Km göstergesi ses geliyor çalışmıyor şikayeti

Bu bölümde üyelerimizin kendi el emeğiyle ortaya çıkarttığı çalışmalar yer almaktadır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
atay_si
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

Km göstergesi ses geliyor çalışmıyor şikayeti

Mesaj #1 gönderen atay_si » Pzt Ara 16, 2013 1:38 pm

merhaba arkadaşlar , 2. vosvosumu aldım ve km hız göstergesi 10 km hızla giderken 20 km ile 100 km arasında sallanıyordu ve kafa şişirecek kadar ses yapıyordu,

Geçenlerde bende sökmeye karar verdim ,

İşinize yarar diyerek yazmak istedim ;

1. düz tornavida yardımıyla hafiften kastırarak göstergeyi dışarıya doğru alıyoruz

2. Tornavida yardımıyla dışarı alınan göstergenin arkasında bi sürü kablo ve bir adet km teli bağlı bulunmakta

3. sökerken dikkat edelim ,öncelikle kabloları bir yer belirleyerek örn.(en üst sağ siyah kablo gibi ) not alalım ! çok dikkatli olun karıstırmanız pahalıya patlayabilir. !

4.Önce km telini gevşeterek söküyoruz ,kablolar biraz rahatlamış bulunuyor .

5.kabloları bir kağıda not alarak sökmeye başlıyoruz (fotoğrafını çekmenizde yardımcı olabilir )

6 dışarı aldıktan sonra göstergeyi düzenli masada ince klemens tornavidasıyla civatalarını sökmeye başlayalım .

7 metal gövdeyi tamamen söktükten sonra ortada beyaz renkli plastik göreceksiniz onun altında km dişlileri ,

8. büyük ihtimalle yağsızlıktan ve tozdan dolayı ya tam basmıyor yada dişliler sıyırmış olabiliyor ,şaslıysanız sadece yağsız ve toz vardır :D

9 bir pas sökücü ve bir adet yağlama ve temizliyici spreyiyle ,önce pas sökücü komple dişlilere civata bağlantı yerlerine sıkıyoruz 15 dk bekliyip diş fırcası gibi bir malzemeyle fırçalıyoruz.

10 . temizleme spreyi ile km telinin içinide temizliyip baş aşağı çevirip kirlerin gresli yağın dökülmesini bekliyoruz . daha sonra dişlilere ve km telinin icine sıvı gres yağlama spreyi sıkıyoruz abarmayacak sekilde tabiyki.

size tertemiz sorunsuz bir gösterge ile keyifli kullanmak kalıyor . Ses problemi kesinlikle ortadan kalkıyor ,ve hedefimize ulaşıyoruz gösterge çalışıyor

! göstergenin testinide şarjlı matkabın ucuna bağlayacağınız ince tornavida ucunu km telinin girdiği yere sokarak matkabı çalıştırıyoruz , tornavidanın tam oturmasına dikkat edin sıyırmasın .!! . yaklaşık 70 km hıza ulaşacaktır sorun yoksa gönül rahatlığıyla toplayabilirsiniz:)

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resimler düzenlenmiştir.
Moderatör, 17.12.2013

Bu düzeltme iletisi istendiği takdirde mesaj sahibi tarafından silinebilir.
En son atay_si tarafından Pzt Ara 16, 2013 2:31 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Cvp: Km göstergesi ses geliyor çalışmıyor şikayeti

Mesaj #2 gönderen gürhan » Pzt Ara 16, 2013 1:55 pm

Elinize sağlık. Fotoğrafta çemkmişsiniz sanırım, ancak şu anda fotoğrafları göremiyorum.
Kullanıcı avatarı
atay_si
Vosdost

Mesaj #3 gönderen atay_si » Pzt Ara 16, 2013 2:18 pm

gürhan yazdı:Elinize sağlık. Fotoğrafta çemkmişsiniz sanırım, ancak şu anda fotoğrafları göremiyorum.

yüklemeyi becerememiş olabilirim . yükle.tc sitesinden denedim jpg uzantılı olarak doğrumu yaptım emin olamadım :(
Kullanıcı avatarı
atay_si
Vosdost

Mesaj #4 gönderen atay_si » Pzt Ara 16, 2013 2:32 pm

atay_si yazdı:
gürhan yazdı:Elinize sağlık. Fotoğrafta çemkmişsiniz sanırım, ancak şu anda fotoğrafları göremiyorum.

yüklemeyi becerememiş olabilirim . yükle.tc sitesinden denedim jpg uzantılı olarak doğrumu yaptım emin olamadım :(

sanırım oldu bu sefer :)
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #5 gönderen gürhan » Pzt Ara 16, 2013 2:33 pm

Düzenleme yaparken mesajıda sildiniz sanırım, şimdi mesajınızıda göremiyorum... :(
aqustic
Vosdost
Vosvosumun adı: Lavinya

Mesaj #6 gönderen aqustic » Sal Ara 17, 2013 8:26 am

Aynı sorun bende de vardı..Göstergeyi söküp Konyada kilometreci Yaşar Ustaya götürdüm.Yaşar abinin oğlu kmyi açtıgında içindeki dişlilerden birinin kırık oldugunu gördü.Sonrasında dükkanı alt üst etti.Ve tam oraya uygun bir dişli bulup taktı.Zaten adamların elinde dişli olmasa bile dişli yapıcak makineler falan vardı.Ve o dişliyi taktıktan sonra km gösterge sesi problemi ortadan kalktı
Kullanıcı avatarı
atay_si
Vosdost

Mesaj #7 gönderen atay_si » Sal Ara 17, 2013 9:02 am

aqustic yazdı:Aynı sorun bende de vardı..Göstergeyi söküp Konyada kilometreci Yaşar Ustaya götürdüm.Yaşar abinin oğlu kmyi açtıgında içindeki dişlilerden birinin kırık oldugunu gördü.Sonrasında dükkanı alt üst etti.Ve tam oraya uygun bir dişli bulup taktı.Zaten adamların elinde dişli olmasa bile dişli yapıcak makineler falan vardı.Ve o dişliyi taktıktan sonra km gösterge sesi problemi ortadan kalktı

çok şanslısın dişlisini yapacak bir yer varmış :) bende açmadan önce kırıkmı diye düşünüyordum :))
Kullanıcı avatarı
zekimert
Administrator
Administrator
Kan Grubu: B Rh -

Mesaj #8 gönderen zekimert » Sal Ara 17, 2013 9:34 am

Resim eklemek için alt menüdeki "resim ekle" butonunu kullanabilirsiniz.
Resim
Kullanıcı avatarı
atay_si
Vosdost

Mesaj #9 gönderen atay_si » Sal Ara 17, 2013 2:15 pm

zekimert yazdı:Resim eklemek için alt menüdeki "resim ekle" butonunu kullanabilirsiniz.
Resim

çok teşekkür ederim zahmet oldu .

“Sen de Yapabilirsin” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir