Marş basmıyor işiklar var sadece çıt sesi geliyor

Konuyla ilgi tüm sorun tavsiye ve tecrübelerinizi bu bölümde paylaşabilirsiniz...
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Adige19
Vosdost
Kan Grubu: B Rh +

Marş basmıyor işiklar var sadece çıt sesi geliyor

Mesaj #1 gönderen Adige19 » Prş Haz 06, 2013 6:41 pm

[font=Bradley Hand ITC]:roll:[/font]

Arkadaşlar marş motorum otomatiğine kadar yeni değişti akü canavar ama sorunum şu akşamları yada yağmurdan sonra sanırım genelde.. Kontağı çewiriyorum işiklar falan tamam kontağı çewirdim çıt sesi var ama akım yok vurdurmak lazım, sabahda çalışıyo anlamadım nerde sorun:((( arkadaşlar bna bi yardım edin :(

Doğu
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +

Cvp: Marş basmıyor işiklar var sadece çıt sesi geliyor

Mesaj #2 gönderen Doğu » Cum Haz 07, 2013 6:28 am

Yağmurdan sonra olduysa buji ve buji kablon ıslanmış olabilir.
yavuzkanitora
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +

Cvp: Marş basmıyor işiklar var sadece çıt sesi geliyor

Mesaj #3 gönderen yavuzkanitora » Cum Nis 10, 2015 4:44 pm

Belki mevzu yıllar önce çözülmüştür ama yinede konuyu okuyan insanların faydalanacağına inanarak yazma ihtiyacı hissettim. kontak termiği elektrikle ilgili sorunlarda aslında başlıca incelenmesi gereken husus. Ben kontak termiğinde sorun olduğunu bildiğim halde domino etkisine neden olacağını değerlendirmemiştim. Akü, şarj dinamosu, meksefe, platin vs. mi? derken termik sorunu giderildiğinde ateşleme mükemmel oldu. (bu arada abartmıyorum).

Vosçakalın..

“Elektrik Aksamı” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir