t2 bus marş problemi .....!!!

Vw bus ile ilgili her konu bu başlık altında toplanacaktır.. Teknik bilgiler sorunlar resimler tanıtımlar .. Bus hakkında her türlü paylaşım ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
honour3545
Vosdost
Vosvosumun adı: vw bus

t2 bus marş problemi .....!!!

Mesaj #1 gönderen honour3545 » Pzr Eyl 18, 2011 8:16 pm

herşey harika gidiyordu vize öncesi ama şu sıralar marş problemi yaşıyorum. marşa basınca sadece çıt çıt diye bir ses geliyor.. marş almıyor vurdurarak çalıştırıyoruz. marş motorunda problem var diye tahmin ediyorum ama görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim..

------------------------------
mahoni38
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

Cvp: t2 bus marş problemi .....!!!

Mesaj #2 gönderen mahoni38 » Pzt Eyl 19, 2011 8:21 pm

Marş problemin yok bence akü problemin var. Kendin en yakın bus dan anlayan elektrikciye at sigorlataları bi kurcala (kontrol el) akünü ölçtür tamamsa kontak da mı ona bak(zaten elektrikciye attın mı o bakar) motor sökülmeden marş motoru sökülebiliyor bi indirsin kömürlerine ve burçlarına baksın sonra takar yerine. fazla da vurdurma araç için iyi değil bizim bus ve bugların motoru öyle sulu arabalar gibi cok hırpalamaya gelmiyor
(usta bana demişti ki vurdurma yıldırma gerisinden korkma) (vurdurmak aslında o cumlede debriyajda ayağı tutup tutup gaz verip sorna cekince krank ana yattağa bi vuruyo onu kast etmişti (tabi o hareketin sonu ana kol yatağı tamiri . (850 1000tl cik) vites kücülterek durma yani yığdurmanın sonucu da sağlama atması ) vs vs
Başımın belası Vosbusum.
[thumbnail]http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs1389.snc4/164113_1711657743868_1010866183_31893363_539618_n.jpg[/thumbnail]
yavuzss
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Portakal

Mesaj #3 gönderen yavuzss » Pzt Eyl 19, 2011 8:45 pm

Akü zayıf olabilir, marş basarken ışıklar sönüyorsa muhtemelen sorun budur. Akü iyi ise marş motorunun kömürleri bitmiş olabilir veya marş selonoidinde sıkışma, yorgunluk vs. olabilir.
Kullanıcı avatarı
honour3545
Vosdost
Vosvosumun adı: vw bus

Mesaj #4 gönderen honour3545 » Sal Eyl 20, 2011 12:18 am

çok teşekkürler bilgiler için..
------------------------------
lewy06
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +

Mesaj #5 gönderen lewy06 » Sal Haz 12, 2012 9:46 am

vites küçülterek durma denmiş ama boşa atmamak için bende vites küçültüyorum hangisi doğru acaba.(hani susuz motoru boşa atma derler ya)
gunebakan
Vosdost
Vosvosumun adı: böcükmobil

Mesaj #6 gönderen gunebakan » Prş Haz 14, 2012 4:48 pm

ya da direk selenoidin kablosu çıkmıştır.role çekiyordur tık tık diye ama marş basamıyordur.vosvosun arka sağ tarafından aşağıya doğru bak lastiğin arkasında çıkmış bir kablo var mı diye.eğer varsa oralarda onun soketi var oraya takıver.çıkmamışsa gevşemiş de olabilir.
Kullanıcı avatarı
mericdurna
Vosdost
Vosvosumun adı: Abbas

Mesaj #7 gönderen mericdurna » Prş Haz 14, 2012 4:55 pm

benim vosta olmuştu. kontaktan kaynaklanıyodu. anahtarı çevirince göstergedeki ışıklar yanıyodu, marş basınca çıt sesi geliyodu ama marş basmıyodu. kontak değişti ve sorunum çözüldü
Yolcudur Abbas, bağlasan durmaz :)
lewy06
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +

Mesaj #8 gönderen lewy06 » Cum Tem 13, 2012 8:11 am

evet boşa atma diyorlar o yüzden bende vites küçülterek duruyorum şimdide vites küçültme deniyor hava soğutmalı motorların kullanma prensibi kişiden kişiye değişiyor en güzeli normal nasıl biliyorsan öyle kullanmalı ;))

“VW Bus” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir