Bus trafik sigortası problemi

Vw bus ile ilgili her konu bu başlık altında toplanacaktır.. Teknik bilgiler sorunlar resimler tanıtımlar .. Bus hakkında her türlü paylaşım ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
mutafik
Vosdost

Bus trafik sigortası problemi

Mesaj #1 gönderen mutafik » Prş Mar 10, 2011 1:54 am

Arkadaşlar aracım 69 t2.Sigortası 450 lira bunu nasıl düşürebilirim..Hususiye çevirme şansım yok mu?

vosbik
Administrator
Administrator

Cvp: Bus trafik sigortası problemi

Mesaj #2 gönderen vosbik » Prş Mar 10, 2011 1:46 pm

slm.ruhsatta minibüs yazıyordur byük ihtimalle.malesef minibbüslerin yolcu sayısı yüksek olduğu için sigortasıda yksek oluyor.busınızı karavana çevirip ruhsatıda ona uygun şekilde çıkartırsanız sigortaı düşer.ama yapacağınız maliyte değer mi araştrmak lazım.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
mutafik
Vosdost

Mesaj #3 gönderen mutafik » Cum Mar 11, 2011 1:29 am

Karavan biraz masraflı oluyormuş.Yinede teşekkürler..
a.erim45
Vosdost
Vosvosumun adı: MONŞER

Mesaj #4 gönderen a.erim45 » Pzr Mar 27, 2011 5:34 am

:sopa: :sopa: mevzuatlar....mevzuatlar..mevzuatlarrrrrrr..deştin yaramı vosbik :ağla: :ağla:
En son a.erim45 tarafından Pzr Mar 27, 2011 5:34 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
mahoni38
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

Mesaj #5 gönderen mahoni38 » Pzr Nis 24, 2011 12:25 pm

aslında arkadaslar bizim arabalar otomobil biliyor musunuz :) simdi benim bus önde iki arkada 6 olmak üzere toplam 8 oturma yeri var. üretimden ve tc girişten böyle mevzuatlara göre sürücü dahil 9 ve üzeri yolcuya sahip araca minibüs deniyor. yani minibus olması için 9 kişilik olmalı. otomobilin tanımında da sürücü dahil 8 e kadar diyor Tüvtürk e gittiğimde öğrenmiştim. ama düzeltin kardesim yanlışlığınızı diyoruz koca araç otomobil olur mu koltuk söktür camlı kamyonet yapalım (ne demek se camlı kamyonet) veya 9. koltuğu ekle ruhsatı da düzeltelim diyorlar :)
aslında en mantılısı karavana cevirmek ama onunda maliyeti nedir ne değildir bilmiyorum. nsa da karavan olunca istediğinj gibi içini dizayn edebiliyorsun. 2.si polis durdurup için araması için özel izin gerekiyor (Zaten günlük silah uyusturucu ve bilimum yasadısı seyler kaçırdığımız için bu cok önemli demi :) ) vs vs . bi de trafik sigortası 450 tl eğer aracı aldıktan 10 gün içinde yaptırmazsan" %40 artıyor yani cok diye benim gibi 10 gun içinde yaptırmaz sallarsan 630 olarak ödemen gerekir veya aracı satarsın birine noterden o zaman% tan kurtulursun vs vs. camlı kamyan yaptırdığında 150 tl mi ne bu sefer de mtv si artıyor aracın :S amaaan aman. iki ucu boklu değnek. bi deski araclara vergi muhabbeti cıktı millet tosba ve bus almaya korkuyor benzin olmus 4.3 tüp omus 2.40 vergiler tavan Devlet yaşamayın diyor resmen. bu milletin vergilerden isyan ettiği cağlarda acaba vergi oranları kaçtı?
Başımın belası Vosbusum.
[thumbnail]http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs1389.snc4/164113_1711657743868_1010866183_31893363_539618_n.jpg[/thumbnail]
vosvosibo
Vosdost

Mesaj #6 gönderen vosvosibo » Cum May 13, 2011 12:39 pm

wostlarım bu ara benide sardı bus hewesi doğrudur minibüs olanların Z.T.S. ı 975 liraya kadar yükseliyooo :( we ne yazıktırki artık minibüsü karawana çevirmek için ABS we bazı teknik özellikler arıyo TÜV !...
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #7 gönderen vosbik » Cum May 13, 2011 7:17 pm

slm.yanlışlık olmasın? minbüsü karavana çevirmek için değil kamyoneti ya da panlevan diye geçen ticari araçları karavana çevirmek için abs şartı aranıyor.minibüs çevriliyor.ancak projesi iç aksamın maliyeti vb derken bayağı bir uğraştırıyor.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
PUSATLI
Vosdost

Mesaj #8 gönderen PUSATLI » Pzt Eyl 12, 2011 8:20 pm

Minübüsün karavana çevrilme aşaması nasıldır nasıl yol izleniyor bilen arkadaşlar lütfen aydınlatsın
Kullanıcı avatarı
superkahraman
Vosdost

Mesaj #9 gönderen superkahraman » Çrş Eyl 14, 2011 2:26 pm

Dua et istanbulda değilsin..
800 ile 1000 arası değişiyor sigorta ücretleri :)

Minibüsün karavana çevrilmesi zor ama zevkli bir iş..
mahoni38
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

Mesaj #10 gönderen mahoni38 » Cmt Eyl 17, 2011 9:45 pm

ZTS olayı tamamen koltuk sayısı ve sahibnin yaşı ile ilgili. misal ben 24 yaşındayım 8 koltuklu bi minibusum var (sürücü dahil) bana 450 tl cıkardılar em ucuz sigorta olarak. ama başka bi t2 sahibi de 55 yaşında 360 tl mi ne yaptırdı zorunlu sigortasını. Benim motorun sigortası geçen sene 20 tl idi :D bu sene iyisinden yaptırcam dedim bastırdım parayı 40 tl yaptırdım. aslında cidden bi motor gerçekten iyi oluyo yakıt az parça ucuz kendi ucuz mtv ucuz . bonus romatizma garantili :D
Karavan için benim bildiğim abs sartı aranmıyor ki bir sürü karavan var bunlar hep abs li mi? ama mevzuatta karavanın tanımında içide yaşam sartları için gerekli ekipmanlar olan araç diyo. yani vkod un sitesinde çekyat ve dolap yapım resmi vardı kolay da bi onları yaparsınız koltuğun karşısına da bi dolap zaten amaç karavan yapmaksa bi de ucuz yoıllu ocak+buzdolabı bi de plastik kendinden musluklu su bidonu. bi de tüvtürk ün bitis saatine yakın giderseniz bezginlik bonsu ile geçer gidersiniz inş. karavan olunca ZTS düşüyor mu ki bi de kaça düşüyo

ben sahsen karavanı sadece "KARAVAN" olarak kullanılacaksa karavan alanlarına gişirte işe yarıyo diye biliyorm. bu sene 9 koltuklu bi bus 360 tl sigorta yaptırdı. yaş ile cok orantılı bi de firmadan firmaya acayip oynuyo fiyat. MTV de 86TL
Başımın belası Vosbusum.
[thumbnail]http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs1389.snc4/164113_1711657743868_1010866183_31893363_539618_n.jpg[/thumbnail]

“VW Bus” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir