, 2010 10:00 am

Yaklaşık 3 aydır araba almayı planlayıp duruyorum. Eşimle beraber Doğan - Şahin araçlara binmektense vosvos a binmeyi düşlüyoruz.Ayrıca ikimizde çok seviyoruz bu şekerleri. Fakat yazılanları okudukça korkuyorum. Yani bu araçlar sürekli arıza veren ve düzgün usta bulunması zor araçlar gibi algılamaya başladım ki buda beni korkutmaya başladı. Çünkü zırt pırt sanayiye ustalara gidecek ne durumumuz var nede zamanımız... Bu durumda 5000 lira civarında iyi bir vosvos almayı düşünüyoruz ama diğer taraftan biraz daha para ekleyip 1990 civarı mercedes 190-200 serisi de alabiliriz.
ORTAM'ın EFENDİsi
Mertie
Vosdost

Mesaj #47 gönderen Mertie » Pzr Ağu 29, 2010 7:38 pm

1990 model 190-200 mercedes i vosvos parasına almanız mümkün degil. olmaz ama olsa bile size bir vosvosun cıkaracagı masrafın kat bekatını cıkaracaktır.
5.000 liraya size sorun yasatmayacak güzel bir vos alabilirsiniz. tabii ki her arac gıbı bakımını yapmanız gerekecektır duzenlı olarak
Kullanıcı avatarı
sancos
Vosdost

Mesaj #48 gönderen sancos » Sal Ağu 31, 2010 9:23 am

Benim aklımda da şu var. İyi bir vosvos sanırım 5000-7500 tl arasında. Bende biraz daha üzerine çıkıp 10,000 tl ye bir mercedes yada avrupa bir araba alabilirim. Burda biraz da kafamı şu kurcalıyor. Bu araçlar yaklaşık 30 yaşlarında. İyi bakımlıda olsa öyle zırt pırt arıza açarmı.

Ayrıca bir diğer sorumda bu araba ile uzun yol yapılabilirmi? Mesela Ankara - Aydın (600 km) bu araba ile bu yol katedilebilirmi?

Son bir soru daha.... Arkadaki koltuklara oturulabiliyormu acaba? Çünkü öndeki mesafe biraz küçük geldi gözüme. Koltuğu arkaya dayayınca da arkaya birisinin oturması pek mümkün gibi gözükmedi ayrıca.....
ORTAM'ın EFENDİsi
Kullanıcı avatarı
white suspect
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +

Mesaj #49 gönderen white suspect » Sal Ağu 31, 2010 11:57 pm

sancos yazdı:Benim aklımda da şu var. İyi bir vosvos sanırım 5000-7500 tl arasında. Bende biraz daha üzerine çıkıp 10,000 tl ye bir mercedes yada avrupa bir araba alabilirim. Burda biraz da kafamı şu kurcalıyor. Bu araçlar yaklaşık 30 yaşlarında. İyi bakımlıda olsa öyle zırt pırt arıza açarmı.

Ayrıca bir diğer sorumda bu araba ile uzun yol yapılabilirmi? Mesela Ankara - Aydın (600 km) bu araba ile bu yol katedilebilirmi?

Son bir soru daha.... Arkadaki koltuklara oturulabiliyormu acaba? Çünkü öndeki mesafe biraz küçük geldi gözüme. Koltuğu arkaya dayayınca da arkaya birisinin oturması pek mümkün gibi gözükmedi ayrıca.....

dacya logan :gazla: da alabılrsın,uzun yol yapar elbette aldıgın arabanın bakımına baglı o iş :ok:
[email protected]
0530 344 64 13
DeLmIrA
Vosdost
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: Hidayet

Mesaj #50 gönderen DeLmIrA » Cum Eki 29, 2010 1:22 pm

vos'unu seven yolda kalmaz,sahibini seven vos onu yolda birakmaz,canını dişine takar son noktaya kadar dayanir,defalarca benzini bitip yolda kaldim bir kere sıkışık trafıkte dag başinda birakmadi beni,illa müsait biyer bulup orda stop eder sagolsun :D

biz de alırken bi hataya düştük,vos vos ustasina degil babamin renault ustasina götürdük,arabaya demedigini birakmadi söyle sorunludur böle sorunludur,hava sogutmalidir hararet yaparsin yolda kalirsin vs vs ama ben koymuştum kafama alacaktim vosvos,dedim biliorum hepsini sen motorundan haber ver,motoru fena degil deyince tamam dedim budur arabam aliyoruz bunu,ufak tefek masraf cıkarti ama motora anahtar degmedik şükür karburator benzin otomatigi akü falan işte... bugun 2000 model bir araba alsam binicek olsam ona da 200 250 lira masraf yapardim 36 yaşinda bi araba için para degil,motoruna cok iyi baktirmak lazim yani,kaporta kenarindan köşesinden mutlaka yapilir,ne vos'lar görüyorum kaporta kendinden geçmiş ama maşşallah hala yürüyor :)

bu arada içi düşündügünüzden çok daha geniş ve rahattir,camurluklarin büyüklügünden dolayi kabin cok kucuk gibi gorunuyor halbuki degil,onde yolcu ayagini sona kadar uzatabilir yani o kadar geniştir arkada da 3 kişi 4 kapı arabada seyahat eder gibi rahat eder :)
Resim

“Soru - Cevap” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir