Ses sistemi önerileri

Bu bölümde ses sistemiyle ilgili cihazların tanıtımını yapabilir sahip olduğu özellikleri ve tavsiyelerinizi paylaşabilirsiniz
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
aqustic
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Lavinya

Ses sistemi önerileri

Mesaj #1 gönderen aqustic » Cum May 24, 2013 3:15 pm

Arkadaşlar merhaba
Aracımda teyp hoparlör bişey yok.Ses sistemleri konusuna da yabancı mıyım?
Tatmin edici bir ses sistemi yaptırmak istiyorum.
Sahibinden.comda vosvoslar için üzerinde 2 hoparlör deliği ve bir subwoofer yeri olan pandizot satılıyor.Bu pandizotu alıp önlere de 2 komponent yerleştirmek istiyorum
Dün bi yerden fiyat aldım.2 oval+2 komponent+woofer+anfi+pioneer teyp=1350 lira.Pandizotta 200 lira toplam 1500 TL .Sizce ne yapmalıyım
En son aqustic tarafından Cum May 24, 2013 3:15 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Doğu
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +

Cvp: Ses sistemi önerileri

Mesaj #2 gönderen Doğu » Cum May 24, 2013 6:38 pm

Bende pek fazla anlamıyorum, bende de teyp ve hoparlör yok ama ilk vosumda olan sistemin aynısını alıcam sanırım.

Alpine orta halli usbli teybi 300 tl civarı

Pioneer TS-A 6995 5 yollu hoparlör 150 lira civarı

Dediğim gibi ilk vosumda bu sistem vardı, arkada takılıydı hoparlörler, arkada ufak bagaj boşluğu olduğu için basslar da tizlerde gayet tatminkardı tabi bana göre.

2. vosvosumda teyp, amfi, boofer, ön kapıda hoparlör vs. aldığımda böyle bi sistem vardı, sesi çok açardım cızt eder giderdi, kapıdaki hoparlörlere habire diz çarpardı teli yamulmuştu, 2 günde aküyü bitirirdi vs.

ts6995 kaliteli hoparlör, bence benim dediğim sistemi yap, eğer ki çok gürültülü dinlemiyorsan zaten tatmin edecektir. beğenmezsen üzerine gidersin.
Lütfü
Vosdost

Mesaj #3 gönderen Lütfü » Pzr May 26, 2013 5:16 pm

Oval hoparlör tercih etmeyin. Kulağınız ne derece hassas, seste aradığınız temizlik mi, yüksek ses mi bilemiyorum fakat "Tatminkar" dediğiniz için; tweeter ve mid i ayrı olan, crossover kullanan bir kompenant tercih edin.
Bu kompenantlar kafi derecede bass sesi de üretirler, ama eğer subwoofer da koyacaksanız arabanın elektrik akşamına yük bindirmemek adına muhakkak kapasitor kullanın. Yine Elektrik ile problem yaşamamak için amfileri digital ( D klass ) alın.
Güzel bir ses için de kapı içlerini kullanın, pandizota koyulan hoparlörler net ses için gerekli faz aralığında kalamazlar.

Kısaca özetledim ama forumda bu konu kapsamlıca tartışılmış; eski başlıklara göz atın.
superçılgın
Vosdost

Mesaj #4 gönderen superçılgın » Sal Tem 02, 2013 12:27 am

tabii bunların hepsini vosvosa takmayı düşünürsünüz lakin bu işler için yedek anfi akü almanız gerektiği, elektronik ateşlemeye geçmeniz gerektiği ve düz dinamodan kurtulmanız gerektiğini bilirsiniz inşallah......
Kullanıcı avatarı
atakan77
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: Turna

Mesaj #5 gönderen atakan77 » Çrş Tem 03, 2013 12:40 am

superçılgın yazdı:tabii bunların hepsini vosvosa takmayı düşünürsünüz lakin bu işler için yedek anfi akü almanız gerektiği, elektronik ateşlemeye geçmeniz gerektiği ve düz dinamodan kurtulmanız gerektiğini bilirsiniz inşallah......

elektronik ateşlemeye neden geçmeli onu anlayamadım ?
hunterakon
Vosdost
Vosvosumun adı: Maviş

Mesaj #6 gönderen hunterakon » Çrş Tem 03, 2013 9:33 am

bende şarz dinamosu var öncesinde elektronik ateşlemem yoktu problem olmuyordu sadece içeriye motor sesi veriyordu elektronik ateşlemeye geçtim yine veriyor :) elektronik ateşlemeye geçip geçmemek sorun değil ama eğer düz dinamo varsa kaldırmayabilir çünkü tesisatın çektiği akımı dinamo beslemeyebilir.
alacağınız anfi nin çok iyi olması şart mgaudio tavsiye ederim bizzat kendim kullanıyorum 1200w keenwood bass - 2 adet 13" küçük hoparlör ama kabin içerisinde (sesi bozmadan köprülü olarak anfiye bağladım) başkada bir aparatım yok ama anfi kadar önemli olan şeyde teyb:) JVC nin teybi var on numara :) sesi 10 a getiriyorum arabanın içinde masaj yaptırıyor böbrek taşı olan varsa kesin çözüm:)
ışın kısası herşey tam olursa ses tatminkar olur
şarz dinamosu + buji kabloları(ipekten olursa motor sesi vermez) + sağlam teyb+ sağlam anfi senin işini çözer:)
Resim
superçılgın
Vosdost

Mesaj #7 gönderen superçılgın » Çrş Tem 03, 2013 4:44 pm

aküye yüklenmiyorsun çünkü aküye yüklenmek için ses tesisatın var
Kullanıcı avatarı
mericdurna
Vosdost
Vosvosumun adı: Abbas

Mesaj #8 gönderen mericdurna » Çrş Tem 03, 2013 7:02 pm

benim ses sistemi için önerimse blaupunkt radyolar var, 150 tl civarından başlıyor fiyatları. bir de göğüslüğün arkasındaki yerine uygun boyutlarda bir hoparlör. en tatminkar ses bunlardan geliyor bence orjinal candır, tavsiye ederim :)
Yolcudur Abbas, bağlasan durmaz :)
Kullanıcı avatarı
atakan77
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Turna

Mesaj #9 gönderen atakan77 » Çrş Tem 03, 2013 11:34 pm

Her türlü ses sistemi kullandım vosvosta. Yanarım şu amfilere, baslara, komponentlere, kapasitörlere, oto ekranlarına vs verdiğim paralara :)
Size tavsiyem çift hoparlör çıkışlı eski blaupunkt radyo alıp uygun hoparlör bağlamanızdır. Bağlayacağınız hoparlör de vintage olsun.
Piyasadaki ses sistemlerinin en büyük eksikliği orta sesleri verememeleridir bence. Hepsi ya çok bas ya çok tiz. Ayar falan kar etmiyor. Eğer düzgün bir müzik kulağınız varsa, eski blaupunkların uygun hoparlörlerle orta sesleri ne kadar düzgün verdiğine inanamayacaksınız. Müzik stereo dinlenir hepimizde 2 kulak var fazlası sesi bozar. Profosyonel müzik sistemlerine bakın hepsi stereodur. Sinema sistemleri farklıdır.

“Cihaz Tanıtımı ve Tesisat Kurulumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir