Sigorta tablasına gelen su?

Konuyla ilgi tüm sorun tavsiye ve tecrübelerinizi bu bölümde paylaşabilirsiniz...
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
hunterakon
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: Maviş

Sigorta tablasına gelen su?

Mesaj #1 gönderen hunterakon » Cmt Oca 28, 2012 11:30 am

Garip bir okadarda enterasan bir problem ile karşılaştım.
Maviş ne zaman kar yağsa ne zaman yağmur yağsa (genelde su birikintisinden geçtiğimde ) sigorta tablasının olduğu bölüme (flaşör ve yanındaki 2 role ) içi su doluyor ve tabikide sinyaller fln çalışmaz hale geliyor o hale gelene kadar sorun olmuyor her yanmadığında söküp temizlemek zorunda kalıyorum dün akşam karanlıkta fener yardımı ile geçici olarak kestiğim problemin nerden geldiğini buldum ama kesin nasıl çözerim bilemiyorum.
sigorta tablasını söktüm yukardan gelen 2 kanallı bir boru var göğüsün içerisine giriyor diğer tarafıda aracın altına doğru gidiyor.yukarı doğru giden boru ıp ıslaktı naylon geçirerek suyun aşşağıya akmasını sağlamaya çalıştım üzerinede sigorta tablasını monte ettim naylon geçici bir çözüm kökten çözmek istiyorum tahmin ediyorum
silecek motorunun ordaki havalandırma deliği tahliye borusu aracın içerisinden mi geçiyor yoksa alttaraftan gelen bir hava borusumu yardımcı olur iseniz içeriye su alma problemini çözmek istiyorum teşşekürler

Resim
Kullanıcı avatarı
subutay2006
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: PORTAKAL

Cvp: Sigorta tablasına gelen su?

Mesaj #2 gönderen subutay2006 » Cmt Oca 28, 2012 12:01 pm

Geçmiş olsun Osman Yavuzun aşağıdaki bağlantıdaki resimli, detaylı açıklamaları sana yardımcı olacaktır o boru zamanla su tahliyesi yaptığı için içine pislik dolması gibi nedenlerle tıkanabiliyor ve silecek motorunun yanından bağlantı yapıldığı yerde de çürümelr var ise burdan içeri su almaya başlıyor sökmek için önce teybi sökmen lazım sigorta kutusunu sökmen lazım boruyu yavaşca vurarak ve içerisine biraz tazyikli su vererek temizlemiştim ben baya bir pislik çıktı içinden kolay gelsin.

dis-aksam-f9/1303-on-izgara-tamirati-t8027.html#p110345
It's not a car, ıt's a VW

1973 1303 PORTAKAL
Murat KOCABAŞ
hunterakon
Vosdost
Vosvosumun adı: Maviş

Mesaj #3 gönderen hunterakon » Cmt Oca 28, 2012 4:51 pm

murat abi saol evet resimlerden anlatım o boru o olduğunu kesinleştirdiğime göre ben şimdi ne yapacağımı biliyorum:D işyerinde kompresör var havayı tutup üst ızgarayı komple kapatıyorum abi ben onla uğraşamam:D
kapat gitsin gelmesin bir daha su mu teşşekür ettim abim eline sağlık
Resim
Kullanıcı avatarı
subutay2006
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: PORTAKAL

Mesaj #4 gönderen subutay2006 » Cmt Oca 28, 2012 5:23 pm

Aynı şeyi ben de düşünüyorum salyangoz fanım olmadığına göre içeriye hava alması benimi için olmazsa olmaz değil kelebekler sağolsun ben de kapatmayı düşünenlerdenim.
It's not a car, ıt's a VW

1973 1303 PORTAKAL
Murat KOCABAŞ
şamkuteytsa
Vosdost
Vosvosumun adı: Haspağa

Mesaj #5 gönderen şamkuteytsa » Cmt Oca 28, 2012 5:25 pm

1302lerde nasıl oluyor o iş? benzin deposunun dibinden giriyor içeri doğru bir boru. temiz hava kutusuyla birleşiyor. hortumla bağlanmıyor benimki. temiz hava kutusunun su tahliye borusu 1 cm çapında, arabadaki tahliye kısmı ise 2 cm falan. içine sokup vidalanıyor fakat arabadaki kısım kırılmış. allah biliri nerelere kaçırıyodur suları.
"...olursanız belki Haspağa'yı bile görebilirsiniz..."

“Elektrik Aksamı” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir