Leyla'nın sabır ile yapılan temizliği

Bu bölümde üyelerimizin kendi el emeğiyle ortaya çıkarttığı çalışmalar yer almaktadır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
big1303
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: Leylâ

Leyla'nın sabır ile yapılan temizliği

Mesaj #1 gönderen big1303 » Prş Şub 02, 2012 4:37 pm

Elimden geldiğince bende bir şeyler yapmaya çalıştım.
Yaptıklarım;Motor,manifolt,hava filtresi temizleme ve boyama işlemi...

Eski Hali;
Resim
Resim

Hava filtresinin eski hali;
Resim
İşleme nasıl başladığım.Şöyleki;
Sökülmesi gereken aksamları söktüm,karbüratörü dışarı alarak ufak bir leğene koydum.Motorun üzerine berner yağlayıcı sprey sıkarak üzerini ve kenarlarını dairesel bir şekilde tel fırça ile kendine gelene kadar fırçaladım. Zımparama yapılması gereken her şeyi zımparaladıktan sonra dökülen boya parçacıklarını da elektrik süpürgesi ile bir güzel çektim.Bobinin yuvasını,şanzıman kontrol çubuğuda zımparaladım.

Sonuç;
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Bu hafta kısmetse elektronik ateşlemeye geçicem.Benzin deposu ve karbüratör temizlendikten sonra her şey hazır hale gelicek.Karbüratörü bu akşam bi parçalayacağım,bakalım gidebildiği yere kadar:) ama başaracağımı düşünüyorum.Sanırım bu iş sadece biraz cesaret istiyor o kadar:) saygılar.
En son big1303 tarafından Prş Şub 02, 2012 9:18 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
efemm006
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: VosbiCan

Cvp: Leyla'nın sabır ile yapılan temizliği

Mesaj #2 gönderen efemm006 » Prş Şub 02, 2012 5:28 pm

Elinize sağlık güzel çalışma olmuş.
Bende motor indirildikten sonra bütün parçalarını toparlayıp getirdim iş yerinde boyadım.2 gün temizle zımparala boya derken sonuç nu oldu :)
Önceki hâli
Resim
Sonraki hâli
Resim
Erdi Hasırcı
Kullanıcı avatarı
big1303
Vosdost

Mesaj #3 gönderen big1303 » Prş Şub 02, 2012 5:34 pm

Bence gayet başarılı olmuş:) ayrıca teşekkür ederim kardeşim,sağ olasın.
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #4 gönderen gürhan » Prş Şub 02, 2012 10:38 pm

ibrahim kolay gelsin...insan başladımı her yerini söküp takası geliyor dimi...yalnız dikkat et dışarda parça bırakma. :)

güzel oluyor...yalnız şunu belirteyim, yağlayıcı spraylerden sonra, zemini çok iyi temizlemen gerekir..aksi takdirde boya atar dökülür.
Kullanıcı avatarı
big1303
Vosdost

Mesaj #5 gönderen big1303 » Prş Şub 02, 2012 11:48 pm

parçaları vehbi usta ile birlikte toplayacağımız için bir sıkıntı yok:)

Ben yağlayıcıyı sadece motorun üstüne sıktım ve tel fırça ile temizledim.Motora boya vurmadım,evden gizlice kaçırdığım elektrik süpürgesi ile de her yerini iyicene çektim:D zaten bu işlem toplam 3.gün sürdü.Bir günüde kuruması içindi.Bilgiler için teşekkür ederim abicim, sağ olasın:)
hunterakon
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: Maviş

Mesaj #6 gönderen hunterakon » Cum Şub 03, 2012 2:18 pm

başarılar helal olsun güzel olmuş yapmak isteyipte yapamadığım (zamanım olmadığı için) işlemlerin en başında geliyor bende yüzeysel olarak wd 40 ile sıkıyorum sonra siliyorum :D
Resim
ulucinar
Vosdost

Mesaj #7 gönderen ulucinar » Cum Şub 03, 2012 2:55 pm

elinize sağlık çok güzel olmuş ...
temizlikte ve boyada ne kullandınız bunu da söyleyebilir misiniz sakıncası yoksa
Kullanıcı avatarı
big1303
Vosdost

Mesaj #8 gönderen big1303 » Cum Şub 03, 2012 11:51 pm

Resim

Eyvallah:)

Boya olarak parlak sentetik çbs superlac boya kullandım. Motor hariç,zımpara yapılması gereken her yeri ince bir zımpara ile zımparaladım.Motor için nalburdan 4.liraya tel bir fırça aldım. Üzerine berner yağlayıcı sprey sıkarak tel fırça ile dairesel hareketler yaparak bu işlemide gerçekleştirdim. Zımparadan dolayı dökülen parçacıkları elektrik süpürgesiyle çekerek gövdeyi temizledim Motor ve bütün gövdeyi üstübü ile bir güzel silerek kuru bir hale getirdim.Zaten bir gün bu şekilde kurumayı bekledi. Diğer gün bir kat boya vurdum.1.saat sonra bir kat daha attım.3.gün ise en son katı atarak boya işini bitirdim. Benim eski mesleğim cnc taşlama olduğu için zımparadan anlarım.Zımpara işini sıkılmadan boyayı da dikkatli yaptığınızda ortaya güzel bir sonuç çıkıyor.
Aldıklarım:
2.adet 2.numaralı fırça
Aralara girmek için 1.numaralı fırça
çbs superlac boya
Tel fırça
Not:Boyaya olması gerektiğ kadar tiner ekliyoruz.
Ben bu işlemden güzel tepkiler aldım:)Ayrıca bu gönül ve sabır işi...Siz de yapabilirsiniz,Şimdiden kolay gelsin,saygılar:)
vosvosserdar
Vosdost

Mesaj #9 gönderen vosvosserdar » Cmt Şub 04, 2012 10:28 am

elinize sağlık.konu sahibinin motor fotografları aklımı karıştırdı.bu araç lpg li mi desem değil.motorun solunda lpg beyni gibi bir de en sağda yağ haznesi gibi fazladan parçalar var onu çözemedim.
vosvosta her türlü yardıma hazırım.msn ve telefonla ulaşabilirsiniz.

ResimResim
Kullanıcı avatarı
suvos
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: totoş

Mesaj #10 gönderen suvos » Cmt Şub 04, 2012 5:43 pm

lpg li gibi manifolta bir boru giriyor ama direkt olabilirmi hani ustalar gazı direktte versen çalışır derler ama :) birde hava buzgibi nerede yaptınız bu işlemleri canımızı çektiriyorsunuz ellerinize sağlık.

“Sen de Yapabilirsin” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir