Güncel Yakıt Kontrolü(sadece 1300 motor bombe cam 73-74)

Bu bölümde yakıt ile ilgili sıkıntılar , voosumuzu daha ekonomik şekilde kullanmanın yolları, alternatif yakıt sistemleri yer alacaktır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
gunbo
Vosdost
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: vosvosum yok benim :(

Güncel Yakıt Kontrolü(sadece 1300 motor bombe cam 73-74)

Mesaj #1 gönderen gunbo » Pzt Mar 21, 2011 7:48 pm

Arkadaşlar 73-74 model, bombe camlı 1300 motor kullanıcıları, güncel yakıt sarfiyatlarını yazabilir mi acaba , LPG'de ve benzin'de kim ne kadar yakıyor ?

(bu arada bugün tam 5 tane vosvos gördüm hepsi birbirinden güzel, sezonu geldi heralde garajdan çıkmaya başladı voslar :) keşke yaz kış etrafta hep vosvoslar olsa :) )

Ben çizdim :) İlk çizimim hemde yanımda model alacağım bir vos yoktu :p saf hayal dünyam :))
Resim
vosbik
Administrator
Administrator

Cvp: Güncel Yakıt Kontrolü(sadece 1300 motor bombe cam 73-74)

Mesaj #2 gönderen vosbik » Pzt Mar 21, 2011 8:08 pm

slm.güncel yakıt sarfiyatları sürekli artan akaryakıt ve lpg fiyatları yüzünden değişkenlik gösterir.bu yüzden en güzel ve güncel veriler litre bazında alınırlar.130o motor bombe camlar yani 1303 ler içinde şehir içinde sakin bir kullanıcı için ortlama 10-12 litredir.yüklüyken bu durum biraz daha artar.1303 ile uzun yol kullanımı 100 km mesafede 90 km hızı geçmeden ve rampalarda vosu zorlamadan 2 kişi ve bagajda bir 50 kg lık yükle 6.1 litre değerini gördüm.(73 model 1303 ile eski voslarımdan birisiydi)motor bakımları tamdı motor yeni elden geçmişti karbüratörü brezilya malı idi ve yeniydi.birde ekstra olarak vosta elektronik ateşleme vardı.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
gunbo
Vosdost

Mesaj #3 gönderen gunbo » Pzt Mar 21, 2011 8:23 pm

elektronik ateşleme yakıt tüketimini etkiliyor mu ? benim yolum trafiğe (sabah saatleri ve iş çıkış saatleri) girmedikçe uzun yol gibi, 70 km sabit hızla gidicem, tek kişi yüksüz , 6 litreyi görebilirim o zaman temiz bi karbüratör , bakımları yapılmış bir motor ile süper duymak istediğim şeyler bunlar :)
Ben çizdim :) İlk çizimim hemde yanımda model alacağım bir vos yoktu :p saf hayal dünyam :))
Resim
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #4 gönderen vosbik » Pzt Mar 21, 2011 9:19 pm

slm.bu rakam şehir dışı için geçerli.elektronik ateşleme yakıtı etkiliyor.motorun düzenli çalışmasını saplıyor ve yakıt daha verimli yanıyor.ama bu 8 litre yakarken 6 ya düşmesi gibi değil.uzun vadede etkisi olur.vos daha kolay çalışır vb.görülebilir.en azından 6 olmasa bile 7-8 olur.gaza çok basmayın ucundan gaz pedalının altında yumurta varmış gibi basın.rampalara girmeden hızınızı biraz artırıp öyle yokuş çıkın ve inişlerde motor freniyle gaza hiç basmadan inin.kullandığınız yolun durumuda çok önemli.rüzgar durumu vb.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
serdarbuğan
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: çilek

Mesaj #5 gönderen serdarbuğan » Pzt Mar 21, 2011 9:32 pm

731300 motor lpg 20-22 kuruş ortalama lpg nin litresi 2,32 yaklaşık olarak 1 yıl oldu taktıralı yazın 17-18 kuruşa kadar düştüğünü görmüştüm :ok:
Resim
gunbo
Vosdost

Mesaj #6 gönderen gunbo » Pzt Mar 21, 2011 10:00 pm

LPG'den memnun musunuz ? Benzinliye göre ne gibi eksileri var ya da sizce var mı? çünkü LPGye mecburum anlaşılan =) güvenli mi ?
Resim
serdarbuğan
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: çilek

Mesaj #7 gönderen serdarbuğan » Pzt Mar 21, 2011 10:34 pm

ben memnunum 1 yıl oldu taktıralı henüz lpg ile ilgili bir sorun yaşamadım kışın -7,-8 dercelerde sıkıntısız bir şekilde çalıştırdım sadece 2 kez ayara götürdüm okadar ayrıca herhangi bir kaçak halinde gaz akışını otomatik olarak kesen emniyet valfleri var üzerinde bence bu haliyle benzin den daha güvenli.birde sübap ayarlarını daha sık kontrol ettirmen gerekiyor .temiz yakıt mesela benzinde kullanırken yağ değişimi yaptığım zaman 20-25 km yol yapıp yağ çubuğunu çıkarıp baktığımda yağın hemen simsiyahn olduğunu görüyordum lpg ye geçtikten sonra ise yağım ilk konulduğu günkü rengini ve kalitesini uzun süreler muhafaza etmeye başladı.bujilerimin ömrü uzadı.kısacası tavsiye ederim .
Resim
Kullanıcı avatarı
orko
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: müjqan' dı...

Mesaj #8 gönderen orko » Sal Mar 22, 2011 8:45 am

lpg montajı iyi yapılırsa mükemmel sonuç verir...
stresss...
Kullanıcı avatarı
yunusbatmaz
Vosdost
Vosvosumun adı: SEVİMSİZ

Mesaj #9 gönderen yunusbatmaz » Sal Mar 22, 2011 5:58 pm

orko yazdı:lpg montajı iyi yapılırsa mükemmel sonuç verir...

Aynen katılıyorum...Bende lpg liyim...ve memnunsuzluk hiç yaşamadım :)
ResimResim
yankeees
Vosdost

Mesaj #10 gönderen yankeees » Cum Mar 25, 2011 11:28 am

izmirde lpg taktırcam iyi bi usta bilen varmı?

“Yakıt + Performans + Tasarruf” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir