Sıfır Cam Krikosu Sorunu

Bu bölümde konu ile ilgili sorunlarınızı ve tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
yavuzss
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Portakal

Sıfır Cam Krikosu Sorunu

Mesaj #1 gönderen yavuzss » Prş Ağu 18, 2011 9:24 pm

Geçen haftasonu diş sıyıran cam krikosunu yenilemeye karar verdim. Piyasada vw için her türlü yedek parça üreten bir firmanın cam krikosunu aldım. Kriko ambalajında kapalı geldi, ilk ben açtım, hatta bükülmemesi için ambalajın içine büyükçe karton destek koymuşlar. Kriko değişimi biraz eziyetli olduğu için her zaman kapıyı tamamen boşaltırım, cam sıyırıcısı olsun, kelebek cam olsun hepsini sökerim, yine o şekilde kapıyı söktüm, eski krikoyu söküp yenisini taktım, ancak sıfır kriko vida deliklerini karşılamadı. Sol kapı için 1968-74 olarak satılan doğru model kriko bu. Neyse bir şekilde kastırarak tüm deliklere vidalarını tutturdum. Daha sonra kriko kolunu takıp çevirdim, mekanizma sorunsuz inip çıkıyor, sonra camı mekanizmaya bağladım, her turda kriko diş atıyor ve sert dönüyordu. Acaba camı destekleyen iç kızak lastikleri mi camı kasıyor dedim, tüm destekleri çıkardım, cama dokunan hiçbirşey yok, cam havada duruyor, ancak kriko camın kendi ağırlığını kaldırırken yine zorlanıyor ve diş atıyor. Kriko ambalajında olmasa diyecem kullanılmış, bozup iade edilmiş vs. Yabancı forumlarda inceledim ve insanlar düzgün çalışmayan cam krikolarından yakınıyor. Sizin başınıza böyle birşey geldi mi? veya hangi markanın krikosunu takınca sorun yaşamadınız. 2 yıl önce bir arkadaşın arabasının krikosunu da değiştirdiğimde aynı şekilde sıkıntı yaşatmıştı, hatta o zaman krikoyu alacağımız dükkan iade mal satmaya kalkmıştı bize, kriko sıfırdı ama vida deliklerinde yağ ve çizik izleri vardı, belli ki iade edilmiş bir üründü. Çok sık rastlanan bir sorun olmalı.

vosbik
Administrator
Administrator

Cvp: Sıfır Cam Krikosu Sorunu

Mesaj #2 gönderen vosbik » Prş Ağu 18, 2011 11:39 pm

slm Yavuz.daha çncede duyduğum bir problem.hatta bu yüzden çıkma orjinal ve temiz cam krikosu arayan çok dostum var.sıfır krikolarda hep benzer hikayeler oluyor.çok nadirende sorunsuz kullananar var.çıkma temiz ve orjinal bir kriko aramak en iyi çözüm olacak bence.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #3 gönderen gürhan » Cum Ağu 19, 2011 8:50 am

yavuz yabancı firmalar daha hassas olur müşteri konusunda, firmaya mail filan atsan durumu anlatsan, belki özür dileyip sağlamını gönderirler...bakarlarki gerçekten sıkıntı var, belki fabrikasyonu değiştirirler...olurmu olur...kimse şikayetçi olmadığı için adamlar mallarını mükemmel sanıyorlardır...
bir diğer hususta sen mutlaka bakmışsındır, dikkat etmişsindir ama belki gözünden kaçmıştır...kastırarak vida deliklerini yerleştirmenin sisteme bir sıkıntısı olabilirmi?
voskartal
Vosdost

Mesaj #4 gönderen voskartal » Cum Ağu 19, 2011 8:55 am

Benim de sağ cam sadece bir nokta da sıyırma yapıyor..yanlız sadece kaparken yapıyor, açarken bişey yok..el ile destekleyince de halloluyor..bende haftsonu pandizotu falan söktüm ama her neyaptıysam krikoyu çıkartamadım..heralde kelebeği sökmem gerekiyordu ama onu da beceremedim..birde camı da sökmek gerekir mi..benim cam orjinal olduğundan oturduğu yere resmen kaynamış..Yavuz Hocam siz bu tür çalışmaları fotoğraflarsınız bu işi de size zahmet fotoğraflasanız..kelebek nasıl sökülür kriko nasıl değişir öğreniriz..gerçi siz derman ararken biz de dert ekledik ama :) birde kriko tamir olmaz mı? dediğim gibi benim ki bir noktada onu yapıyor sonra problem yok ..illa hepsi mi değişmeli..
yavuzss
Moderatör
Moderatör

Mesaj #5 gönderen yavuzss » Cum Ağu 19, 2011 9:48 am

Tek başıma çalışırken bu işlemi fotoğraflamam zor, eller batıyor çünkü. Bir dahaki sefere yanımda birisi olursa ondan rica ederim. Aslında kelebek camı sökmek gerekmiyor, ancak sökmesi zor gelmiyor bana, ve kelebek çıktığı zaman daha rahat çalışıyorum, yoksa kelebek üzerinde iken de kriko değiştirilebilir. İlker abi spiral ile dişlinin sıfır krikoda uyumsuz olabileceğinden bahsetti. Ben de o sabrı kendimde bulduğum bir gün kapının içindeki sıfır krikoyu söküp, çıkan orjinal krikonun spirali ile değiştirecem. Orjinal krikonun dişlisi sıyırmış spiralinde sorun yok, belki bu şekilde uyumlu olur. Olmazsa çıkma bakacağım. Yurt dışında da yaşanan bir sorun bu kriko sorunu, bizden önce mutlaka şikayette bulunan olmuştur. Ben yine de Türkiye'deki sorumlusu ile görüşeceğim konuyu, sonuç olmazsa Danimarka ile görüşürüm.
VOGEN
Vosdost
Vosvosumun adı: CABBAR

Mesaj #6 gönderen VOGEN » Cum Ağu 19, 2011 12:29 pm

cam krikolarında farklılıklar var ı bilmiyorum ama ben 3 yıl önce sıfır kriko aldım ve hiç sıkıntı çekmedim palstik içinden zincir geçen tip geçmiş olsun yavuz
MİTHAT AYDIN
tolga ataman
Vosdost
Vosvosumun adı: Rüknettin

Mesaj #7 gönderen tolga ataman » Cum Ağu 19, 2011 12:48 pm

şimdi kriko dediniz bir dokun bin ah işit oalyına döndü bu geçen gün 2 tane sıfır cam krikosu aldım 120 tl verip jp grup un 50 tl de taktırmaya verdik herşey çok güzel olcak derken sol çok iyi rahat çalısıyo son kapandıgı veya son açıldıgı noktaya kadar sağ cam beni kanser etti mümkünatı yok onu açıp kapatmanın elimle kastırınca biraz açılıp kapanıyo 3 tane cam kolu kırdım sinirden sag tarafın bi çözüm varsa lütfen paylasın burdan sonucta 170 tl verdik ama hiçbi işe yaramadı
büyük hayran!...
Kullanıcı avatarı
canawar666
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: CaNaWaR

Mesaj #8 gönderen canawar666 » Cum Ağu 19, 2011 5:06 pm

benide solda sıkıntı var bellı bıyere kadar gelıyor sonra sıyırıyor kolu bellı bıyone kastırarak kapatmaya calısınca oluyor buyuk ıhtımal makınada sorun var dıslerı sıyırdı yıne herhalde ama daha yenı aldıgım sey nasıl sıyırıyor ben anlam veremıyorum bence kapılarda bı sıkıntı var arkadasın dedıgı gıbı bende yerıne takarken kastırarak taktım vıda yerlerı tam cuk dıe denk gelmıyordu. sorun deıl ben herturlu kapatıyorumda, trafıkte araba dıe tenekelere bınenler anlamıyorlar durumu tarrr tarrr tarrr dıe ses gelınce bakıyorlar tıp tıp bende onlara bakıp el sallıyorum pis pis sırıtıp:D
yavuzss
Moderatör
Moderatör

Mesaj #9 gönderen yavuzss » Cum Ağu 19, 2011 6:07 pm

Bu konuyu açma amacım zaten buydu. Yan sanayi sıfır cam krikoları demek ki pek güvenilir değil, kimisi düzgün kimisi sorunlu çıkıyor. Vida delikleri karşılamıyor, üretim kalitesi düşük.

“Dış Aksam, Döşeme, Lastik ve Jant” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir