T1 webasto

Vw bus ile ilgili her konu bu başlık altında toplanacaktır.. Teknik bilgiler sorunlar resimler tanıtımlar .. Bus hakkında her türlü paylaşım ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
clashasan
Vosdost
Kan Grubu: B Rh +

T1 webasto

Mesaj #1 gönderen clashasan » Sal Mar 27, 2012 11:19 am

Merhaba arkadaşlar T1 de webasto varmı . T modelledrde webastos aracın neresinde dir ?

mahoni38
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

Cvp: T1 webasto

Mesaj #2 gönderen mahoni38 » Pzr Nis 01, 2012 2:39 pm

genelde webostalar aracın sürücü koltugunun hemen arkasında altinda olur yani taban sacının altında bi böyle kutu gibi korumali bölmesi olur. t1 de varmi bilmem ama varsa bile kullanmamak gerek. zira kazanı delik olması yüksek ihtimal. webosta araç motorları gibi komplike bi sistem değil ömrü araçtan kısa. ayrıca eski webostalarda kazanda bi miktar yanmamıs yakıt kalabiliyor o yüzden bi sonraki yanmada veya kapatınca kıvılcım atma yapabiliyor. yeni webostalarda artık. yakit kesilip bi süre kazan sogutuyor ki kazana bi anda gelen yakit zamansız parlamasın + yakit keislip bi süre otomatik çalıstıroyr hem sogusutoyr hem kazanı temizliyo böylece güvenli oluyor. sıfrı webosta 750 tl den başlayıp 1500 tl hatta 3000 tl kadar gidiyor (ama gereksiz 750 1250 arası yeterli)

özetle böle. t2lerde var ama t1leri biliom t2leri de yine diom kullanmanızı tavsiye etmem. bazı seylerin eskisi ii olmuo
ben webostalarla cok ügrastim debelendim. sağlıklı olmazsa tehlikeli. veya eskileri ses yapaiblio cok yakıo.

sonradan takilan webosta da heryere takilabiliyor yani bi standardı yok. benim araçta misal koltuklar VİP araçtaki giib birbirine bakıo yani koltugun biri tesrs dolayısı ile sürücü koltugu ile 3 lü koltukların biri arasında boşluk var orayı deldim egsozunu cıkardım. hem o ortada oldugu için Y ile hem öne hem arakaya da verebilom. ayrıca araç kalörifer sistemine bağlayacaksanız yine dediğim yer uygun zira t2 lerde kalörifer boruuları ordan geçiyor ama tavsiye etmem. zamanla eskio ve kaçak oluyo. en iisi galvanizli boru ile çekmek.
En son mahoni38 tarafından Pzr Nis 01, 2012 2:43 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Başımın belası Vosbusum.
[thumbnail]http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs1389.snc4/164113_1711657743868_1010866183_31893363_539618_n.jpg[/thumbnail]
Kullanıcı avatarı
superkahraman
Vosdost

Mesaj #3 gönderen superkahraman » Çrş May 02, 2012 8:35 am

mahoni seninki farklı bir uygulama olmuş..

Webasto ya da Eberspacher genelde motor kompartımanında, soldaki boşluğa takılır ve egzos çıkışıda alttan verilir..

VW zamanında bu ısıtma sistemlerini araçlarında opsiyon olarak sunmuş, fakat sonradan satın alınıp takılabilen bir şey olduğu için aracınızın modeli ve yılından bağımsız olarak takabilirsiniz.

VW'de kullanılan ısıtıcılar benzinle çalışırlar ve aracın yakıt deposundan gelen hortuma T yaparak bağlantısı yapılır. Bunun haricinde şu sıra karavancılar camiasında çok meşhur olan %100 yerli üretim DeBasto diye bir cihaz var.. Bu da mazotla çalışıyor (Isıtma için ayrı bir mazot deposu kullanabilirsiniz, depodan kastım 5 litrelik bidon gibi bir şey :)

http://www.dedsaisitici.com/
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #4 gönderen gürhan » Çrş May 02, 2012 7:25 pm

superkahraman yazdı:mahoni seninki farklı bir uygulama olmuş..

Webasto ya da Eberspacher genelde motor kompartımanında, soldaki boşluğa takılır ve egzos çıkışıda alttan verilir..

VW zamanında bu ısıtma sistemlerini araçlarında opsiyon olarak sunmuş, fakat sonradan satın alınıp takılabilen bir şey olduğu için aracınızın modeli ve yılından bağımsız olarak takabilirsiniz.

VW'de kullanılan ısıtıcılar benzinle çalışırlar ve aracın yakıt deposundan gelen hortuma T yaparak bağlantısı yapılır. Bunun haricinde şu sıra karavancılar camiasında çok meşhur olan %100 yerli üretim DeBasto diye bir cihaz var.. Bu da mazotla çalışıyor (Isıtma için ayrı bir mazot deposu kullanabilirsiniz, depodan kastım 5 litrelik bidon gibi bir şey :)

http://www.dedsaisitici.com/

cihaz iyiyimiş...13 saatte 1lt mazot yakıyormuş...bedava gibi bir şey.

“VW Bus” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir