Skoda Elektronik ateşleme

Konuyla ilgi tüm sorun tavsiye ve tecrübelerinizi bu bölümde paylaşabilirsiniz...
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
big1303
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: Leylâ

Skoda Elektronik ateşleme

Mesaj #1 gönderen big1303 » Pzr Şub 05, 2012 1:31 am

[font=Times New Roman]Elektronik ateşlemeye geçmek isteyen arkadaşlara, bazı bilinmesi gereken gerçekleri açıklamakta fayda olacağını düşünüyorum.Piyasada''Skoda'''nın orjinal adı altında''çekoslovakya'' süsü verilmiş distribütörlerine sakın aldanıp almaya kalkmayın.Sonrasında sizi ve cebinizi ciddi anlamda üzen sonuçlar ortaya çıkacaktır. ''Skoda'nın orjinal olmayan distribütörleri ''Taiwan'' üretimi olup komple elektronik ateşleme seti olarak 150-160 TL civarındadırlar.Orijinal skoda distribütörü ise 250-300 TL civarındadır.Şahsen ben,280 TL'den 250 TL'ye zorla pazarlık yaparak satın aldım.Bobin alman,distribütör ve beyin orijinal çekoslovakya malıdır,mümkün olduğunca çok daha kaliteli olması açısından bobinin alman olmasına dikkat edin. Taiwan distribütörü ile orijinal distribütörü yanyana koyduğunuzda bariz bir fark ile orijinal distribütörün diğerine oranla çok daha kaliteli ve elinize aldığınızda çok daha ağır olduğunun farkına varacaksınız...

*[highlight=#ff4040]Elektronik ateşlemeye geçerken yapılması gereken işlemler;[/highlight]
1.Skoda distribütörü,vosvosun distribütöründen biraz daha uzun olduğu için tornacıda distribütörün uç gövdesine bir burç yaptırılarak hem distribütörün yüksek hem de görsellik açısından çirkin durmasını engellemiş oluyoruz.
2.Beyini monte edebilmek için hava filtresinin girişine engel olmayacak şekilde davlumbazın üzerine ince uçlu matkapla karşılıklı 2.tane delik açıyoruz.(sıkıştırmak için sac vida gerekiyor)

Resimlerle anlatım;

Resim
(Tornada yapılan burç)
Resim
(Başka bir boyuttan)
Resim
(Bobin)
Resim
(Montaj edilmiş şekli ile)
Resim
(Zımpara ve boyanın ardından tüm aksamlarının takılıp,elektronik ateşleme sisteminin tamamlanmış hâli)

Sonuç: 250 TL yüksek bir rakam olmasına rağmen hem kafamız rahat olur,hemde sıkıntı yaşamayalım diyerekten orijinalini satın aldık ve çok iyi bir sonuç elde ettik bu sistemle. Siz siz olun bu sistemi uygulamak istediğinizde üzerine biraz daha fazla koyarak orijinalini alın ve sıkıntı yaşamayın.Umarım faydalı olur,saygılar.
[/font]

vosvosserdar
Vosdost

Cvp: Skoda Elektronik ateşleme

Mesaj #2 gönderen vosvosserdar » Pzr Şub 05, 2012 12:12 pm

eline sağlık güzel olmuş.ben de aynı ürünü çek malı geçen sene 125 alıp taktım tek fark senin bobin güzelmiş benim bobin pek iyi durmuyordu.ama sonra eskiye döndüm.torna işi de yaptırmadık ama yağ kaçağı için bir conta taktık sorun olmamıştı.ama beyin bir kere bozulunca ben de soğudum ve çıkardım.

bobin kaça para acaba klasik distribüratöre uyar mı.voltaj çıkışı kaç ki.
vosvosta her türlü yardıma hazırım.msn ve telefonla ulaşabilirsiniz.

ResimResim
Kullanıcı avatarı
subutay2006
Vosdost
Vosvosumun adı: PORTAKAL

Mesaj #3 gönderen subutay2006 » Pzr Şub 05, 2012 12:18 pm

Süpersin İbrahim eline emeğine sağlık elektronik ateşleme biraz şans işi sanırım umarım şans yüzüne gelir aksilik çıkmaz kanıma girdin bunları yayınlayarak :)
It's not a car, ıt's a VW

1973 1303 PORTAKAL
Murat KOCABAŞ
hunterakon
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: Maviş

Mesaj #4 gönderen hunterakon » Pzr Şub 05, 2012 1:28 pm

sorma murat abi aklımızda yapılması gerekenlerin içinde var fakat elimizi sürmek istemiyoruz
daha yeni distribütör değiştirdim biliyorsun o bozulana kadar ellemek belki sür gitsin:D
ama gerçekten güzel çalışma olmuş güzel anlatım ellerine sağlık
keyifli sürüşler :)
Resim
Kullanıcı avatarı
big1303
Vosdost

Mesaj #5 gönderen big1303 » Pzr Şub 05, 2012 2:13 pm

[font=Times New Roman]Teşekkür ederim hepinize,önemli olan öğrendiklerimizi buraya aktarıp sonuçlarını pekiştirebilmek:) Murat abi,dediğin gibi bu iş kısmet işi,karar sizin:)

Ayrıca bu bobin eski sisteme olmaz,yüksek voltajlı olduğu için platin ve meksefeyi yakarsınız.

Bana söylenen fiyat; 280 TL
Aldığım rakam;250 TL
Distribütör:150
Bobin:50
Beyin:50
[/font]
Kullanıcı avatarı
subutay2006
Vosdost
Vosvosumun adı: PORTAKAL

Mesaj #6 gönderen subutay2006 » Pzr Şub 05, 2012 2:26 pm

Peki İbrahim bunlar da bir model sınırlaması var mı şunu anlatmaya çalşıyorum örneğin 95 model skoda favoritin yada 93 ila 96 arası modellerinki uyuyor diğerleri uymuyor gibi... Böyle bir ayrım var mı ?
It's not a car, ıt's a VW

1973 1303 PORTAKAL
Murat KOCABAŞ
Kullanıcı avatarı
big1303
Vosdost

Mesaj #7 gönderen big1303 » Pzr Şub 05, 2012 3:23 pm

[font=Times New Roman]Elektronik ateşlemeli olan Favorit modelinin elektronik ateşleme setini alacaksın abicim,bu şekil söylemen yeterlidir.
Orijinal olmasınada dikkat et.Bobini de alman bulmaya çalış,muhakkak skoda yedek parçası satan bir yerde bulunur,Hayırlısı olsun.
[/font]
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #8 gönderen gürhan » Pzr Şub 05, 2012 8:58 pm

hayırlı olsun ibrahim, güle güle kullan...Allah kaza bela vernmesin.
vosvosserdar
Vosdost

Mesaj #9 gönderen vosvosserdar » Pzr Şub 05, 2012 10:54 pm

cevap için sağolun hayırlı olsun ancak eski sistemi bağajda tutmayı unutmayın belki lazım olur.ben yolda kalınca eskiye dönmüştüm.ayrıca

[glow=red]gürhan abi[/glow] sen 40 yaşındaymışın yahu ben sana her mesajda gürhan haklı gürhan dogru demiş duruyorum.affet abi aramızda 9 yaş varmış.
vosvosta her türlü yardıma hazırım.msn ve telefonla ulaşabilirsiniz.

ResimResim
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: TUHSİ

Cvp: Cvp: Skoda Elektronik ateşleme

Mesaj #10 gönderen gürhan » Çrş Şub 08, 2012 5:59 pm

vosvosserdar yazdı:cevap için sağolun hayırlı olsun ancak eski sistemi bağajda tutmayı unutmayın belki lazım olur.ben yolda kalınca eskiye dönmüştüm.ayrıca

[glow=red]gürhan abi[/glow] sen 40 yaşındaymışın yahu ben sana her mesajda gürhan haklı gürhan dogru demiş duruyorum.affet abi aramızda 9 yaş varmış.

ne mutlu bana ki : resimlerde genç gösteriyorum demektir bu. :heyyo:
Takılma bunlara Serdar, benim için sıkıntı yok. No problem....

“Elektrik Aksamı” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir