LPG hangi marka

Bu bölümde yakıt ile ilgili sıkıntılar , voosumuzu daha ekonomik şekilde kullanmanın yolları, alternatif yakıt sistemleri yer alacaktır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
aqustic
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Lavinya

LPG hangi marka

Mesaj #1 gönderen aqustic » Pzt Ara 09, 2013 3:19 pm

Arkadaşlar merhaba
Aracıma bundan 5 ay önce Konyada atiker marka eksoztan ısıtmalı sistem takıldı.Sonrasında elektronik ateşleme takıldı..Akü yenilendi.
Şu an sabahları tek marşta çalışıyor sorun yok.
Atiker beyni söktürüp BRC beyne geçersem hissedilir değişiklik olur mu?Yakıtta biraz daha düşme olur mu?
İzmirde Star otogaz BRC beyni takarsak değişme olur diyor.
Atiker sistemi karburatörlü araçlara pek önermiyorlar ama kullanıp da memnun olan da var olmayan da.Ben açıkçası pek memnun değilim.Yakıt biraz fazla yakıyor gibi.
200 lira daha verip BRC beyin veya lovato düşünüyorum.Siz önerirsiniz?

Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Cvp: LPG hangi marka

Mesaj #2 gönderen gürhan » Çrş Ara 11, 2013 10:38 am

Yakıt harcamanız ne kadar? 100 km de ne kadar yakıyorsunuz? Bunu litre olarak hesaplayın...krş bazında hesaplamayın...çünkü lpg yede sürekli zam geliyor...Yakında benzinle eşit olacak. Lpgde kmde 50-60 krş yakıyorsanız sistemde bir aksaklık var denebilir...Ancak şu anda 50 krş altında iseniz fazla bir araştırmaya girmeyin derim. Ayarla düzeltilebilir.
Kullanıcı avatarı
atakan77
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Turna

Mesaj #3 gönderen atakan77 » Çrş Ara 11, 2013 10:50 am

Daha önce brc kullandım, memnundum. Yalnız brc nin de sahteleri var Beyni ana bayiden almanı tavsiye ederim Mustafa. Lpg de çok yakmanın ana sebebi kullandığın ısıtma çubuğu olabilir. Kısa tip çubuklar eğsozun içinde yeterince ısınmayabilir.
Vosvosu ilk çalıştırdığında lpg beyni buz tutuyor mu? Biraz yol yaptıktan sonra elinle beyni kontrol et ,beyin ısınmış mı? yol yapmana rağmen beyin halen soğuksa ısıtma çubuğun yeterli gelmiyordur.
aqustic
Vosdost

Mesaj #4 gönderen aqustic » Cum Ara 13, 2013 10:36 am

Şöyle açıklayım o zaman.
Bu aracı alalı ocakta 1 yıl olcak..Aracı aldıgımda zaten lpg sistemi vardı..Fakat depo öndeydi.Ben arkaya aldırmak için öndeki stepne şeklinde tankı söküp attırdım.Eski atiker beyni de söktürdüm.
Yeniden lpg sistemi yapıldı fakat ısıtma çubugunu değiştirmedim.Isıtma çubugu ne zamandan beri araçta takılı onu da bilmiyorum...
Evimle işyerim arası 1,5 km falan.Sabah işyerine geldigimde lpg beynine bi elimi attım.Çok soğuk değildi ama çok da sıcak değildi.
Son olarak ısıtma çubugunu da değiştirteyim o zaman.İzmirde nerden temin edebiliriz veya nereden almamı önerirsin Atakan abi???
LPG 3.21den BPden alıyorum.Şehir içi 45 kuruş yakıyor hesabıma göre.Bu da benım hesabıma göre 100km de 14-15 litre demek.Araç sadece sabahları işe giderken ve akşam iş dönüşü kullanılıyor.Bazı akşamlarda alışveriş merkezine gidip geliyorum...Yani kısaca havanın en soguk oldugu zamanlar çalıştırılıp kısa kmlerde kullanıyorum.Bu durumda normal mi değilmi bilmiyorum.
Ama en son Konyadan gelirken uzun yolda 22 kuruş yakmıştı kmde.Ömürlük bincegim için daha da masraf edicem...

-LPG beyni değişcek BRC'ye çevrilcek.
-Isıtma çubugu değişecek
-Motor Termostat takılacak
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #5 gönderen gürhan » Cum Ara 13, 2013 11:07 am

1,5 km sistemin ısınması için yeterli bir mesafe değil...Uzun yolda 22 krş yakmışsınız...Bu durumda sistemde bir hata yok.
Ayrıca git gel 3 km lik bir mesafeden bahsediyorsunuz. Bence lpg yi söktürün, benzinde kullanın. Her gün 3 km lik mesafeyi yürüyerek gidin gelin, sağlığınız için. Hafta sonları da hafta içi tasarruf ettiğiniz miktar ile benzinle keyif yapmış olursunuz. ;)
aqustic
Vosdost

Mesaj #6 gönderen aqustic » Cum Ara 13, 2013 1:26 pm

Gürhan abi fikrin gayet mantıklı.Yürüyerek gidicem:)
Kullanıcı avatarı
atakan77
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Turna

Mesaj #7 gönderen atakan77 » Cum Ara 13, 2013 7:44 pm

1,5 km de beyinde kış mevsiminde hafif sıcaklık varsa bence çubuğu değiştirmeye gerek yok. Ben beyinde donmadan bahsediyordum.

“Yakıt + Performans + Tasarruf” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir