voslarımız su almasın :)

Bu bölümde üyelerimizin kendi el emeğiyle ortaya çıkarttığı çalışmalar yer almaktadır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
mericdurna
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Abbas

voslarımız su almasın :)

Mesaj #1 gönderen mericdurna » Prş Eki 10, 2013 10:45 pm

Abbas'ımda aldığımdan beri içeri su alma sıkıntısı vardı. Her yağmurda sigorta kutusu ıslanıyor, sinyal rölesi suyla dolup çalışmaz oluyordu :) Geçen yıl sonbaharda temiz hava kutusunu açıp içini azıcık kazıyınca çürüyen yerler ortaya çıkmıştı. Delikleri mastikle güzelce kapattım. İlk yağmurda tekrar su aldı, bu sefer camların köşesinden aldığını fark ettim. Camcıya gidip camların kenarlarına mastik doldurttum. İçeri su alma olayı azalmıştı ama tamamen bitmemişti. Geçen hafta suyu nereden aldığını buldum sonunda :) İçerideki su borusunun takıldığı yer çürümüş, oradan alıyormuş suyu. Boruyu çıkarttım önce, içi yıllarca temizlenmediğinden çamur doluydu, içini güzelce temizledim. Sonra borunun takıldığı metal kısmın çürük kısımlarını kopartıp çıkarttım. Tel fırçayla kalan kısımlarını temizledim. Dolapların falan altına takılan plastik ayaklardan vardı bir tane, onun boru kısmının çapı tam bizim borunun takıldığı yere göre :) o boruyu aldım, yerleştirip ölçüsünü aldım, uygun ölçüde kestim. Sonra yerine güzel oturması için ısıttığım bir bıçakla çapını biraz küçülttüm. Sonra plastik borumun etrafını mastikle kaplayıp yerine oturttum. Ardından bizim su borusunu aldım, oturacak yerlerini mastikle kapladım ve yerine oturttum. Borunun alt tarafta takıldığı yer de önceden düzgün takılmadığından su kaçırmış, etrafını çürütmüş. Orayı da tel fırçayla biraz temizledim, sonra boruyu düzgünce yerine oturtup etrafını mastikle doldurdum. Ardından temiz hava kutusunun kapağını açtım, su giderinin içini mastikle doldurup parmağımla içine güzelce yaydım. Temiz hava kutusunun köşelerine de mastik sürüp güzelce yaydım. İki gün kurumasını bekledim. İki günden sonra su testi yaptım :) Artık Abbas'ın içine su girmiyor :)

Yolcudur Abbas, bağlasan durmaz :)
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Cvp: voslarımız su almasın :)

Mesaj #2 gönderen gürhan » Cum Eki 11, 2013 9:03 am

Kendi işimizi kendimiz yapmaz isek bu vosvoslar ocağımızı kurutur.
Ancak şunuda söylemeden geçemeyeceğim.
Alman mühendisliği her zaman hayranlık uyandırır. Ama o mühendisliğin neden böyle bir aptallık yaptığını çözebilmiş değilim. Allah'tan erken farkına vardılar da 3 yıl sonra kaldırıldı bu model. Hadi yaptın bir eşeklik, bari sigorta kutusunu koyma onun dibine. Evde sigorta kutusunun üst tarafına musluk takmak gibi bir şey yahu bu.
Kullanıcı avatarı
mericdurna
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Abbas

Cvp: voslarımız su almasın :)

Mesaj #3 gönderen mericdurna » Cum Eki 11, 2013 2:52 pm

Ben de bu tasarıma bir türlü anlam veremiyorum, nasıl yaptılar acaba diye :) ama elimizdeki bu, en düzgün şekilde tutmaya çalışıyorum :) göğüslüğü komple söküp çürük tadilatı yapmak daha güzel olurdu ama bi süre daha böyle işimi görecek sanırsam :)
Yolcudur Abbas, bağlasan durmaz :)

“Sen de Yapabilirsin” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir