t2 vites sorunu

Vw bus ile ilgili her konu bu başlık altında toplanacaktır.. Teknik bilgiler sorunlar resimler tanıtımlar .. Bus hakkında her türlü paylaşım ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
hsynprlk
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: ZÜHTÜ

t2 vites sorunu

Mesaj #1 gönderen hsynprlk » Sal Mar 05, 2013 5:04 pm

merhabalar yeni aldığım 76 t2 bus'un vıtesleri cok gevsek nereye geçtiği belli değil bunu sebebi nedendir tecrübeli arkadaşların fikirlerini bekliyorum

Blueeagle
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Arthur

Cvp: t2 vites sorunu

Mesaj #2 gönderen Blueeagle » Sal Mar 05, 2013 9:31 pm

Vites kolu ve kaplininden kaynaklaniyor. Tamir ettirebilirsiniz yada daha iyisi kaplini degistirir vites kolunu atar yerine shifter taktirirsiniz. Ben oyle yaptim. Memnunum
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Cvp: t2 vites sorunu

Mesaj #3 gönderen gürhan » Çrş Mar 06, 2013 11:22 am

vosvoslarda vites fiberi denilen plastik yüzük gibi bir parça var...Kol ile kaplin arasındaki bağlantıyı sağlayan demirin sabit ve sıkı durmasını sağlıyor...Yolda görsen almayacağın tekme atacağın bir parça ancak işlevi çok önemli. Değiştirmesi de bildiğin eziyet. Vitesin langur lungur iken o parçayı değiştirdiğinde sıkı ve sağlam oluyor. Demem şu ki: T2 lerde varmı yokmu bilmiyorum, ancak aynı sistem üzerinden çalıştığı için vardır diye düşünüyorum. Probleminde oradadır diye düşünüyorum. Kaplin lastiklerinde de aşınma olabilir. Maliyeti ucuz parçalar.

“VW Bus” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir