aranızda yeniyim lütfen yardım.

Bu bölümde vosunuzun motoruyla ilgili yapılabilecek tamir, sorun giderme gibi konuların yanında,öneri ve tecrübelerinizi de paylaşabilirsiniz ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
burcakaksit
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: pırpır

aranızda yeniyim lütfen yardım.

Mesaj #1 gönderen burcakaksit » Pzr Kas 11, 2012 5:53 pm

[size=150][highlight=#ffff80]arkadaşlar bende sonunda bir vosvos sahibi olabildim. bi hevesle ankaradan zonguldağa gidip vosvosumu alıp geldim. aslında arabadan ve motordan hiç anlamam. ve gittiğim yerde elimahkum çocugun ustasına gittik. araçta motorda sorun yok dedi. çok uzatmak istemiyorum sözü sizlere birkaç sorum olcak bana yardım ederseniz çok sevinirim.
* aracı almaya gittiğimde çocuk bana aracın 1600 big oldugunu söyledi. ama aracı aldıktan sonra farkettim aracın ruhsatta motor hacmi 1300 olarak geçiyor. araç 1303sl modeli yazıyor ruhsatta. bu nedir araç 1600mü,1300mü ?
*araç almaya gittiğim zaman yağ yakmıyordu, ama ankaraya geldim ve daha alalı 3 gün olmasına rağmen çalışırken beyaz duman atıyor. 2 gün önce 1 litre 20/50 yağ aldım şimdi çubukta alt çizgide.neden olabilir.
*sinyallerim çalışmıyor ve frene bastığımda araç sağa dogru çekiyor. üstünde 16inç borbet jant var. onlarıda değiştirmem gerek sanırım.
*km saatim çalışmıyor teli kopuk sanırım. ve sağ far çerçevem yolda düşmüş.
total olarak bunların hepsini yaptırmam bana nekadara mal olur. ustaya gittiğim zaman gereksiz masraflar çıkartılarak kandırılmak istemiyorum . hiç olmazsa birşeyler biliyormus gibi yaparak belki kurtarabilirim.şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.[/highlight]
[/size][highlight=#ff80bf][font=Arial Black][/font][/highlight][img]http://www.facebook.com/photo.php?fbid=4787431004764&set=a.1596594795853.2084391.1265480811&type=1&theater‏[/img]

Kullanıcı avatarı
orko
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: müjqan' dı...

Cvp: aranızda yeniyim lütfen yardım.

Mesaj #2 gönderen orko » Cum Oca 30, 2015 11:15 am

vosvosunuz ile kazasız belasız yolculuklar yapmanızı diliyorum hayırlı olsun.

1300 motordan 1600 e çevrim sadece motor üzerinden de yapılabiliyor. ruhsata işlenmesine gerek yoktur. saydıklarınız motor yağ eksiltme haricinde frenlemede sağa sola çekme, far çerçevesi sinyal işlevi vb. 250 tl gibi tutar. ama yağ eksiltme biraz sıkıntıdır. motor yenilenmesine kadar uzanabilir sonucu. ki miktar bakımından tuzludur. ama biraz kendi kendinize boş zamanlarınızda parçaları söküp takmak temizlemek ve burada araştırma yapmak suretiyle kendi tamirinizi kendiniz yapabilir durumuna gelebilirsiniz.
stresss...
Kullanıcı avatarı
zekimert
Administrator
Administrator
Kan Grubu: B Rh -

Mesaj #3 gönderen zekimert » Çrş Şub 04, 2015 12:11 pm

Hocam sanırım 3 sene gecikmeli de olsa bu mesaja bi cevap yazmalıyım diye düşünmüşssün :)
Kullanıcı avatarı
orko
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: müjqan' dı...

Mesaj #4 gönderen orko » Prş Şub 05, 2015 9:49 am

aynen öyle oldu ama sonunda bir cevap buldu mesajı kullanıcımızın.
stresss...

“Motor” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir