Ses sistemi kurulumuna yardım

Bu bölümde ses sistemiyle ilgili cihazların tanıtımını yapabilir sahip olduğu özellikleri ve tavsiyelerinizi paylaşabilirsiniz
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
bzgngr
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +

Ses sistemi kurulumuna yardım

Mesaj #1 gönderen bzgngr » Pzr Nis 14, 2013 12:54 pm

İyi günler sevgili vos severler. ben de acemi bir vosvoscuyum 3 aydır bir tosbike sahibim fakat yabancısı olunca birşeyler yapmaktan korkuyorum kaş yapıyım derken göz çıkarmıyım diyorum. biliyorsununz aküler 60 lık fakat kactane oto ses sistemi yapan kişiye sorduysam senin aküyle fazla birşey yapamazsın yapsan bile cok cabuk aküsünü bitirirsin diye önermediler ses sistemini benm evde kullanmadıgım 1 adet ev 5+1 ses sistemim var bunu takmak istesem sadece bassını ama nasıl yapabilirim veya fazla maddiyatı zorlamayacak sekilde önerebileceginiz kullanıslı bir ses sistemi önerebilirimisiniz bana....

Kullanıcı avatarı
djkerimozcan
Vosdost
Kan Grubu: B Rh -
Vosvosumun adı: Damat

Cvp: Ses sistemi kurulumuna yardım

Mesaj #2 gönderen djkerimozcan » Prş Kas 07, 2013 1:40 am

Selamlar 5+1 konusunda pek yardımcı olamam ama 5+1 sistemlerin subwooferları taş çatlasın 45-50 watt arası. aklıma şöyle bir fikir geldi istersen değerlendirebilirsin.Amfi bağlamak dediğin gibi aküyü zorluyacağı için Teybini değiştirmediysen ve değiştirmeyi düşünüyorsan pioneer ın yeni serilerinin her modelinde teyp çıkışlarını yani 2 adet ön hoparlör ve 2 adet arka hoparlör çıkışlarını arka için olanlarını yani rear çıkışlarını monoya yani tek kanala çevirip 70 watt a kadar subwoofer bağlıyaibliyorsun yani amfi almadan elindeki 5+1 in subwooferını bu şekilde sağlıklı bir şekilde besliyebilirsin.Tabiki standart teybi bağladğında bu özellik olmuyor ama kullanma klavuzunu okuyup birazcık gezdiğinde nette çok kolay sistem ayarı var burdan çözebiliyorsun artı sana tavsiyem mutlaka arka pandizotunun yalıtımını yaptır en basit şekilde benimde yaptığım ince süngerle kaplayıp ve üzerini kumaşla kapat hoparlörlerinin üstünü kapatma tabiki çünkü ton kaybeder ve arka pandizot montajını sağlam ve sıkı sıkı oturacak şekilde yaptırmaya özen göster o arkadaki minicik bagaj inanılmaz kabin görevi görüyor bilgine.. inşallah en kısa zamanda sorununu halledip her bindiğinde ve her dinlediğin müzikte zevk almaya başlarsın iyi çalışmalar.
Doğu
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +

Cvp: Ses sistemi kurulumuna yardım

Mesaj #3 gönderen Doğu » Prş Kas 07, 2013 11:30 am

Ne kadar kaliteli bir sistem istiyorsunuz bilmiyorum ama 5 yollu pionner oval hoparlör, en ucuz usb' li pionner teyp ve 2 tane de yuvarlak pionner hoparlör var benim vosvosumda, toplamda kablo ve bağlama dahil 420 lira civarına mal olmuştu, bana çokta yeterli geliyor. büyük hoparlörü arka pandizota takınca altı boş olduğu için bass ve sesler güzel, yuvarlaklarıda ön tarafa sesi dengelemesi için koydum. akü de sıkıntı da çıkarmıyor. bence benim dediğim gibi bir sistemle başla, yetersiz gelirse amfi ve sub daha sonra da ilave edebilirsin.

“Cihaz Tanıtımı ve Tesisat Kurulumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir