VOLKSWAGEN LT 31

Vw bus ile ilgili her konu bu başlık altında toplanacaktır.. Teknik bilgiler sorunlar resimler tanıtımlar .. Bus hakkında her türlü paylaşım ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
ercantopçu
Vosdost

VOLKSWAGEN LT 31

Mesaj #1 gönderen ercantopçu » Çrş Nis 25, 2007 8:16 pm

ARKADAŞLAR DİZEL MOTORLU LT 31 MİNİBÜSLER HAKKINDA BİLGİSİ OLAN VARMI, BU ARAÇLARIN PARÇASI BULUNABİLİYORMU, PİYASASI NEDİR, KULLANIŞLI BİR ARAÇMIDIR, BİR ARKADAŞIM BU ARAÇTAN BULMUŞ, ALMAK İSTİYOR, BU KONUDA BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM.
ARACI BU GÜN GİTTİM GÖRDÜM, ARAÇ BAYA TEMİZ, BİRAZ DÖŞEME SORUNU VAR, GÜMRÜKTEN ALINMIŞ, PLAKASIZ, BELGESİ VAR. MOTORU ÖNDE.

Kullanıcı avatarı
olympos
Vosdost

Mesaj #2 gönderen olympos » Cum Ağu 28, 2009 2:37 am

oho bayagı zman olmuş kımse cvp vermeemış bende merak edıyorum sureklı onunden gectıgım LT var bunlar nasıl araçlar bıraz bunlar hakında bılgı verebılırmı bırısı bana
barış
deü hukuk fakültesi Resim
mercedes333
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +

Cvp: VOLKSWAGEN LT 31

Mesaj #3 gönderen mercedes333 » Pzr Ara 25, 2011 11:29 am

Ben Antalyadan kenan lt 31 2,4 motor benzinli 6 silindirli 88 model orjinal elli beşbin km,de kullanıyorum çok sıra dışı bir araç piyasada hiç yok elimde tutmamın nedenide bu zaten
mahoni38
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

Mesaj #4 gönderen mahoni38 » Prş Oca 05, 2012 3:53 pm

bu Lt T3 ün yüksek tavanlısı değil mi? öylese t3 parçaları bulunuyo. ve bu işin en kolay öğrenme yolu otomekanik veya arzu oto o da olmadu türkyılmaz vs gibi parçacıları arayıp sormak. Piyasa konusunda bilgim yok. ama t3leri pek sevemedim ben. (tabi orj. bakimli westfalialar hariç)
bi de almadan binsin bi turlasın zira ben bi dizel t3 sürdüm cok sesli (uğultulu) calısıyordu)
Başımın belası Vosbusum.
[thumbnail]http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs1389.snc4/164113_1711657743868_1010866183_31893363_539618_n.jpg[/thumbnail]
a_erim
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

Mesaj #5 gönderen a_erim » Sal Oca 17, 2012 1:40 pm

LT serisi kullanım bakımından potansiyeli olan bir araç değildir..hacim olarak geniştir ama T3 le aynıdır hemen hemen..tek fark yüksek tavan olması..ticari olmasının yanı sıra karavan dizaynıda uygulanabilir..Yüksek tavanında yatma yeri yoksa şayet hiç girişme derim.. günlük kullanımda sıkıntı yaratır..kapalı garajlara giremezsin..köprü-otoyol ücreti farklı olur .. ayrıca sigorta ve diğer mevzuatlara maruz kalırsın..yedek parca konusunu tam bilemiyorum..ama günümüzde pek çok yan sanayi parça mevcut olması lazım.. motor olayına bakarsak dizel ekonomi yönünden çok iyidir ama bakımı ağırdır..hava soğutmalı ya alışkın bir insan motoru görünce garipsiyebiliyor..en azından yağı ve suyu :)turbo bu tip araçlarda kaçınılmazdır..kendi ağırlığı ve iç donanımı (karavan) yüke bindireceği için turbo ön planda tutulur..ses olayı ise.. günümüz model dizel araçlarda ses olayını bir hayli iyileştirdiler..ama T ve LT serisi eskiye dayandığı için bu sesin önüne gecemezsin..motor üzeri iyi bir izalasyonla kısmende olsa sesi kesebilirsin sanıyorum..T3 ve T2 serisini karşılaştırdığımızda her aracın kendine has bir tarzı vardır..mesela ben T2 inin süspansiyonunu çok beğenirim..T3 westy kullanıyorum şuan ..ve okadar süspansiyon yok ..T3 biraz güç ve performans aracıdır..T2 keyif için birebirdir..
uzun lafın kısası ..şartların kendince nasıl ise onu yap ..keyif senin..
sevgiyle kalın:)
Kullanıcı avatarı
superkahraman
Vosdost

Mesaj #6 gönderen superkahraman » Prş Şub 16, 2012 12:59 pm

LT ile T3'lerin alakası yoktur. Tamamen farklı amaçlar için üretilmiş farklı araçlardır. (Mesela LT'ler T2 arka stop'u kullanıyo diye T2'ye benziyor mu diyeceğiz?)

LT Serisinin bu modellerinden de Türkiyede örnekleri mevcut. Parça konusunda spesifik ve özel parçalardan bahsediyorsanız zaten onlar diğer VW modelleri için de sıkıntı. Ama aracın bazı parçaları diğer VW serileri ile uyumlu olacağından çok sorun yaşamazsınız.

Eğer baktığınız araç 78'den eski ise Perkins motor kullanır nispeten daha yabancı olduğumuz bir motordur bu. 78-82 model aralığındaysa motor'dan yana da bir sıkıntınız olmaz, çünkü Golf ile aynı platformdaki dizel motor kullanır (2400cc hacimli D24 serisi)

LT ticari kullanıma uygun bir araçtır. Ülkemizde en çok bulunan modeli LT 28'dir. LT 31 ise 28'in daha ağır yük taşıyabilen nispeten daha iri bir versiyonudur.
Günlük kullanıma tabi ki uygun olmayacaktır ama karavan dönüşümleri için ideal olabilir. Gerçi orjinal karavan üretimi bir LT olmadıktan sonra başka bir araçla karavan dönüşümü yapmak tabi ki daha mantıklı...

Aşağıdaki linkte, orjinal karavan olarak üretilen bir LT31 fotoğrafı mevcut..

http://www.motorhoming.com/VW%20LT31%20 ... da%202.JPG

“VW Bus” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir