Aceleci bir insana dur deyin!

Vw bus ile ilgili her konu bu başlık altında toplanacaktır.. Teknik bilgiler sorunlar resimler tanıtımlar .. Bus hakkında her türlü paylaşım ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
vosbik
Administrator
Administrator

Cvp: Aceleci bir insana dur deyin!

Mesaj #11 gönderen vosbik » Pzt Eki 17, 2011 8:37 pm

slm.bence durma.ama en azından koşma.yavaşla sakin adımlar at.araştırmaya devam et.malesef ülkemizde t2 lerin durumu çok iç açıcı değil.t1 den hiç bahsetmiyorum bile.düzgün temiz bir t2 bulmak oldukça zor.öğrenci bütçenle kötü durumda bir t2 ile uğraşmak sana zorluklar çıkarabilir.t2 de t3 te kullandım.şu an bus alacak olsam sulu olmasına rağmen kesinlikle t3 alırım.ama bu tamamen bir kişisel tercihtir.sadece iyi araştır.gerekiyorsa bir vosvos al.ona bin.sonraki aşama olarak t2 ye gerçersin.

Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
ddogru
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +

Mesaj #12 gönderen ddogru » Pzt Eki 17, 2011 9:05 pm

süperkahraman,aynen 3-5bin liraya alacagım bir bustan kısa vadede hayır gelecegını sanmıyorum,diger uyelerdende aldıgım tavsiyelere gore 7.000 - 10.000 bütçe ayırıp saglam birşey almak en mantıklısı,tabi bulabılırsem.
1600cc - 2000cc olayına gelınce tamamen 1600cc dusunuyorum.Mavi olanı vostan anlayan bir usta ile gittim gordum,kaportadanda anlıyor aynı zamanda,iyi durumda oldugunu soyledı,epey inceledı aracı.Ama su an butcem maalesef hazır degıl.Bakalım hayırlısı dıyorum.

vosbik yazdı:slm.bence durma.ama en azından koşma.yavaşla sakin adımlar at.araştırmaya devam et.malesef ülkemizde t2 lerin durumu çok iç açıcı değil.t1 den hiç bahsetmiyorum bile.düzgün temiz bir t2 bulmak oldukça zor.öğrenci bütçenle kötü durumda bir t2 ile uğraşmak sana zorluklar çıkarabilir.t2 de t3 te kullandım.şu an bus alacak olsam sulu olmasına rağmen kesinlikle t3 alırım.ama bu tamamen bir kişisel tercihtir.sadece iyi araştır.gerekiyorsa bir vosvos al.ona bin.sonraki aşama olarak t2 ye gerçersin.

Selamlar vosbik.En baslarda koşmaya hazırdım ama sakin adımlar atmam gerektıgının farkına vardım forum sayesınde :ok: Aynen t2 lerin durumu hiç iç acıcı degil,ben t1 hastasıydım,önü ozellıkle cok hosuma gıdıyordu,ta ki turkıyede zor oldugunun farkına varana kadar.t3 üde düşündüm,aslında mantıklı olan t3 almak,ama ben t1-t2 nin hastasıyım,cocukken oyuncaklarıyla buyudum,ve adeta ruhu,bir olayı olan bir araç.T1 lerde kotu durumda olunca T2 ye karar kıldım.Ama maalesef zor bir iş,bakalım.

Vosvos alma konusuna gelınce,büyük,yerden yuksek aracları sevmem ve kalabalık gezıp tozma modunda biri oldugum için hiç düşünmedim vosvos,
birde boyum 1.90 benım ıcın zor olur dıye dusunuyorum.
Ayrıca epeydir T2 hakkında arastırıyorum,bir takım bilgiler edındım vs. başa sarıp vosvos arastırsam nasıl olur,olay nasıl şekillenır hiçbir fikrim yok :sopa:
Bana daha ucuza malolur gibi duruyor acıkcası vosvos,ayrıca vosvos kullanıp t2 ye gecmekte mantıklı.Arastırmaya dusunmeye devam o zaman :)
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #13 gönderen vosbik » Pzt Eki 17, 2011 10:37 pm

tekrar slm.1.90 boyla vosvosta sıkıntı sadece direksiyonun büyük olmasından kaynaklanır.baş mesafesi vosvos kadar geniş olan bir araç sanırım yoktur.kalabalık konusunda vosvos pek tat vermeyebilir.ancak temiz bir vosvos bulma şansın t2 ye göre oldukça fazla.motor kısımları aynı.o aşamda sorun çıkmaz.kaporta kısımları bambaşka ve vosvosun parçaları daha kolay bulunuyor.araştırmaya devam.bakalım karşınıza ne çıkacak.
Resim

ddogru
Vosdost

Mesaj #14 gönderen ddogru » Pzt Eki 17, 2011 10:49 pm

Boy konusunda fazla sorun cıkmayacak olması benı sevındırdı.Ben aracımı kendı paramla almak ıstıyorum,ailem destek cıkma moduna gecerse hiç dusunmeden T2 arar bulurum.Su asamada vosvos almak mantıklı gelıyor.Birde retroworks diye cok saglam restorasyonlar yapan bir firma buldum antalya'da,bu da hoş oldu.Tek bi problem kaldı 1303L?1303LS?1303S?1302L?1302S? vsvs bir cok model mevcut,ne gibi farklar ne gibi avantajlar dezavantajlar dogurur,gerçi bunla ilgili bir konu actım az once.
5000 tl lik bir vos işimi gorur mu?7000tl lik bir t2 gorebılırdı ortalama ozellıklerıyle?Fiyat konusunda hiç bilgim yok normal binek vosvoslar konusunda.Cok fazla ilan oluncada kafam karıstı epey.
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #15 gönderen vosbik » Sal Eki 18, 2011 10:02 pm

modelden çok vosvosun kasası önemli.fiyat konusuda değişken.5000 e çok iyi bir vosta bulabilrisin, 15000 e çok kötü bir vosvosunda olabilir.bombeli ya da düz cam konusunda tamemen beğeniler ön planda.motor seçeneklerinde de aynı şekilde.şu anda 1303s orjinal 1600 cc motor bir vosvosum var.ama şu anda bir vosvos alacak olsam 1200 motor bir düz cam bakardım.biraz yaşla ilgili bir durum.üniversite yıllarında bombe ccamlar revaçta.orta yaşlara gelince düz camlar daha bir nostaljik geliyor. :)
Resim

vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #16 gönderen vosbik » Sal Eki 18, 2011 10:02 pm

modelden çok vosvosun kasası önemli.fiyat konusuda değişken.5000 e çok iyi bir vosta bulabilrisin, 15000 e çok kötü bir vosvosunda olabilir.bombeli ya da düz cam konusunda tamemen beğeniler ön planda.motor seçeneklerinde de aynı şekilde.şu anda 1303s orjinal 1600 cc motor bir vosvosum var.ama şu anda bir vosvos alacak olsam 1200 motor bir düz cam bakardım.biraz yaşla ilgili bir durum.üniversite yıllarında bombe ccamlar revaçta.orta yaşlara gelince düz camlar daha bir nostaljik geliyor. :)
Resim

Kullanıcı avatarı
orko
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: müjqan' dı...

Mesaj #17 gönderen orko » Çrş Eki 19, 2011 7:58 am

aceleci bir insana dur deyin demişsin. Dur..! :)
kardeşim git güzel bir vosvos al. modele de takılma. düzgün bir araç olsun yeter. fazla oynanmamış orta halli bir şey. sonrasını da zamana bırak. şahsım adına ben öyle yapardım yerinde olsam.
stresss...
ddogru
Vosdost

Mesaj #18 gönderen ddogru » Çrş Eki 19, 2011 7:12 pm

Diğer başlıgımda da dur demişsin orko abi :) sanırım bus ı 2.plana attım,vosvos arastırmaya buyuk bir zevkle baslayabılırım :D

Vosbik sanırım bombeli camı sectim ben :P
mahoni38
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

Mesaj #19 gönderen mahoni38 » Pzr Eki 23, 2011 6:45 pm

vosbik yazdı:tekrar slm.1.90 boyla vosvosta sıkıntı sadece direksiyonun büyük olmasından kaynaklanır.baş mesafesi vosvos kadar geniş olan bir araç sanırım yoktur.kalabalık konusunda vosvos pek tat vermeyebilir.ancak temiz bir vosvos bulma şansın t2 ye göre oldukça fazla.motor kısımları aynı.o aşamda sorun çıkmaz.kaporta kısımları bambaşka ve vosvosun parçaları daha kolay bulunuyor.araştırmaya devam.bakalım karşınıza ne çıkacak.

tosbalar tabi piyasada daha fazla dolayısı ile daha fazla secenek var. bunu fark etmenin en iyi yolu sahibindeki t2 ilan sayısına bakmak birde vosvso sayısına bakmak.
t3 ben kullandım sevmedim acıkcası hemde westfalia idi (ve dizel) bilmiyorum direksiyon konumu tipi yaylı olması bana pek konforlu gelmedi ama t3ler t2 den daha yeni olduğu için aslında bi nokta da mantıklı da. ama mantıktan ziya de gönül işi. vosvos al sonra satar bus alırsın bus al sonra satar bug alırsın sonucta sonsuza kadar senle gelmeyecek araç. hayırlısı olsun. alamdan önce bin sür bak cek. kafana yatarsa al

benim bus um var ama hala gönlüm tosba ile bus arasıdda kayar durur bazen iyi ki satmısım derim bazen kederlenirim ne vardı bus alacak diye. ama ikisinin keyfi bambaşka kesinlikle ikame zevkler değil.
Başımın belası Vosbusum.
[thumbnail]http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs1389.snc4/164113_1711657743868_1010866183_31893363_539618_n.jpg[/thumbnail]

“VW Bus” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir