VOSVOSA LPG !!!!!!!!

Bu bölümde yakıt ile ilgili sıkıntılar , voosumuzu daha ekonomik şekilde kullanmanın yolları, alternatif yakıt sistemleri yer alacaktır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
deoper
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh -
Vosvosumun adı: BöcükMobil

Cvp: VOSVOSA LPG !!!!!!!!

Mesaj #21 gönderen deoper » Cum Oca 14, 2011 1:30 am

Benim diğer vosvosta da egsoz gazının beyne gönderilmesi şeklinde çalışıyor sistem. Soguk havalarda tek marşta çalışıyor ama, bir süre yol gittikten sonra beynin alt kısmında buz sarkıtları olusmaya baslıyor, ayagımı gazdan cektiğim anda stop ! bir daha çalıştır çalıştırabilirsen :)

O yuzden bir sonraki seferde vosuma lpg taktıracağım zaman cubuklu sistemi kullanacağım. egsoz gazı beyne gidene kadar katettiği yolda ısı kaybına elbet ugruyor. Çubuk kullanıldıgı zaman, motordan çıkan sıcak hava oldugu gibi ilk çubuga vuruyor, maksimum ısı saglanıyor.. çok daha verimli. en soguk havalarda bile sıkıntı yaşatacağını sanmıyorum. Hele yazın vereceği performansı tahmin bile edemiyorum.

Resim
karamurat
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

Mesaj #22 gönderen karamurat » Pzt Nis 30, 2012 11:35 am

arkadaşlar. ben iskenderunda yaşıyorum ve soğuk derdimiz yok. bizde nasıl çalışır bu lpg. yani 10 aya yakın yaz var burda biz de mi ısıtacaz
tayfunhamit
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +

Mesaj #23 gönderen tayfunhamit » Pzr Eki 06, 2013 11:54 pm

beyler 1300 motora lpg taktırdıgımızda performansdan duser mı cok endıselenıyorum bu konuda. yardımcı olursanız sevınırım. yakıt tasarrufu derken araba hıc gıtmz yokusta kalır dıye korkuyorum.
Kullanıcı avatarı
subutay2006
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: PORTAKAL

Mesaj #24 gönderen subutay2006 » Pzt Eki 07, 2013 8:47 am

1300 cc olan herhangi lpg takılı bir araç ne kadar çekiyorsa vosvos da o kadar çeker hatta belki ondan daha iyi çeker kafanı yorma sen o konuda bi sıkıntı olmaz portakal lpg li hiçbir yokuşta rampada zorlandığını bilmiyorum haa benzine göre aynı mı dersen elbetteki bir miktar farklı olacaktır ama öyle seni rampada bırakacak kadar da değil.
It's not a car, ıt's a VW

1973 1303 PORTAKAL
Murat KOCABAŞ
deoper
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh -
Vosvosumun adı: BöcükMobil

Mesaj #25 gönderen deoper » Pzt Eki 07, 2013 4:10 pm

Arabam buji fırlattı.. LPG + 3 Silindir ile 40derecelik yokuşu 1. viteste çıktım :)
Resim
mecazisofi
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +

Mesaj #26 gönderen mecazisofi » Sal Oca 14, 2014 10:44 pm

slm arkadaşlar vosumu alalı daha yeni oldu bayburtta ikamet ediyorum burda lpg konusunda yardım edecek usta yok eger bana Trabzon da bildiğiniz önerebileceğiniz bir usta varsa sevinirim.. :)
vosvosserdar
Vosdost

Mesaj #27 gönderen vosvosserdar » Çrş Oca 15, 2014 10:34 pm

lpg de benzin arasında yüzde 10 15lik bir düşüş olur ki siz bunu tepkimede çok fark etmezsiniz. ay sonunda benzine 300 verirken lpg ye 170 lira verince farkı anlarsınız.ben 33 yaşındayım ilk vosvosumu 18 yaşımda aldım.aradan 13 sene geçmiş.13 senedir lpg liyim.benzinde giderken aklım benzin ibresinde oluyor.

bayburta ta lpg takan bir usta vosvosa lpg takabilir diğer araçlardan tek farkı egzosta lpg çubugu takılması onu da zaten egzostcu takacak.lpg ci diğeraraçlara yaptığının aynısını yapacak.

iskenderunda da olsanız lpg montajı çubuklu yapılmalı.çünkü en güzeli bu şekilde.

kendim lpg çucuğunu üretiyorum.11 senedir sıkıntı yaşamadım.türkiyede birçok usta bizden lpg çubuğu alıp 150 liraya satar.
vosvosta her türlü yardıma hazırım.msn ve telefonla ulaşabilirsiniz.

ResimResim
vosvosserdar
Vosdost

Mesaj #28 gönderen vosvosserdar » Çrş Oca 15, 2014 10:35 pm

33-18=13 nasıl çıkarmışım yahu.matamatiğimde iyidir halbuki.

ResimResim
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #29 gönderen gürhan » Çrş Oca 15, 2014 11:32 pm

vosvosserdar yazdı:33-18=13 nasıl çıkarmışım yahu.matamatiğimde iyidir halbuki.

Yaş ilerledikçe, genç kalma çabaları bilinçaltını etkiliyor ister istemez.. :lol:
vosvosserdar
Vosdost

Mesaj #30 gönderen vosvosserdar » Cmt Oca 18, 2014 11:46 am

evet olabilir baksanıza matamatik yazmışım dilbilgisi de gitmiş doğrusu matematik olmalı.gideyim de ceviz alayım.

ResimResim

“Yakıt + Performans + Tasarruf” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir