T2 almayı düşünüyorum. Sorularım var

Vw bus ile ilgili her konu bu başlık altında toplanacaktır.. Teknik bilgiler sorunlar resimler tanıtımlar .. Bus hakkında her türlü paylaşım ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
mahoni38
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

Cvp: T2 almayı düşünüyorum. Sorularım var

Mesaj #11 gönderen mahoni38 » Cum Haz 03, 2011 3:10 pm

ozgurozdemirr yazdı:
mahoni38 yazdı:tek diyeceğim bus alırken çürük carık evrak eksikliği vsbunlara bak ama 2.0 motor olmamasına da dikkat et. cift karbüratörlü 2.0 motor malesef cok yakıyor az gidiyor. yani performansı iyi değil 1.6 ondan daha atik daha az yakıyor ben bir tane motorunu 1.6 ile değiştiren 2.0 bus biliyorum o yüzden söyledim.

2.0 motorlu bi busa binip öle yorum yapın bence. 70 hp lik ve teknolojisi type1 den çok daha gelişmiş bir makine, nasıl 50 hp lik makineden güçsüz oluyor acaba. :)

O motoru değiştiren arkadaşın 2.0 motorun bakımını ayarını yaptıracak parası yoktur, o yüzden heryerde bulunan 1.6 yı seçmiştir. Başka bi açıklamasıda olamaz bu işin..

Bence biraz daha araştırıp yorum yazın, site genelini biraz incelediğimde gerçekle alakası olmayan bir çok yanıltıcı yorum görüyorum. Naçizane bi tavsiye sadece.. ;)

Sevgili dostum bu söylediğimi bana söyleyen 42 yıllık susuz vosvos ustası ben kafamdan 2.000 kötüdür demiyorum ki ha yanlış sa yanlışdır o ayrı. 2.si bakım yaptıramayıp da 1.000 Tl motor almak bana mantıklı gelmedi zira motorda arıza olsa 1.000 tl rahatlıkla yaptırabilir git ruhsata işlet bilmem nap uğraşmaz bence. ha i diyorsan iyidir tartışacak bir sey yok.

Başımın belası Vosbusum.
[thumbnail]http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs1389.snc4/164113_1711657743868_1010866183_31893363_539618_n.jpg[/thumbnail]
mahoni38
Vosdost

Mesaj #12 gönderen mahoni38 » Cmt Tem 16, 2011 5:29 pm

EVet 2.0 motor hakikaten daha güçlüymüş daha güzelmiş ama parçaları daha pahalı oılduğu için 1.6 takmıs.

ozgurozdemirr yazdı:
mahoni38 yazdı:tek diyeceğim bus alırken çürük carık evrak eksikliği vsbunlara bak ama 2.0 motor olmamasına da dikkat et. cift karbüratörlü 2.0 motor malesef cok yakıyor az gidiyor. yani performansı iyi değil 1.6 ondan daha atik daha az yakıyor ben bir tane motorunu 1.6 ile değiştiren 2.0 bus biliyorum o yüzden söyledim.

2.0 motorlu bi busa binip öle yorum yapın bence. 70 hp lik ve teknolojisi type1 den çok daha gelişmiş bir makine, nasıl 50 hp lik makineden güçsüz oluyor acaba. :)

O motoru değiştiren arkadaşın 2.0 motorun bakımını ayarını yaptıracak parası yoktur, o yüzden heryerde bulunan 1.6 yı seçmiştir. Başka bi açıklamasıda olamaz bu işin..

Bence biraz daha araştırıp yorum yazın, site genelini biraz incelediğimde gerçekle alakası olmayan bir çok yanıltıcı yorum görüyorum. Naçizane bi tavsiye sadece.. ;)
Başımın belası Vosbusum.
[thumbnail]http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs1389.snc4/164113_1711657743868_1010866183_31893363_539618_n.jpg[/thumbnail]
Kullanıcı avatarı
superkahraman
Vosdost

Mesaj #13 gönderen superkahraman » Pzt Eyl 12, 2011 10:16 am

Bir de şu en yaygın kanıyı kafanızdan silin atın..
T2 Bus'lar ucuz ya da öğrenci arabası değildir.. Vosvoslara nazaran bazı maliyetleri daha zorlayıcı olabilir..
T2'ye ucuz olduğu için değil, O retro ruh için binmeniz lazım..

Şu T2 olmaz bu T2 olur da çok yanlıştır..
Hepsi olur..

600-700 TL'ye motor mekanik falan toplanmaz, toplansa da bişeye yaramaz..
Ustaya her girişiniz cebinizden maniciklerin çıkması demektir..

Alırken en ama en dikkat edilmesi gereken şey K A P O R T A 'dır...
Çürük çarık bir T2'yi ne kadar ucuza alırsanız alın ağlar ağlar durursunuz..

T2'yi toplayıp restore etmek mi? Aşağıdakiler varsa yapın yoksa hayalini bile kurmayın
* 20 Bin TL bütçe
* Çok sağlam bir usta
* Çelik gibi sabır
* Mangal gibi yürek
* %46 deli raporu

:sopa:
mahoni38
Vosdost

Mesaj #14 gönderen mahoni38 » Pzt Eyl 19, 2011 8:00 pm

SuperKahraman a katılıyorum.

600 700 e hayal mi bilmem dostum da benim 1.6 bus ana yataktan yağmur gibi yağ indiriyordu motor indi sekman conta değişti ana kol yatağı taşlandı. manifolt değişti toplandı bindirildil ben 850 TL para ödedim parça dahil bedeli dahil(parçayı ben sipariş ettim de usta üzerinden ödedik vs vs) (taşlama hariç). ama segman conta + ana kol yatağı harici parçaya para vermedim bunlar da 360 tl tuttu. Ha usta ile bi dostluğumuz hukukumuz var belki ondandır.
Cidden ama cidden Bus hiç ucuz bi araç değil coğu 1.6 motorda ortak parçalar var evet ama.

Neden iyi bir bus almalıyız
1-Salas bi bug göze güzel görüneiblir ama salaş bu bug sadece hurda gözü ile bakılır yani hoodride mantı bus a yakışmıyor. Bus yıldır yıldır ve bakımlı olmalı
2-Cürük bi araç adamı canından bezdirir bug olsun bus olsun. Misal orta kapı sürülü iki tekeri var üzerinde gittiği. Eğer onlar sıkıntılı olursa kapıyı ittirmek acmak baya sıkıntılı oluyo en ve temini biraz zor. Cıkma parca tosbalar kadar kolay bulunmuyo. tosbalara nazran bus kullanıcısı biraz da az. (sadece bus a özgü sıkıntı yaşadınız mı destek almak zorlaşıyor)
3-Zorunlu trafik sigortası pahalı öyle alayım arada hobi olarak binerim demek için fazla pahal (bana 550 tl dediler ama 30 yaş üzeri brinin üzerine olursa 360 tl düşüyo)
4-Muayenesi yılda bir. Ki biliyorsunuz tüvtürkden geçmek biraz sıkıntılı (yeni modeller için bile)
4a-Mtv taksidi pahalı (86 tl aman ne büyük :D tosba da 24 tl de )

Bug da olmayan kefi cok. misal ben içinde doğum gunu kutladım :D yani bunu hangi bugta yapabilirsiniz ki? (hemde pastalı mumlu)
Aksesuar götürür yani koy tavandan tv yi yukarıya tenteyi arkaya koltuğa cekyatı. koy ses sistemini. Misal bizim usta içine L seklinde özel koltuk yaptırdı şark köşesi gibi. (istikbal den usta yaptı bildiğiniz oturma gurubu gibi) tavanda TV arkada wofer harici isitici webosta.vs Gerektiğinde kahrınız (yükünüzü de ceker)
Yerden yüksek size güzel bi OFFRoad Deneyimi yaşatır.
Sürüs stili kamyon/Otobuslere benzerliği sebebi ile size farklı bi keyif yaşatır.
Güzel westfalia da buldun mu oo gez dunyayı
Başımın belası Vosbusum.

“VW Bus” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir